کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

با توجه به علاقه مندی بسیاری از داوطلبان کارشناسی ارشد به پذیرش بدون آزمون در این مقاله قصد داریم تا در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور و کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور توضیحاتی به شما ارائه دهیم.

رشته ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

مسلماً یکی از عناصر تأثیرگذار در هر مجموعه نیروی انسانی آن است که این منابع می‌توانند یکی از مهره‌‌های اصلی هر سازمان و یا شرکتی باشند، هر چه منابع انسانی پربارتر و با مهارت‌های بیشتر در یک سازمان باشد به نتیجه ای که یک سازمان به دنبال آن است نزدیک‌تر خواهد بود. در این میان، فرد و یا مجموعه‌ای از افراد باید وجود داشته باشد که به نیروی انسانی آموزش‌های لازم را بدهند و یا عملکرد آنها را مورد ارزیابی قرار دهد. متأسفانه در بیشتر سازمان عنوان مدیریت منابع انسانی یک عنوان تشریفاتی است و بسیاری از افراد آشنایی لازم با وظایف شغلی خود ندارند. علاقه مندان به این رشته در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند راه های ورود به این رشته را بررسی کنند که یکی ز این راه ها، ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور است، در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

متقاضیان رشته مدیریت منابع انسانی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: برخی از افراد که به دنبال عناوین تشریفاتی و خواستار مشاغل پشت میزنشینی هستند و دسته دوم افراد علاقه‌ مند و دغدغه‌مدار که خواستار حل مسائل و مشکلات نیروی انسانی و بهبود مهارت‌ها و قابلیت‌های نیروی انسانی و در آخر بهبود شرایط یک سازمان هستند.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

آینده شغلی ارشد مدیریت منابع انسانی چیست؟

افراد باید در این رشته روابط عمومی قوی داشته و قدرت حل مسائل و مشکلات که برای نیروی انسانی در سازمان رخ می‌دهد، داشته باشد، داوطلبان این رشته می‌توانند برحسب مهارت‌ها و توانمندی‌های خود در همه‌ی نهاد‌ها‌، سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها، شرکت‌های خصوصی و … در بخش مدیریت منابع انسانی مشغول به کار شوند.

در کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی چگونه می‌توان ادامه تحصیل داد؟

افراد پس از اتمام دوره‎‌ی کارشناسی  ارشد می توانند در گرایش‌های زیر و برحسب علاقه و مهارت‌های خود یکی از گرایش‌ها را انتخاب کنند. لازم به ذکر است گرایش های این رشته در دانشگاه های سراسری‌ با ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور متفاوت است.

 • مديريت منابع انسانی اسلامی
 • مديريت منابع انسانی بين‌الملل
 • مديريت عملكرد و بهره‌وری منابع انسانی
 • مديريت استراتژيك منابع انسانی

 نحوه ورود به کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی

دارندگان مدرک کارشناسی رشته مدیریت منابع انسانی و یا رشته‌های غیرمرتبط می‌توانند در آزمون مقطع کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی شرکت کنند، البته داوطلبان رشته‌های غیرمرتبط توجه فرمایند که مسیر دشوارتری را نسبت به افراد با رشته‌های مرتبط باید سپری کنند.

ورود به رشته مدیریت منابع انسانی از طریق کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی برحسب علاقه می‌توانند برای ادامه تحصیل در این رشته در آزمون سراسری مجموعه مدیریت منابع انسانی ثبت‌نام و پس از مطالعه‌ی منابع و مباحث لازم در آزمون شرکت نمایند و پس از قبولی در هر یک از گرایش‌های گفته شده انتخاب رشته نمایند،

ورود به ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

افراد در صورت عدم قبولی در دانشگاه سراسری می‌توانند بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی (ویژه استعداد درخشان)، پردیس کیش و ارس، در برخی گرایش‏‌های رشته مدیرت منابع انساینی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت و با دارا بودن برخی شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی ثبت‌نام نمایند.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

 ارشد مدیریت منابع انسانی پیام نور

طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌ نور

دانشگاه پیام نور هرساله اقدام به جذب دانشجویان از دو طریق کنکور کارشناسی ارشد و طرح فراگیر پیام نور می‌نماید، علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد می‌توانند جهت ثبت‌نام در دوره‌ی دانش‌پذیری طرح فراگیر پیام‌نور در زمان مقرر و با مطالعه ضوابط و شرایط لازم اقدام نمایند.

