منابع ارشد فراگیر پیام نور مدیریت فناوری اطلاعات 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

جهت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌شود مقاله ارشد مدیریت فناوری اطلاعات پیام نور را مطالعه کنید

معرفی کارشناسی ارشد رشته‌ی مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی مدیریت فناوری اطلاعات و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. رشته ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات) به مباحث مربوط به کامپیوتر، فناوری اطلاعات و بحث های تئوری منابع انسانی می پردازد. بطور معمول در سازمان ها به منظور بهره وری از فناوری هم جهت با منابع سازمانی و پشتیبانی از نرم افزارها از متخصصان در رشته ی مدیریت  IT (فناوری اطلاعات) استفاده می کنند. این رشته میتواند فناوری و دانش را افزایش دهد و در تمام ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تغییرات چشمگیری ایجاد کند. امروزه تمام کسب و کارها در جهت دیجیتالی شدن حرکت میکنند که موجب افزایش درآمد و سوددهی می شود بنابراین نیاز همروندی بین منابع انسانی و نرم افزارهای مورد استفاده در سازمان تبدیل به نیاز حیاتی شده است.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعاتگرایش های کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته
  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک
  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش
  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند.

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

امروزه در سازمان ها انبوهی از داده ها وجود دارند. مشخصأ داده ها بی معنا هستند و اگر قرار باشد از آنها جهت رشد و توسعه‌ی سازمان استفاده کنیم نیاز است که ابتدا داده به اطلاعات تبدیل شود، اینجاست که بحث های مدیریتی در حوزه‌ی سیستم های اطلاعاتی بوجود می‌آیند.

چارت درسی گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

چارت ارشد مديريت فناوري اطلاعات گرايش سيستم هاي اطلاعاتي پيشرفته (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیکی

کسب و کارهای الکترونیکی باعث سهولت و سرعت در مراحل مختلف معاملات تجاری می‌شوند. این رشته باعث می‌شود امور سازمان ها بصورت الکترونیکی و در بستر رایانه انجام شود و چون روز به روز در حال افزایش است سازمان ها نیازمند افراد متخصص در این رشته هستند تا بتوانند با تغییر در روش های مدیریتی و بازاریابی، کسب و کار خود را ارتقاء دهند.

چارت درسی گرایش کسب و کار الکترونیکی

چارت ارشد مديريت فناوري اطلاعات گرايش كسب و كار الكترونيك (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش

تولید و سازماندهی دانش به منظور استفاده از آن برای پیشبرد اهداف کسب و کار جزء مسؤلیت های متخصصین این رشته است. این رشته تنها به مدیریت اطلاعات و ایجاد آن منتهی نمی‌شود بلکه مدیریت فرآیندها و افراد را نیز به عهده دارد.

چارت درسی گرایش مدیریت دانش

چارت درسی مديريت فناوري اطلاعات گرايش مديريت دانش (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی

همانطور که پیش تر گفتیم تبدیل داده به اطلاعات سودمند یکی از وظایف متخصصین مدیریت فناوری اطلاعات است اما موضوعی مهم و حیاتی مدیریت اطلاعات ایجاد شده است تا با نگهداری و توسعه‌ی پایگاه اطلاعات مدیران سازمان ها بتوانند تصمیمات درست و حساب شده‌ای را اتخاذ کنند.

چارت درسی گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی

چارت درسی مديريت فناوري اطلاعات گرايش مديريت منابع اطلاعاتي (pdf)

منابع ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات برای تمام گرایش های فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسی نام مولف/مترجم/ناشر
مبانی و زیر ساخت فناوری اطلاعات/2* مبانی فناوری اطلاعات هوشنگ تاجفر/آتی نگر
مبانی مدیریت دانش/ 2** مدیریت دانش سیدعلی اکبر احمدی، علی صالحی/دانشگاه پیام نور
سیستم‌های مدیریت بانک‌های اطلاعاتی/2*** مفاهیم بنیادی پایگاه داده‌ها (ویراست چهارم) روحانی رانکوهی/جلوه
مدیریت پژوه‌های فناوری اطلاعات/ 2**** مدیریت و کنترل پروژه‌های فناوری اطلاعات جک تی، مارچوکا/ رامین مولاناپور، فرزاد حبیبی پوررودسری/ دانشگاه پیام نور

*فصول 1 تا پايان 7 و 11 تا پايان 13 مطالعه شود.

**فصول 3،8، 10 و 11 حذف می باشد.

***فصول 1 تا پايان 4،6 و 10 مطالعه شود.

**** فصول 1 تا پایان 7 و 14 مطالعه شود.

ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید. پیش از آزمون دانش پذیری، متقاضیان رشته مدیریت فناوری اطلاعات می‌بایستی منابع ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات را به دقت مطالعه نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت نام منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارتهـای بـانكی عضـو شبكه شتاب هر يك از بانكهای جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آنها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات کافی است؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مدیریت فناوری اطلاعات حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.