ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور یکی از پرطرفدارترین و پرمتقاضی ترین رشته ها است. در این مقاله ما قصد داریم تا ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور رشته مدیریت فناوری اطلاعات را به شما ارائه کنیم.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش های دانشگاه فراگیر پیام نور مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

معرفی ارشد رشته‌ی مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

رشته ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات) به مباحث مربوط به کامپیوتر، فناوری اطلاعات و بحث های تئوری منابع انسانی می پردازد. بطور معمول در سازمان ها به منظور بهره وری از فناوری هم جهت با منابع سازمانی و پشتیبانی از نرم افزارها از متخصصان در رشته ی مدیریت  IT (فناوری اطلاعات) استفاده می کنند. یکی از راه های ورود به این رشته، ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور است که پس از آشنایی با رشته و بازار کار آن بررسی خواهیم کرد.

این رشته میتواند فناوری و دانش را افزایش دهد و در تمام ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تغییرات چشمگیری ایجاد کند. امروزه تمام کسب و کارها در جهت دیجیتالی شدن حرکت میکنند که موجب افزایش درآمد و سوددهی می شود بنابراین نیاز همروندی بین منابع انسانی و نرم افزارهای مورد استفاده در سازمان تبدیل به نیاز حیاتی شده است.

بازار کار رشته‌‌ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات)

متخصصان رشته ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات) جهت بهینه سازی سیستم ها وساماندهی اطلاعات میتوانند در سازمان ها دولتی، خصوصی و عمومی مشغول به کار شوند.

گرایش های رشته‌ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات)

 • كسب و كار الكترونيك
 • مديريت منابع اطلاعاتی
 • سيستمهای اطلاعاتی پيشرفته
 • مديريت دانش
 • هوشمندي كسب و كار
 • مديريت پروژه های فناوری اطلاعات

نوع پذیرش در رشته‌ی کارشناسی ارشد مدیریت IT (فناوری اطلاعات)

افراد علاقه مند به ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات) میتوانند بدون توجه به تجانس و مرتبط بودن رشته ی تحصیلی وارد دانشگاه شوند.

ورود به رشته‌ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات) از طریق کنکور کارشناسی ارشد

افرادی که در آزمون ارشد شرکت میکنند، در یکی از دانشگاه های سراسری، نوبت دوم، پردیس خود گردان، غیر انتفاعی، آزاد و پیام نور پذیرش میشوند.

اما اگر به هر دلیلی نتوانند در آزمون شرکت کنند و یا قبول شوند هم میتوانند وارد دانشگاه شوند!

ورود به رشته ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات) بدون کنکور پیام نور

برخی دانشگاه ها طبق شرایطی میتوانند بدون کنکور ارشد داوطلبان را در این مقطع تحصیلی پذیرش کنند. دانشگاه هایی مانند استعداد درخشان (سراسری و آزاد)، پردیس کیش و ارس و فراگیر پیام نور بر اساس شرایط عمومی و خصوصی این نوع پذیرش را دارا هستند.

ضمناً یکی از راه‌های آسان جهت قبولی در ارشد رشته مدیرت فناوری اطلاعات طرح فراگیر پیام نور است. در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. پیشنهاد می‌شود ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

معرفی طرح فراگیر ارشد پیام نور

در طرح فراگیر ارشد پیام نور متقاضیان میتوانند بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد قبول شده و وارد دانشگاه شوند. البته ورود به این دانشگاه دارای شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی ست که اکثر افراد با شرایط اختصاصی به طور کامل آشنایی ندارند بنابراین به تشریح هر کدام از آنها میپردازیم.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور

شرایط عمومی :

 •  اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان تصريح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
 • نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ايران
  توضيح: مصاديق عناد شامل:
  الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ايران
  ب) داشتن وابستگی تشكيلاتی به گروهكهای محارب
  ج) پرداخت كمك مالی به گروهكهای محارب، هواداری تشكيلاتی و يا عضويت در گروهكهای مزبور آنها
  د) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگی
  3 ـ عدم احراز فساد اخلاقی
  توضيح: مصاديق فساد اخلاقی شامل: اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا ميباشد.
  تذكر: احراز شرايط عمومی داوطلبان درصورت نياز با استعلام از مراجع ذيصلاح قانونی است.
  4 ـ برخورداری از توانايی جسمی متناسب با رشته انتخابی.

