ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

با توجه به علاقه مندی بسیاری از داوطلبان کارشناسی ارشد به پذیرش بدون آزمون در این مقاله قصد داریم تا در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور و کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور رشته اقتصاد کشاورزی توضیحاتی به شما ارائه دهیم.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ارشد رشته اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور

یکی از مسائل و دغدغه‌های افراد برای ادامه حیات جستجو و دستیابی به منابع غذایی است، از انسان‌های نخستین تا قرن 21  همگی در پی رفع این نیاز مهم و اولیه هستند. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی رشته‌ی اقتصاد کشاورزی و بازار کار آن، ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

در این میان تولیدات کشاورزی سهم عمده‌ای در تأمین منابع غذایی افراد دارد این  تولیدات برای  نتیجه بخش بودن، نیاز به 4 منبع: زمین، آب، بذر و نیروی انسانی برای کار دارد، البته علاوه بر 4 مورد گفته شده بحث مدیریت این منابع هم مطرح است چرا که اگر این منابع وجود داشته باشد اما به درستی از آنها استفاده نشود، تمامی منابع هدر رفته و مجموعه‌ای که منابع را رهبری می‌کند متضرر خواهد شد. رشته اقتصاد کشاورزی ترکیبی از دو رشته اقتصاد و کشاورزی است، یعنی اینکه در این رشته تمامی راهبردها و اصول و نظریه‌های اقتصاد در کشاورزی جهت بهره‌وری بیشتر در انواع تولیدات به کار گرفته می‌شود.

آینده شغلی ارشد اقتصاد کشاورزی چیست؟

داوطلبان این رشته عموماً باید توانایی ادراک مسائل در سطح بالا و قوه‌ی تجزیه و تحلیل مباحث را داشته باشند، افراد در این رشته برحسب علاقه و مهارت‌های کسب کرده می‌توانند در بسیاری از مراکز مانند: وزارت کشاورزی و مراکز وابسته به کشاورزی، وزارت جهاد سازندگی، سازمان تعاون روستایی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مشغول به کار شوند.

در کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی چگونه می‌توان ادامه تحصیل داد؟

افراد پس از اتمام دوره‎‌ی کارشناسی می توانند در گرایش‌های زیر و برحسب علاقه و مهارت‌های خود یکی از گرایش‌ها را انتخاب کنند:

 • سياست و توسعه كشاورزي
 • اقتصاد توليد و مديريت واحدهاي كشاورزي
 • اقتصاد منابع طبيعي و محيط زيست
 • بازاريابي محصولات كشاورزي

 نحوه ورود به  کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی

دارندگان مدرک کارشناسی رشته اقتصاد کشاورزی و یا رشته‌های غیرمرتبط می‌توانند در آزمون مقطع کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی شرکت کنند، البته داوطلبان رشته‌های غیرمرتبط توجه فرمایند که مسیر دشوارتری را نسبت به افراد با رشته‌های مرتبط باید سپری کنند.

ورود به رشته اقتصاد کشاورزی از طریق کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی برحسب علاقه می‌توانند برای ادامه تحصیل در این رشته در آزمون سراسری مجموعه اقتصاد کشاورزی کشاورزی ثبت‌نام و پس از مطالعه‌ی منابع و مباحث لازم در آزمون شرکت نمایند و پس از قبولی در هر یک از گرایش‌های گفته شده انتخاب رشته نمایند.

ورود به ارشد رشته‌ی اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور

افراد در صورت عدم قبولی در دانشگاه سراسری می‌توانند بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی (ویژه استعداد درخشان)، پردیس کیش و ارس، در برخی گرایش‏‌های رشته اقتصاد کشاورزی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت و با دارا بودن برخی شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی ثبت‌نام نمایند.

ضمناً یکی از راه‌های آسان جهت قبولی در ارشد رشته اقتصاد کشاورزی طرح فراگیر پیام نور است. در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. پیشنهاد می‌شود ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور

طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌ نور

دانشگاه پیام نور هرساله اقدام به جذب دانشجویان از دو طریق کنکور کارشناسی ارشد و طرح فراگیر پیام نور می‌نماید، علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی‌ ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور می‌توانند جهت ثبت‌نام در دوره‌ی دانش‌پذیری طرح فراگیر پیام‌نور در زمان مقرر و با مطالعه ضوابط و شرایط لازم اقدام نمایند.

