ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

با توجه به علاقه مندی بسیاری از داوطلبان کارشناسی ارشد به پذیرش بدون آزمون در این مقاله قصد داریم تا در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد ریاضی بدون کنکور و کارشناسی ارشد این رشته توضیحاتی به شما ارائه دهیم.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

معرفی‌ رشته ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور

علم ریاضی جزء علومی است که همه‌ی افراد جامعه و همه اقشار جامعه از آن استفاده می‌کنند، اما میزان کاربرد و استفاده افراد متفاوت از یکدیگر می‌باشند، برای مثال تصور کنید فروشنده یک مغازه چگونه از ریاضیات استفاده می‌کند و یا یک استاد در ریاضیات میزان استفاده و نوع استفاده او به چه شکل است؟ استفاده طیف گسترده اقشار مختلف جامعه از این رشته نشان‌دهنده کاربرد وسیع آن می‌باشد. رشته ریاضی کمک‌ کننده بسیاری از علوم دیگر از قبیل: شیمی، فیزیک و … است و همانطور که از نام این رشته مشخص است بسیاری از دروس این رشته ریاضی است. در ادامه پس از معرفی رشته و آشنایی با بازار کار آن، به بررسی ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور خواهیم پرداخت.

آینده شغلی ارشد ریاضی چیست؟

این رشته همانطور که از نام آن هم پیداست در تمامی مشاغل مرتبط ریاضی علاقه مندان می‌توان مشغول به کار شوند، برای مثال، در پژوهشگاه‌ها ریاضی و یا مراکز علمی ریاضیات و یا در مدارس می‌توانند به عنوان دبیر ریاضی مشغول به کار گردند اما باید توجه داشت که با توجه به اینکه رشته ریاضی جزء زیر ساخت‌های رشته‌های عمران و … می‌باشد، افراد علاقه‌ مند می‌توانند در این رشته‌ها نیز مسغول به کار گردند.

در کارشناسی ارشد ریاضی چگونه می‌توان ادامه تحصیل داد؟

افراد پس از اتمام دوره‎‌ی کارشناسی می توانند در گرایش‌های زیر و برحسب علاقه و مهارت‌های خود یکی از گرایش‌ها را انتخاب کنند. لازم به ذکر است گرایش های سراسری با گرایش هایی که در ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور وجود دارند، متفاوت است.

 • ریاضی محض گرایش جبر
 • ریاضی محض گرایش آنالیز
 • ریاضی محض گرایش هندسه
 • ریاضی محض گرایش گراف و تركيبات
 • ریاضی محض گرایش منطق رياضي
 • ریاضی محض گرایش رياضيات تصادفي
 • رياضي كاربردي گرایش آناليز عددي
 • رياضي كاربردي گرایش معادلات ديفرانسيل و سيستم هاي ديناميكي
 • رياضي كاربردي گرایش رياضي مالي
 • رياضي كاربردي گرایش رمز و كد
 • رياضي كاربردي گرایش علوم داده
 • رياضي كاربردي گرایش رياضيات زيستي
 • آموزش رياضي
 • محاسبات نرم گرایش ساختارهاي جبر منطقي
 • بيوانفورماتيك

 نحوه ورود به کارشناسی ارشد ریاضی

دارندگان مدرک کارشناسی رشته ریاضی و یا رشته‌های غیرمرتبط می‌توانند در آزمون مقطع کارشناسی ارشد ریاضی شرکت کنند، البته داوطلبان رشته‌های غیرمرتبط توجه فرمایند که مسیر دشوارتری را نسبت به افراد با رشته‌های مرتبط باید سپری کنند.

ورود به رشته ریاضی از طریق کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان کارشناسی ارشد ریاضی پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی برحسب علاقه می‌توانند برای ادامه تحصیل در این رشته در آزمون سراسری مجموعه ریاضی ثبت‌نام و پس از مطالعه‌ی منابع و مباحث لازم در آزمون شرکت نمایند و پس از قبولی در هر یک از گرایش‌‌های گفته شده انتخاب رشته نمایند.

ورود به ارشد رشته ریاضی بدون کنکور پیام نور

افراد در صورت عدم قبولی در دانشگاه سراسری می‌توانند بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی (ویژه استعداد درخشان)، پردیس کیش و ارس، در برخی گرایش‏‌های رشته ریاضی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت و با دارا بودن برخی شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی ثبت‌نام نمایند.

ضمناً یکی از راه‌های آسان جهت قبولی در ارشد رشته ریاضی طرح فراگیر پیام نور است. در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. پیشنهاد می‌شود ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور

طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌ نور

دانشگاه پیام نور هرساله اقدام به جذب دانشجویان از دو طریق کنکور کارشناسی ارشد و طرح فراگیر پیام نور می‌نماید، علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی‌ ارشد می‌توانند جهت ثبت‌نام در دوره‌ی دانش‌پذیری طرح فراگیر پیام‌نور در زمان مقرر و با مطالعه ضوابط و شرایط لازم اقدام نمایند.

