منابع ارشد فراگیر پیام نور اقتصاد کشاورزی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه پیام‌‌نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد  می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر اقتصاد کشاورزی در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید.

یکی از مسائل و دغدغه‌های افراد برای ادامه حیات جستجو و دستیابی به منابع غذایی است، از انسان‌های نخستین تا قرن 21  همگی در پی رفع این نیاز مهم و اولیه هستند. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی رشته‌ی اقتصاد کشاورزی و بازار کار آن، ارشد اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام نور را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

در این میان تولیدات کشاورزی سهم عمده‌ای در تأمین منابع غذایی افراد دارد این تولیدات برای نتیجه بخش بودن، نیاز به 4 منبع: زمین، آب، بذر و نیروی انسانی برای کار دارد، البته علاوه بر 4 مورد گفته شده بحث مدیریت این منابع هم مطرح است چرا که اگر این منابع وجود داشته باشد اما به درستی از آنها استفاده نشود، تمامی منابع هدر رفته و مجموعه‌ای که منابع را رهبری می‌کند متضرر خواهد شد. رشته اقتصاد کشاورزی ترکیبی از دو رشته اقتصاد و کشاورزی است، یعنی اینکه در این رشته تمامی راهبردها و اصول و نظریه‌های اقتصاد در کشاورزی جهت بهره‌وری بیشتر در انواع تولیدات به کار گرفته می‌شود.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی فراگیر پیام نور

گرایش‌های رشته اقتصاد کشاورزی بدون کنکور پیام ‌نور

رشته اقتصاد کشاورزی در طرح فراگیر پیام نور در دو گرایش سياست و توسعه كشاورزي و  اقتصاد توليد و مديريت واحدهاي كشاورزي دانشجو می‌پذیرد.

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

منابع ارشد فراگیر اقتصاد کشاورزی -گرایش سیاست و توسعه کشاورزی

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
اقتصاد خرد تكميلي/ 3 رويكردي جديد به اقتصاد خرد ميانه هال واريان / سيد جواد پورمقيم/ ني فصول 1 تا پايان 16 مطالعه شود.
اقتصاد كلان تكميلي/ 3 تئوري و سياست‌هاي اقتصاد كلان ويليام اچ برانسون/عباس شاكري/ ني فصول 1 تا پايان 12 مطالعه شود.
اقتصاد سنجي تكميلي 1 / 3 مباني اقتصاد سنجي (جلد دوم) دامور گجراتي/حميد ابريشمي/ دانشگاه تهران _____

چارت درسی گرایش سیاست و توسعه کشاورزی

چارت ارشد اقتصاد كشاورزي گرايش سياست و توسعه كشاورزي (PDF)

منابع ارشد فراگیر اقتصاد کشاورزی-گرایش اقتصاد توليد و مديريت واحدهاي كشاورزي

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
اقتصاد خرد تكميلي/ 3 رويكردي جديد به اقتصاد خرد ميانه هال واريان/سيدجواد
پور مقيم/ ني
فصل‌های 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12، 13، 14، 15 و 16 مطالعه شود
اقتصاد كلان تكميلي/ 3 تئوري و سياستهاي اقتصاد كلان ويليام اج
برانسون/عباس
شاكري/ نی
فصل‌های 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12 مطالعه شود

ثبت نام کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر اقتصاد کشاورزی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر اقتصاد کشاورزی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر اقتصاد کشاورزی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر اقتصاد کشاورزی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.