دبیرستان البرز

0
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

دبیرستان البرز یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مدارس تهران است که در سال 1252 احداث شده است. این مدرسه بدلیل قدمت و اهمیت آن همواره مورد توجه آموزش و پرورش بوده و از بهترین کادر مدیریتی و آموزشی برخوردار است. به دلیل برخورداری از امکانات مناسب آموزشی، کادر دبیران با تجربه و مدیریت خوب هر سال بسیاری از دانش آموزان برای ثبت نام سال دهم متقاضی ورود به این دبیرستان هستند. تعداد متقاضیان ورودی باعث شده تا پذیرش این مدرسه مانند مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و سایر مدارس برتر از طریق برگزاری آزمون ورودی انجام شود. بنابراین هر سال بسیاری از دانش آموزان متقاضی ورود به دوره دوم متوسطه در تهران در آزمون ورودی دبیرستان البرز ثبت نام و شرکت می‌کنند تا شانس خود را به جهت قبولی در این مدرسه بسنجند. پذیرش در سه رشته ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی انجام می گردد. ما در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی این دبیرستان به ارائه نحوه ثبت نام در آزمون ورودی و همچنین منابع مطالعاتی مورد نیاز برای آزمون بپردازیم.

شرایط ثبت نام دبیرستان البرز 99-1400

کسانی که متقاضی شرکت در آزمون ورودی این مدرسه هستند باید دارای شرایط و ضوابط ثبت نام باشند. این شرایط هر سال برای جذب دانش آموزان جدید از سوی دبیرستان اعلام می‌گردد. شرایط ثبت نام بصورت زیر است:

  • اشتغال به تحصیل در سال نهم
  • کسب معدل 18 در نیمسال اول سال تحصیلی نهم

این شرایط در دفترچه ثبت نام به عنوان شرایط شرکت در آزمون ورودی درج گردیده است.

دبیرستان ماندگار البرز تنها در مقطع متوسطه دوم (دوره دوم دبیرستان) پذیرش دانش آموز دارد

برای آشنایی با بهترین مدارس متوسطه اول کلیک کنید.

زمان، سایت و نحوه ثبت نام

اداره آموزش و پرورش استان تهران برای ثبت نام دانش آموزان سامانه ای را در نظر گرفته تا تمامی کسانی که واجد شرایط هستند از طریق ورود به این سامانه و بصورت اینترنتی اقدام به درج اطلاعات خود نمایند. آدرس سامانه ثبت نام www.tehranedu.ir است. همچنین افراد باید برای انجام مراحل ثبت نام در زمان اعلام شده اقدام به ورود به سایت نمایند. زمان اعلام شده از سوی آموزش و پرورش برای ثبت نام آزمون ورودی 99-1400 از 99/02/20 لغایت 99/02/30 می باشد که امسال تا تاریخ 99/03/10 نیز تمدید گردیده است.

منابع آزمون ورودی دبیرستان ماندگار البرز

با توجه به این که آزمون ورودی در سه رشته ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی انجام می شود منابع آزمون ورودی یکسان اما دارای ضرایب اهمیت متفاوت می باشد. بنابراین دانش آموزان برای شانس بیشتر در قبولی این دبیرستان باید حتماً ضرایب امتحانی دروس را مطابق با رشته مورد تقاضای خود در نظر گرفته و برنامه ریزی خود را بر این اساس انجام دهند.

منابع آزمون ورودی رشته ریاضی و فیزیک و علوم تجربی دبیرستان البرز
نام درس ضریب تعداد سوالات زمان پاسخگویی منابع
پیام های آسمانی 2 15 120 100 درصد سوالات از پایه نهم
فارسی 2 15
عربی 1 10
زبان انگلیسی 2 10
ریاضی 4 25
علوم 3 25
مطالعات اجتماعی 1 10
جمع کل 110

منابع آزمون ورودی رشته علوم انسانی دبیرستان البرز
نام درس ضریب تعداد سوال زمان پاسخگویی منابع
پیام های آسمانی 2 15 120 دقیقه 100 درصد سوالات از سال نهم
فارسی 4 20
عربی 4 20
زبان انگلیسی 2 15
ریاضی 3 20
مطالعات اجتماعی 3 20
جمع کل 110

 

زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج دبیرستان ماندگار البرز

آزمون ورودی سال دهم 99 – 1400 در روز جمعه 99/04/13 ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد. تمامی داوطلبان باید حتماً چند روز قبل از برگزاری آزمون وارد سایت azmoon.tehranedu.ir شده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

نتایج آزمون نیز احتمالاً طبق روال هر سال حدود یکماه پس از برگزاری آزمون در داخل همین سایت قرار داده می شود. و افراد با اطلاعاتی که در دست دارند می توانند جهت مشاهده نتیجه خود به سایت مراجعه نمایند.

داشتن کارت ورود به جلسه برای شرکت در امتحان ضروری است

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.