شرایط اختصاصی :

 1. داشتن مدارک کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته
 2.  فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه
 3. داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد قبول وزارت علوم
 4. نداشتن مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 5. قبولی در آزمون دانش پذیری
 6. دوره ی دانش پذیری مدیریت فناوری اطلاعات ارشد بدون کنکور پیام نور

عموما متقاضیان به اشتباه فکر میکنند ورود به دانشگاه های فراگیر پیام نور بدون هیچ آزمونی صورت میگیرد اما اینطور نیست. در صورت داشتن شرایط عمومی، برای پذیرش در دانشگاه فراگیر پیام نور نیاز دارید در آزمونی که دانشگاه از شما میگیرد قبول شوید البته این آزمون هنگام ورود به دانشگاه نیست.

توجه داشته باشیم دوره دانش‌پذیری هزینه‌ای جدا از ثبت نام ندارد. و موسساتی که خود را متولی برگزاری دوره فراگیر پیام نور میدانند و شرکت در این دوره‌ها را اجباری میدانند. به واسطه برگزاری از شما هزینه میگیرند کلاه بردار میباشند.

تفاوت دانشجو و دانش پذیر

ثبت نام در دوره فراگیر پیام نور، دلیل بر قبولی قطعی و ادامه تحصیل نمیباشد. ثبت نام قطعی منوط بر قبولی در آزمون دانش‌پذیری میباشد و پس از اینکه داوطلب دانش پذیر در این آزمون موفق شد به عنوان دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تلقی میشود.

دو تفاوت مهم دوره دانش‌پذیری و دانشجویی به شرح زیر است:

 1. در دوره دانش پذیری بر خلاف دوره دانشجویی نیاز به پرداخت شهریه ثابت و متغیر رشته‌ها نمیباشد.
 2. معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

آزمون دانش پذیری مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

آزمون دانش پذیری پس از اتمام ترم یک کارشناسی ارشد از دروسی که در همان ترم اخذ کردید گرفته میشود. در صورت قبولی در این آزمون میتوانید به ترم بعدی رفته و ادامه تحصیل دهید و در غیر اینصورت حذف خواهید شد.با توجه به اهمیت آزمون دانش پذیری قبولی در آن از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتیکه داوطلبان نتوانند در این آزمون قبول شوند حذف خواهند شد.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور :

 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

شهریه مقطع کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، نسبت به تمام دانشگاه‌های شهریه پرداز پایین‌ترین شهریه را دارا می‌باشد از لحاظ اقتصادی میتوان گفت به صرفه‌ترین دانشگاه شهریه پرداز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه پیام نور می‌باشد. که شهریه یه ترم آن حدود 2 میلیون تومان میباشد.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نورثبت نام در کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

گرایش های ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

 • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته
 • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک
 • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش
 • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی

در دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، هنگام ثبت نام باید گرایش خود را اتنخاب کرد 

لیست دانشگاه های ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهر های زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه های پیام نور رشته مدیریت فناوری اطلاعات 
تهران
هرمزگان

عناوین دروس آزمون دانش پذیری مدیریت فناوری اطلاعات

 1. مبانی و زیرساخت فناوری اطلاعات
 2. مبانی مدیریت دانش
 3. سیستم های مدیریت بانک های اطلاعاتی
 4. مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی مدیریت فناوری اطلاعات مقاله منابع ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات را مطالعه کنید.

زمان بندی کارشناسی ارشد مدیریت IT بدون کنکور پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون آزمون پیام نور

مراحل ثبت‌نام کارشناسی ارشد مدیرت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش های ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته ، گرایش کسب و کار الکترونیک ، مدیریت دانش ، مدیریت منابع اطلاعاتی .

2- ثبت نام ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود .

3- شهریه ارشد مدیریت فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.