کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور 99

2
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

رشته مدیریت کارآفرینی جزو رشته‌هایی است که در میان داوطلبان بسیار پرطرفدار می‌باشد . داوطلبان با انتخاب این رشته می‌توانند به عنوان نیروی انسانی متخصص در بخش عمومی و یا بخش خصوصی مشغول به کار شوند پس لازم است تجربیاتی را کسب نمایند . فارغ التحصیلان رشته ارشد مدیریت کارآفرینی فراگیر پیام نور با گذراندن دروس تخصصی دانش لازم برای ایجاد یک شغل جدید را یافت و با طی کردن مراحل کارآموزی وارد محیط واقعی کار خواهند شد . افرادی که دارای روحیه کارآفرینی و خود اشتغالی هستند رشته مدیریت کارآفرینی را پیشنهاد می‌کنیم . در این مقاله به ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور پرداخته ایم.

اشخاص با تلاش و پشتکار و با قبول ریسک مالی، روانی و اجتماعی هم چنین انگیزه می‌توانند به رضایت و استقلال برسند . همین طور برای این که در رشته خود فردی موفق باشند باید کارهای جدیدی را جستجو نمایند تا آن را در اقتصاد استفاده نمایند یا بخش‌های مختلف بازار و درخواست های خریداران محصولات و خدمات آشنا باشند و برای رسیدن به سودهی نکته‌هایی شامل محصولات بازار یا خدمات، ایجاد سرمایه، پرسش های حقوقی و قانونی شرکت، اجرا و توسعه، سازماندهی، مدیریت کسب و کار و … بررسی نموده و هر کدام را مورد ارزیابی قرار دهند .

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

آینده شغلی کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی چیست؟

افرادی که این رشته را انتخاب می‌کنند نیازی نیست تا در انتظار یک شغل خوب با حقوق عالی باشند زیرا می‌توانند با استفاده از آموزش‌های لازم در جهت راه اندازی یک شغل جدید شروع به فعالیت نمایند که یکی از مزیت‌های بسیار خوب این رشته می‌باشد و حتی با راه اندازی کار جدید  افرادی که به دنبال کار هستند به استخدام در می‌آیند . با گسترش فناوری‌هایی جون اینترنت و ایجاد استارتاپ‌ها می‌توانند استغال زایی کنند اما کارآفرینان بایستی چندین مهارت را کسب نمایند تا توانایی مدیریت را داشته باشند . فارغ التحصیلان رشته مدیریت کارآفرینی به عنوان مدرس، مدیران مؤسسات، پژوهشگران و متخصصین مدیریت کارآفرینی با دانش و مهارت و نگرش کارآفرینی وارد عرصه‌ های اقتصادی و اجتماعی کشور شده و به تسریع روند توسعه پایدار ملی کمک ‌کنند .

در کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی چگونه می‌توان ادامه تحصیل داد؟

افراد پس از اتمام دوره‎‌ی کارشناسی می توانند در گرایش‌های زیر و برحسب علاقه و مهارت‌های خود یکی از گرایش‌ها را انتخاب کنند. لازم به ذکر است این گرایش ها با گرایش های ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور متفاوت است.

 • كسب و كار جديد
 • گردشگري
 • فناوري
 • سازمانی
 • بين الملل
 • توسعه
 • كسب و كار الكترونيكي

نحوه ورود به کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی

دارندگان مدرک کارشناسی رشته مدیریت کارآفرینی و یا رشته‌های غیرمرتبط می‌توانند در آزمون مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی شرکت کنند، البته داوطلبان رشته‌های غیرمرتبط توجه فرمایند که مسیر دشوارتری را نسبت به افراد با رشته‌های مرتبط باید سپری کنند.

ورود به رشته مدیریت کارآفرینی از طریق کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی برحسب علاقه می‌توانند برای ادامه تحصیل در این رشته در آزمون سراسری مجموعه مدیریت کارآفرینی ثبت‌نام و پس از مطالعه‌ی منابع و مباحث لازم در آزمون شرکت نمایند و پس از قبولی در هر یک از ۸ گرایش گفته شده انتخاب رشته نمایند،

ورود به کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور

افراد در صورت عدم قبولی در دانشگاه سراسری می‌توانند بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی (ویژه استعداد درخشان)، پردیس کیش و ارس، در برخی گرایش‏‌های رشته مدیریت کارآفرینی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت و با دارا بودن برخی شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی ثبت‌نام نمایند.

ضمناً یکی از راه‌های آسان جهت قبولی در ارشد رشته مدیریت کارآفرینی طرح فراگیر پیام نور است. در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. پیشنهاد می‌شود ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

طرح فراگیر ارشد دانشگاه پیام‌ نور

دانشگاه پیام نور هرساله اقدام به جذب دانشجویان از دو طریق کنکور کارشناسی ارشد و طرح فراگیر پیام نور می‌نماید، علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد می‌توانند جهت ثبت‌نام در دوره‌ی دانش‌پذیری طرح فراگیر پیام‌نور در زمان مقرر و با مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام فراگیر اقدام به ثبت نام نمایند.

