کارشناسی ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور 99

4
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

با توجه به علاقه‌مندی بسیاری از داوطلبان کارشناسی ارشد به پذیرش بدون آزمون در این مقاله قصد داریم تا در مورد ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور توضیحاتی به شما ارائه دهیم.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نورر

مسلماً دانستن زبان دوم به خصوص زبان انگلیسی به عنوان مهارت‌های پایه‌ی بسیاری از دروس دانشگاهی شناخته می‌شود چرا که ندانستن این زبان ممکن است در برخی رشته‌ها به افراد جهت کسب مهارت‌های بیشتر ضرر برساند، برای مثال این افراد از خواندن برخی مقالات معتبر انگلیسی مرتبط به رشته خود محروم می‌شوند و یا هنگام استفاده از سایت‌‌ها و اخبار انگلیسی با مشکل مواجه شوند. علاقه مندان به این رشته میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد از طریق ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور وارد این رشته شوند.

یادگیری رشته زبان انگلیسی صرفاً به فضای آکادمیک محدود نمی‌شود و اگر افراد خواستار یادگیری این زبان هستند می‌توانند در بازه‌ی زمانی 2 تا 3 سال این زبان پراهمیت را در سطح مناسب فراگیرند اما برخی افراد به سبب علاقه بسیار، رشته زبان انگلیسی را به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه انتخاب می‌کنند و جزء دروس پرمخاطب در میان علاقه مندان رشته علوم انسانی است.

آینده شغلی ارشد رشته زبان انگلیسی چیست؟

به دلیل اهمیت و نیاز روزافزون به ارتباطات بین‌المللی، توجه به پیشرفت‌های علمی در جهان و …  مسلماً در فضای کاری به افراد متخصص این رشته بسیار احتیاج است، اما متأسفانه به دلیل اشتباهات آموزشی و نحوه‌ی تدریس این درس در نظام آموزشی افراد توانمند اندک بوده و کسانی که در مهارت‌های چندگانه زبان انگلیسی توانمند هستند قطعاً امتیاز و برتری نسبت به دیگران در یافتن شغل، ارتقای شغلی و …  خواهند داشت برخی مشاغل مرتبط به این رشته عبارتند از:

تدریس در آموزشگاه‌های زبان

تدریس در مراکز غیر انتفاعی به عنوان دبیر، ترجمه متون انگلیسی، مترجم شفاهی برای تورهای گردشگری

کارمند آژانس‎‌های هواپیمائی،همکاری با سفارت‌خانه به عنوان مترجم و …

در کارشناسی ارشد زبان انگلیسی چگونه می‌توان ادامه تحصیل داد؟

داوطلبان این رشته برحسب علاقه و مهارت‌های خود می‌توانند یکی از 3 گرایش زیر را انتخاب نمایند:

 • آموزش زبان انگلیسی
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • مترجمی زبان انگلیسی

 نحوه ورود به کارشناسی ارشد زبان انگلیسی

دارندگان مدرک کارشناسی رشته زبان انگلیسی و یا رشته‌های غیرمرتبط می‌توانند در آزمون مقطع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی شرکت کنند، البته داوطلبان رشته‌های غیرمرتبط توجه فرمایند که مسیر دشوارتری را نسبت به افراد با رشته‌های مرتبط باید سپری کنند.

ضمناً یکی از راه‌های آسان جهت قبولی در ارشد رشته زبان انگلیسی طرح فراگیر پیام نور است. در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. پیشنهاد می‌شود ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ورود به رشته زبان انگلیسی از طریق کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان کارشناسی ارشد زبان انگلیسی پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی برحسب علاقه و مهارت‌های کسب کرده می‌توانند برای ادامه تحصیل در این رشته در آزمون سراسری مجموعه زبان انگلیسی ثبت‌نام و پس از مطالعه‌ی منابع و مباحث لازم در آزمون شرکت نمایند و پس از قبولی در هر یک از 3 گرایش گفته شده انتخاب رشته نمایند.

ورود به ارشد رشته‌ی زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور

افراد در صورت عدم قبولی در دانشگاه سراسری می‌توانند بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی (ویژه استعداد درخشان)، پردیس کیش و ارس، در برخی گرایش‏‌های رشته روان‌شناسی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت و با دارا بودن برخی شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی ثبت‌نام نمایند

ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور

طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌ نور

دانشگاه پیام نور هرساله اقدام به جذب دانشجویان از دو طریق کنکور کارشناسی ارشد و طرح فراگیر پیام نور می‌نماید، علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد می‌توانند جهت ثبت‌نام در دوره‌ی دانش‌پذیری طرح فراگیر پیام‌نور در زمان مقرر و با مطالعه ضوابط و شرایط لازم اقدام نمایند.