ضمناً توجه فرمایید، تحصیل در مقطع ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور احتیاجی به داشتن مدرک مرتبط با این رشته ندارد.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی طرح فراگیر پیام نور

شرایط و ضوابط عمومی:

 1.  اعتقاد به دین مبین اسلام
 2.  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
 3.  عدم احراز فساد اخلاقی

شرایط و ضوابط اختصاصی:

 1. دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 2.  داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم
 3. فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه
 4. نداشتن مشکل نظام وظیفه
 5. کسب نمره‌ی قبولی در آزمون دانش‌پذیری

معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر آقا در طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

دوره دانش‌پذیری ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور

دوره‌ی دانش‌پذیری به مرحله‌ ای از طرح فراگیر پیام‌نور گفته می‌شود که هیچ‌گونه کلاسی برای داوطلبان تشکیل نشده و افراد باید منابع و مباحث مربوطه را به صورت خودخوان مطالعه کرده تا برای آزمون دانش‌پذیری آماده شوند.

تفاوت فرد دانشجو با دانش‌پذیر چیست؟

یکی از روش‌هایی که دانشگاه پیام‌ نور اقدام به جذب دانشجویان می‌کند طرح فراگیر پیام نور است، در این طرح افراد پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته و در صورت کسب نمره ی قبولی تبدیل به دانشجوی رسمی رشته مربوطه می‌شوند و می‎‌توانند از شرایط و خدماتی که برای دانشجویان رسمی است بهره گیرند، ضمناً پیش از کسب نمره‌ی قبولی به افرادی که شرایط ورود به این دوره‌ها را داشته و صرفاً در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، دانش‌پذیر می‌گویند. در دوره‌ی دانش‌پذیری احتیاجی به پرداخت شهریه ثابت و متغیر نیست.

آزمون دانش‌پذیری چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای اینکه افراد از دانش‌پذیر به دانشجوی رسمی تبدیل گردند می‌بایست منابع و مباحث دروس مربوطه را مطالعه کرده و در آزمونی که با عنوان دانش‌پذیری شناخته می‌شود شرکت نمایند و در صورت کسب نمره‌ی قبولی به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه شناخته می‎شوند. ضمناً دروسی که داوطلبان جهت قبولی در آزمون دانش‌پذیری مطالعه می‌کنند، در صورت قبولی، جزء واحدهای اخذ شده مقطع ارشد محسوب می‌شود.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد پیام نور: 

 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نورشهریه مقطع کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور نسبت به تمامی دانشگاه‌های شهریه پرداز قیمت مناسبی دارد و از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه ترین دانشگاه حهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.شهریه‌ی هر ترم براساس دروس اخذ شده (نظری یا عملی) نزدیک به 2 میلیون تومان است که در ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور نیز همین مبلغ است.

جهت مشاهده شهریه دقیق ارشد فراگیر پیام نور ۹۸ پیشنهاد میشود مقاله مرکز مشاوره باخه را با کلیک بر روی مقاله زیر مطالعه کنید .

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ثبت‌نام در ارشد رشته اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد .

گرایش‌های ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور

رشته اقتصاد کشاورزی در طرح فراگیر پیام نور در دو گرایش سياست و توسعه كشاورزي و اقتصاد تولید و مدیریت واحدهای کشاورزی دانشجو می‌پذیرد.

لیست دانشگاه های ارشد اقتصاد کشاورزی بدون آزمون پیام نور

گرایش های ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهر های زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه های پیام نور رشته اقتصاد کشاورزی
تهران
البرز

عناوین دروس امتحانی ارشد اقتصاد کشاورزی

 1. اقتصاد خرد تكميلي
 2. اقتصاد كلان تكميلي
 3. اقتصاد سنجي تكميلي 1

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی اقتصاد کشاورزی مقاله منابع ارشد فراگیر اقتصاد کشاورزی را مطالعه کنید.

زمان ثبت‌نام در ارشد اقتصاد کشاورزی بدون آزمون پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی بدون آزمون پیام نور

مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی بدون آزمون پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش های ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

گرایش اقتصاد تولید و مدیریت واحد های کشاورزی ، گرایش سیاست و توسعه کشاورزی .

2- ثبت نام ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود.

3- شهریه ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

 


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.