ضمناً توجه فرمایید، تحصیل در مقطع ارشد رشته ی مدیریت کارآفرینی در طرح فراگیر پیام‌نور احتیاجی به داشتن مدرک مرتبط با این رشته ندارد.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی طرح فراگیر کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور

شرایط و ضوابط عمومی:

 1.  اعتقاد به دین مبین اسلام
 2.  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
 3.  عدم احراز فساد اخلاقی

و…

شرایط و ضوابط اختصاصی:

 1. دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 2.  داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم
 3. فارغ التحصیلی تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه
 4. نداشتن مشکل نظام وظیفه
 5. کسب نمره‌ی قبولی در آزمون دانش‌پذیری

معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا در طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

دوره دانش‌پذیری فراگیر ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور

دوره‌ی دانش‌پذیری به مرحله‌ ای از طرح فراگیر پیام‌نور گفته می‌شود که هیچ‌گونه کلاسی برای داوطلبان تشکیل نشده و افراد باید منابع و مباحث مربوطه را به صورت خودخوان مطالعه کرده تا برای آزمون دانش‌پذیری آماده شوند.

تفاوت فرد دانشجو با دانش‌پذیر چیست؟

یکی از روش‌هایی که دانشگاه پیام‌ نور اقدام به جذب دانشجویان می‌کند طرح فراگیر پیام نور است، در این طرح افراد پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته و در صورت کسب نمره ی قبولی تبدیل به دانشجوی رسمی رشته مربوطه می‌شوند و می‎‌توانند از شرایط و خدماتی که برای دانشجویان رسمی است بهره گیرند، ضمناً پیش از کسب نمره‌ی قبولی به افرادی که شرایط ورود به این دوره‌ها را داشته و صرفاً در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، دانش‌پذیر می‌گویند. در دوره‌ی دانش‌پذیری احتیاجی به پرداخت شهریه ثابت و متغیر نیست.

آزمون دانش‌پذیری چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای اینکه افراد از دانش‌پذیر به دانشجوی رسمی تبدیل گردند می‌بایست منابع و مباحث دروس مربوطه را مطالعه کرده و در آزمونی که با عنوان دانش‌پذیری شناخته می‌شود شرکت نمایند و در صورت کسب نمره‌ی قبولی به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه شناخته می‎شوند. ضمناً دروسی که داوطلبان جهت قبولی در آزمون دانش‌پذیری مطالعه می‌کنند، در صورت قبولی، جزء واحدهای اخذ شده مقطع ارشد محسوب می‌شود.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور

 1. نمره تمام دروس آزمون بالای ۱۲ و معدل بالای ۱۴
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

شهریه مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور نسبت به تمامی دانشگاه‌های شهریه پرداز قیمت مناسبی دارد و از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه ترین دانشگاه حهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. شهریه مقطع کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور هر ترم براساس دروس اخذ شده (نظری یا عملی) نزدیک به ۲ میلیون تومان است که برای ارشد رشته‌ی مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور نیز همین مقدار است.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ثبت نام در کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌ نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد .

ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور

گرایش‌های ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور

طرح فراگیر پیام نور در گرایش‌‌‌های زیر اقدام به جذب دانشجو می‌نماید:

 • كارآفرينی گرايش بين الملل
 • كارآفرينی گرايش توسعه
 • كارآفرينی گرايش سازمانی
 • كارآفرينی گرايش فناوری
 • كارآفرينی گرايش كسب و كار الكترونيكی
 • كارآفرينی گرايش كسب و كار جديد
 • كارآفرينی گرايش گردشگری

لیست دانشگاه های ارشد مدیریت کارآفرینی پیام نور

گرایش های ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهر های زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه های پیام نور رشته مدیریت کارآفرینی
بابل رشت
ساری خوانسار

دروس امتحانی طرح فراگیر پیام نور رشته مدیریت کارآفرینی

برحسب گرایش‌های انتخابی هر داوطلب، دروس مربوطه متفاوت است، برخی از دروس این رشته‌ها:

 1. تئوری‌های مدیریت پیشرفته
 2. تئوری‌های کارآفرینی
 3. تحلیل محیط کسب و کار
 4. روش تحقیق در کارآفرینی

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی مدیریت کارآفرینی مقاله منابع ارشد فراگیر مدیریت کارآفرینی را مطالعه کنید.

زمان بندی کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور

مراحل ثبت‌نام کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش‌های ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

مدیریت مالی در ارشد فراگیر پیام نور گرایشی ندارد .

2- ثبت نام ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود .

3- شهریه ارشد مدیریت کارآفرینی بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

2 نظرات
 1. ساجده می گوید

  سلام من کارشناسی تربیت بدنی و علوم ورزشی خوندم میخواستم ببینم میتونم کارشناسی ارشد رشته کارآفرینی ادامه تحصیل بدم؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   سلام
   بله مشکلی ندارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.