ضمناً توجه فرمایید، تحصیل در مقطع ارشد رشته ی زبان انگلیسی بدون کنکور پیام‌نور احتیاجی به داشتن مدرک مرتبط با این رشته ندارد.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی طرح فراگیر پیام نور

شرایط و ضوابط عمومی:

 1.  اعتقاد به دین مبین اسلام
 2.  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
 3.  عدم احراز فساد اخلاقی

و…

شرایط و ضوابط اختصاصی:

 1. دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 2.  داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم
 3. فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه
 4. نداشتن مشکل نظام وظیفه
 5. کسب نمره‌ی قبولی در آزمون دانش‌پذیری

معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا در طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

دوره دانش‌پذیری

دوره‌ی دانش‌پذیری به مرحله‌ ای از طرح فراگیر پیام‌نور گفته می‌شود که هیچ‌گونه کلاسی برای داوطلبان تشکیل نشده و افراد باید منابع و مباحث مربوطه را به صورت خودخوان مطالعه کرده تا برای آزمون دانش‌پذیری آماده شوند.

تفاوت فرد دانشجو با دانش‌پذیر چیست؟

یکی از روش‌هایی که دانشگاه پیام‌ نور اقدام به جذب دانشجویان می‌کند طرح فراگیر پیام نور است، در این طرح افراد پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته و در صورت کسب نمره ی قبولی ( بالاترین معدل کسب شده در ترم اول)  تبدیل به دانشجوی رسمی رشته مربوطه می‌شوند و می‎‌توانند از شرایط و خدماتی که برای دانشجویان رسمی است بهره گیرند، ضمناً پیش از کسب نمره‌ی قبولی به افرادی که شرایط ورود به این دوره‌ها را داشته و صرفاً در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، دانش‌پذیر می‌گویند.

آزمون دانش‌پذیری چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای اینکه افراد از دانش‌پذیر به دانشجوی رسمی تبدیل گردند می‌بایست منابع و مباحث دروس مربوطه را مطالعه کرده و در آزمونی که با عنوان دانش‌پذیری شناخته می‌شود شرکت نمایند و در صورت کسب نمره‌ی قبولی به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه شناخته می‎شوند. ضمناً دروسی که داوطلبان جهت قبولی در آزمون دانش‌پذیری مطالعه می‌کنند، در صورت قبولی، جزء واحدهای اخذ شده  ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور محسوب می‌شود.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد پیام نور: 

 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

شهریه مقطع ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور نسبت به تمامی دانشگاه‌های شهریه پرداز قیمت مناسبی دارد و از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه ترین دانشگاه حهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.شهریه‌ی هر ترم براساس دروس اخذ شده (نظری یا عملی) نزدیک به 2 میلیون تومان است که در ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور نیز همین مقدار است.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ثبت نام در کارشناسی ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

لیست دانشگاه های ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه‌های شهرهای زیر اقدام به پذیرش می‌کند:

دانشگاه های پیام نور رشته زبان انگلیسی
آذربایجان شرقی اصفهان تهران
قم گیلان هرمزگان
فارس مرکزی —–

 

گرایش‌های ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور

طرح فراگیر پیام نور در هر 3 گرایش  رشته زبان انگلیسی که به شرح زیر می‌باشد دانشجو می‌پذیرد:

 • آموزش زبان انگلیسی
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • مترجمی زبان انگلیسی

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی مقاله منابع ارشد فراگیر زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

دروس امتحانی طرح فراگیر پیام نور رشته زبان انگلیسی

برحسب گرایش‌های انتخابی هر داوطلب، دروس مربوطه متفاوت است، اما برخی از دروس این رشته‌ها:

 1. سنجش و ارزشیابی زبان
 2. زبانشناسی در آموزش زبان
 3. شناخت ادبیات
 4. ادب فارسی در ادبیات جهان
 5. نظریه‌های ترجمه
 6. ادبيات قرن هفده و هجده
 7. داستان كوتاه
 8. نمايشنامه معاصر انگليسي
 9. زبانشناسي كاربردي و ترجمه
 10. روشهاي پيشرفته تحقيق و ترجمه
 11. درآمدي بر تحليل گفتمان
 12. اصول و روش تدريس زبانهاي خارجي

زمان بندی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور

مراحل ثبت‌نام کارشناسی ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش‌های ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

مترجمی زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی .

2-ثبت نام ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود .

3-شهریه ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

 

4 نظرات
 1. خانم شریفی می گوید

  سلام، برای تماس از طریق تلفن همراه و ارتباط با شما آیا شماره ای در دسترس است؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   لطفا پکیج تهیه فرمایید

 2. شهرزاد پرسا می گوید

  لطفا اطلاع رسانی کنید برای کارشناسی ارشد زبان آلمانی در بهمن ماه چه باید بکنم
  سوال دیگر آیا می‌توانم از المان این رشته را شرکت کنم؟

  در ضمن چگونه می‌توانم با تلفن با شما تماس بگیرم

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   سلام
   هموطنان خارج از کشور برا دریافت مشاوره لطفا به شماره واتساپ 9224062663 پیام دهتد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.