ضمناً توجه فرمایید، تحصیل در مقطع ارشد رشته ی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام‌نور احتیاجی به داشتن مدرک مرتبط با این رشته ندارد.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی طرح فراگیر پیام نور

شرایط و ضوابط عمومی:

 1.  اعتقاد به دین مبین اسلام
 2.  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
 3.  عدم احراز فساد اخلاقی

و…

شرایط و ضوابط اختصاصی:

 1. دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 2.  داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم
 3. فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه
 4. نداشتن مشکل نظام وظیفه
 5. کسب نمره‌ی قبولی در آزمون دانش‌پذیری

معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا در طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت

دوره دانش‌پذیری ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

دوره‌ی دانش‌پذیری به مرحله‌ ای از طرح فراگیر پیام‌نور گفته می‌شود که هیچ‌گونه کلاسی برای داوطلبان تشکیل نشده و افراد باید منابع و مباحث مربوطه را به صورت خودخوان مطالعه کرده تا برای آزمون دانش‌پذیری آماده شوند.

تفاوت فرد دانشجو با دانش‌پذیر چیست؟

یکی از روش‌هایی که دانشگاه پیام‌ نور اقدام به جذب دانشجویان می‌کند طرح فراگیر پیام نور است. در این طرح افراد پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته و در صورت کسب نمره ی قبولی تبدیل به دانشجوی رسمی رشته مربوطه می‌شوند و می‎‌توانند از شرایط و خدماتی که برای دانشجویان رسمی است بهره گیرند. ضمناً پیش از کسب نمره‌ی قبولی به افرادی که شرایط ورود به این دوره‌ها را داشته و صرفاً در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، دانش‌پذیر می‌گویند. در دوره‌ی دانش‌پذیری احتیاجی به پرداخت شهریه ثابت و متغیر نیست.

آزمون دانش‌پذیری چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای اینکه افراد از دانش‌پذیر به دانشجوی رسمی تبدیل گردند می‌بایست منابع و مباحث دروس مربوطه را مطالعه کرده و در آزمونی که با عنوان دانش‌پذیری شناخته می‌شود شرکت نمایند و در صورت کسب نمره‌ی قبولی به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه شناخته می‎شوند. ضمناً دروسی که داوطلبان جهت قبولی در آزمون دانش‌پذیری مطالعه می‌کنند، در صورت قبولی، جزء واحدهای اخذ شده مقطع ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور در دانشگاه پیام نور محسوب می‌شود.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد پیام نور: 

 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

شهریه ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور نسبت به تمامی دانشگاه‌های شهریه پرداز قیمت مناسبی دارد و از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه ترین دانشگاه حهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.شهریه‌ی هر ترم براساس دروس اخذ شده (نظری یا عملی) نزدیک به 2 میلیون تومان است که این مبلغ در ارشد رشته‌ی مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور نیز همین مقدار است.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ثبت نام در کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

لیست دانشگاه های ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهرهای زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه‌های پیام نور رشته مدیریت بازرگانی
اصفهان تهران
خراسان رضوی یزد

گرایش‌ ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

رشته مدیریت منابع انسانی در طرح فراگیر پیام نور تنها در یک گرایش مديريت منابع انساني اسلامي دانشجو می‌پذیرد.

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی مقاله منابع ارشد فراگیر مدیریت منابع انسانی را مطالعه کنید.

دروس امتحانی طرح فراگیر پیام نور رشته مدیریت منابع انسانی

 1. مديريت رفتار سازماني پيشرفته
 2. مديريت راهبردي
 3. كارمنديابي،انتخاب و توسعه منابع انساني
 4. مفروضات و الگوهاي مديريت اسلامی

زمان بندی کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور

مراحل ثبت‌نام کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش‌های ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

مدیریت منابع انسانی .

2- ثبت نام ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود .

3- شهریه ارشد مدیریت منابع انسانی بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.