زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

منابع کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور ۹۸

0
زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی کارشناسی ارشد رشته‌ی مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی مدیریت فناوری اطلاعات و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. رشته ی مدیریت IT (فناوری اطلاعات) به مباحث مربوط به کامپیوتر، فناوری اطلاعات و بحث های تئوری منابع انسانی می پردازد. بطور معمول در سازمان ها به منظور بهره وری از فناوری هم جهت با منابع سازمانی و پشتیبانی از نرم افزارها از متخصصان در رشته ی مدیریت  IT (فناوری اطلاعات) استفاده می کنند. این رشته میتواند فناوری و دانش را افزایش دهد و در تمام ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تغییرات چشمگیری ایجاد کند. امروزه تمام کسب و کارها در جهت دیجیتالی شدن حرکت میکنند که موجب افزایش درآمد و سوددهی می شود بنابراین نیاز همروندی بین منابع انسانی و نرم افزارهای مورد استفاده در سازمان تبدیل به نیاز حیاتی شده است.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نورگرایش های کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته
  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک
  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش
  • مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند.

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

امروزه در سازمان ها انبوهی از داده ها وجود دارند. مشخصأ داده ها بی معنا هستند و اگر قرار باشد از آنها جهت رشد و توسعه‌ی سازمان استفاده کنیم نیاز است که ابتدا داده به اطلاعات تبدیل شود، اینجاست که بحث های مدیریتی در حوزه‌ی سیستم های اطلاعاتی بوجود می‌آیند.

چارت درسی گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

چارت ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیکی

کسب و کارهای الکترونیکی باعث سهولت و سرعت در مراحل مختلف معاملات تجاری می‌شوند. این رشته باعث می‌شود امور سازمان ها بصورت الکترونیکی و در بستر رایانه انجام شود و چون روز به روز در حال افزایش است سازمان ها نیازمند افراد متخصص در این رشته هستند تا بتوانند با تغییر در روش های مدیریتی و بازاریابی، کسب و کار خود را ارتقاء دهند.

چارت درسی گرایش کسب و کار الکترونیکی

چارت ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش

تولید و سازماندهی دانش به منظور استفاده از آن برای پیشبرد اهداف کسب و کار جزء مسؤلیت های متخصصین این رشته است. این رشته تنها به مدیریت اطلاعات و ایجاد آن منتهی نمی‌شود بلکه مدیریت فرآیندها و افراد را نیز به عهده دارد.

چارت درسی گرایش مدیریت دانش

چارت درسی مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی

همانطور که پیش تر گفتیم تبدیل داده به اطلاعات سودمند یکی از وظایف متخصصین مدیریت فناوری اطلاعات است اما موضوعی مهم و حیاتی مدیریت اطلاعات ایجاد شده است تا با نگهداری و توسعه‌ی پایگاه اطلاعات مدیران سازمان ها بتوانند تصمیمات درست و حساب شده‌ای را اتخاذ کنند.

چارت درسی گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی

چارت درسی مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی (pdf)

منابع کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات برای تمام گرایش های فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
مبانی و زیرساخت فناوری اطلاعات۲مبانی فناوری اطلاعاتهوشنگ تاجفرآتی نگرفصول ۱ تا پایان ۷ و ۱۱ تا پایان ۱۳ مطالعه شود
مبانی مدیریت دانش۲مدیریت دانشسیدعلی اکبر احمدی ، علی صالحیدانشگاه پیام نورفصول ۳،۸، ۱۰ و ۱۱ حذف می باشد.
سیستم های مدیریت بانک های اطلاعاتی۲مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها (ویراست چهارم)روحانی رانکوهیجلوهفصول ۱ تا پایان ۴،۶ و ۱۰ مطالعه شود.
مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات۲مدیریت و کنترل پروژه های فناوری اطلاعاتجک تی، مارچوکا /رامین مولاناپور، فرزاد حبیبی پوررودسریدانشگاه پیام نورفصول ۱ تا پایان ۷ و ۱۴ مطالعه شود.

ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

ثبت نام طرح فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ تا ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ می‌باشد.

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

آزمون دوره دانش‌پذیری نیز در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون دانش‌پذیری از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

۱ -مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
۲ -دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
۳ -آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
۴ -با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهـای بـانکی عضـو شبکه شتاب هر یک از بانکهای جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دقیق  دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از دریافت اطلاعات ثبت نامی نظیر شماره‌ی پرونده و کد رهگیری قابل دریافت است. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده باشد.

نکته: اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کردند، قابل ویرایش است.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

مرکز مشاوره باخه
دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، ای
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.