ضمناً توجه فرمایید، تحصیل در مقطع ارشد رشته ی ریاضی در طرح فراگیر پیام‌نور احتیاجی به داشتن مدرک مرتبط با این رشته ندارد.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی طرح فراگیر پیام نور

شرایط و ضوابط عمومی:

 1.  اعتقاد به دین مبین اسلام
 2.  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
 3.  عدم احراز فساد اخلاقی

و…

شرایط و ضوابط اختصاصی:

 1. دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 2.  داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم
 3. فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه
 4. نداشتن مشکل نظام وظیفه
 5. کسب نمره‌ی قبولی در آزمون دانش‌پذیری

معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا در طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

دوره دانش‌پذیری ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور

دوره‌ی دانش‌پذیری به مرحله‌ ای از طرح فراگیر پیام‌نور گفته می‌شود که هیچ‌گونه کلاسی برای داوطلبان تشکیل نشده و افراد باید منابع و مباحث مربوطه را به صورت خودخوان مطالعه کرده تا برای آزمون دانش‌پذیری آماده شوند.

تفاوت فرد دانشجو با دانش‌پذیر چیست؟

یکی از روش‌هایی که دانشگاه پیام‌ نور اقدام به جذب دانشجویان می‌کند طرح فراگیر پیام نور است، در این طرح افراد پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته و در صورت کسب نمره ی قبولی تبدیل به دانشجوی رسمی رشته مربوطه می‌شوند و می‎‌توانند از شرایط و خدماتی که برای دانشجویان رسمی است بهره گیرند، ضمناً پیش از کسب نمره‌ی قبولی به افرادی که شرایط ورود به این دوره‌ها را داشته و صرفاً در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، دانش‌پذیر می‌گویند. در دوره‌ی دانش‌پذیری احتیاجی به پرداخت شهریه ثابت و متغیر نیست.

آزمون دانش‌پذیری چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای اینکه افراد از دانش‌پذیر به دانشجوی رسمی تبدیل گردند می‌بایست منابع و مباحث دروس مربوطه را مطالعه کرده و در آزمونی که با عنوان دانش‌پذیری شناخته می‌شود شرکت نمایند و در صورت کسب نمره‌ی قبولی به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه شناخته می‎شوند. ضمناً دروسی که داوطلبان جهت قبولی در آزمون دانش‌پذیری مطالعه می‌کنند، در صورت قبولی، جزء واحدهای اخذ شده مقطع ارشد محسوب می‌شود.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد پیام نور: 

 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نورشهریه ارشد ریاضی‌ بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور نسبت به تمامی دانشگاه‌های‌شهریه پرداز قیمت مناسبی دارد و از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه ترین دانشگاه حهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.شهریه‌ی هر ترم براساس دروس اخذ شده (نظری یا عملی) نزدیک به 2 میلیون تومان است که این مبلغ برای ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور نیز همین مقدار است.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ثبت‌نام در ارشد رشته ریاضی بدون کنکور پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

گرایش‌ ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور

داوطلبان رشته ریاضی در صورت علاقه‌ مندی به ادامه تحصیل در این رسته می‌توانند در هر یک از گرایش‌های زیر در طرح فراگیر پیام نور شرکت نمایند:

 • اموزش ریاضی
 • آمار ریاضی
 • ریاضی کاربردی گرایشی بهنه سازی
 • ریاضی کاربردی گرایش ریاضی مالی
 • ریاضی محض گرایش آنالیز
 • ریاضی محض گرایش جبر

لیست دانشگاه های ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهر های زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه های پیام نور رشته ریاضی
آذربایجان شرقی تهران خراسان رضوی
فارس کرمان اردبیل
خراسان جنوبی قزوین کرمانشاه
آذربایجان غربی زنجان لرستان
مازندران اصفهان چهارمحال و بختیاری
سمنان گلستان مرکزی
یزد

دروس امتحانی طرح فراگیر پیام نور رشته ریاضی

 1. اصول آموزش رياضي
 2. بنيادهاي نظري حل مسئله در ریاضیات (1)
 3. نظريه هاي يادگيري رياضي
 4. استنباط آماري (1)
 5. نظريه اندازه و احتمال (1)
 6. مدل سازي رياضي
 7. بهينه سازي خطي پيشرفته (1)
 8. آناليز تابعي كاربردي
 9. ارزيابي و مديريت ريسک
 10. مهندسي مالي
 11. آناليزحقيقي (1)
 12. جبر پيشرفته

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی ریاضی مقاله منابع ارشد فراگیر ریاضی را مطالعه کنید.

زمان بندی کارشناسی ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور

مراحل ثبت‌نام کارشناسی ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش های ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

گرایش آموزش ریاضی ، گرایش آمار ریاضی ، گرایش بهینه سازی ، گرایش ریاضی مالی ، گرایش آنالیز ، گرایش جبر .

2- ثبت نام ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود.

3- شهریه ارشد ریاضی بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.