زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۵۴۲

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

0
زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه
 
null
در صورت تمایل جهت مشاوره تلفنی می توانید
با شماره ۳۳ ۳۳ ۲۲ ۹۹از خطوط همراه اول

با شماره ۵۵۴۲ ۲۳۰ ۹۰۹ از خطوط ثابت تهران

تماس حاصل نمایید.
 
 
 

هرساله دانشگاه‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد بصورت بدون کنکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ثبت‌نام میکند. تا علاقه‌مندان بتوانند از این طریق ثبت نام خود را انجام دهند. دراین مقاله قصد داریم شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را بررسی کنیم. نکته مهمی که دراین دانشگاه‌ها وجود دارد این است که، علاقه‌مندان پس از ثبت نام در این مقطع بصورت دانش‌پذیر باید بطور خودخوان بدون حضور در کلاس های دانشگاهی، ترم اول را بگذرانند. و پس از کسب شرایط و حدنصاب رشته و دانشگاه‌های مورد انتخاب از حالت دانش‌پذیر به دانشجو تبدیل شوند. لذا داوطلب میبایست در طول ترم اول منابع و سرفصل های مشخصی را مطالعه کند.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی طرح فراگیر پیام نور

شرایط و ضوابط عمومی:

  1.  اعتقاد به دین مبین اسلام
  2.  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
  3.  عدم احراز فساد اخلاقی

و…

شرایط و ضوابط اختصاصی:

  1. دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
  2.  داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم
  3. فارغ‌التحصیلی تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه
  4. نداشتن مشکل نظام وظیفه
  5. کسب نمره‌ی قبولی در آزمون دانش‌پذیری

ارشد فراگیر پیام نور بدون کنکور

دوره دانش‌پذیری ارشد بدون کنکور پیام نور

دوره‌ی دانش‌پذیری به مرحله‌ ای از طرح فراگیر پیام‌نور گفته می‌شود که هیچ‌گونه کلاسی برای داوطلبان تشکیل نشده، افراد باید منابع و مباحث مربوطه را به صورت خودخوان مطالعه کنند. تا برای آزمون دانش‌پذیری آماده شوند.

تفاوت فرد دانشجو با دانش‌پذیر چیست؟

یکی از روش‌هایی که دانشگاه پیام‌ نور اقدام به جذب دانشجویان می‌کند طرح فراگیر پیام نور است، در این طرح افراد پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته و در صورت کسب نمره‌ی قبولی تبدیل به دانشجوی رسمی رشته مربوطه می‌شوند. و می‎‌توانند از شرایط و خدماتی که برای دانشجویان رسمی است، بهره گیرند، ضمناً پیش از کسب نمره‌ی قبولی به افرادی که شرایط ورود به این دوره‌ها را داشته و صرفاً در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، دانش‌پذیر می‌گویند. در دوره‌ی دانش‌پذیری احتیاجی به پرداخت شهریه ثابت و متغیر نیست.

شهریه کارشناسی ارشد دوره دانش‌پذیری فراگیر پیام نور

دانشگاه فراگیر پیام‌نور در مقطع کارشناسی ارشد در دوره دانش پذیری به دلیل عدم برگزاری کلاس و خودخوان بودن در این دوره صرفا هزینه ای برای برگزاری ازمون از داوطلب دریافت می‌کند. که مبلغی در حدود ۸۰/۰۰۰ تومان می‌باشد.

لذا دوطلبان به تبلیغات‌هایی مبنی بر پذیرش بدون کنکور در دانشگاه فراگیر پیام نور با مبلغی بیش از مبلغ ذکر شده در بالا توجه نکنند. و فریب این شرکت‌ها را نخورند.

شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

دانشگاه پیام نور نسبت به تمامی دانشگاه‌های شهریه پرداز قیمت مناسبی دارد و از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه‌ترین دانشگاه حهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.شهریه‌ی هر ترم براساس دروس اخذ شده (نظری یا عملی) نزدیک به ۲ میلیون تومان است.

تمامی مبالغ زیر به ریال میباشد

برای ورودی بهمن ماه ۹۷

شهریه ثابتدروس نظریدروس عملی کم هزینهدروس عملی پر هزینه و پایان نامه
کلیه رشته ها۱۱/۴۰۸/۸۳۷۱/۱۲۲/۰۳۳۳/۳۲۳/۵۰۷۵/۱۹۲/۲۳۱

تذکر ۱- شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور مطابق مصوبات هیأت امنای دانشگاه سالانه افزایش می یابد.

تفاوت شهریه دوره دانش پذیری متقاضیانی که موفق به ورود به دانشگاه گردند، در اولین نیمسال دانشجویی متناسب با تعداد واحد امتحانی دوره دانش پذیری دریافت خواهد شد.

تذکر ۳- چنانچه دانش‌پذیران گرامی متقاضی استفاده از خدمات آموزشی دانشگاه پیام نور (کلاس های رفع اشکال گروهی ) باشند، می‌توانند برای اطلاع از نحوه ثبت نام و میزان شهریه به مراکز استانی دانشگاه مراجعه و پس از ثبت‌نام و پرداخت شهریه در این دوره ها شرکت نمایند.

نحوه ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور

دانشگاه فراگیر پیام نور در پاییز هر سال و بطور تقریبی در اواخر مهر ماه تا ابتدای ابان ماه در یک ورودی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد  از طریق سایت رسمی سازمان سنجش اموزش کشور با اخذ مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ ریال و اپلود عکس و وارد کردن اطلاعات شخصی داوطلب و ثبت یک رشته همراه با حداکثر بیست واحد دانشگاهی (بسته به علاقه متقاضی) اقدام به ثبت‌نام کنند.

فرم مخصوص معدل و تعداد واحدهای گذرانده دانشجویان سال آخر دوره های کارشناسی متقاضی شرکت درآزمون دوره های فراگیر تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) دانشگاه پیام نور را متقاضیان ملزم به دریافت و پرکردن ان‌ها میباشند.

دانشجویان سال آخر باید میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ در محل مربوط در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی اعلام نمایند.

 
null
در صورت تمایل جهت مشاوره تلفنی می توانید
با شماره ۳۳ ۳۳ ۲۲ ۹۹از خطوط همراه اول

با شماره ۵۵۴۲ ۲۳۰ ۹۰۹ از خطوط ثابت تهران

تماس حاصل نمایید.
 
 
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.