منابع ارشد فراگیر پیام نور زبان انگلیسی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

دانشگاه پیام‌‌نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد  می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر زبان انگلیسی در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید.

مسلماً دانستن زبان دوم به خصوص زبان انگلیسی به عنوان مهارت‌های پایه‌ی بسیاری از دروس دانشگاهی شناخته می‌شود چرا که ندانستن این زبان ممکن است در برخی رشته‌ها به افراد جهت کسب مهارت‌های بیشتر ضرر برساند، برای مثال این افراد از خواندن برخی مقالات معتبر انگلیسی مرتبط به رشته خود محروم می‌شوند و یا هنگام استفاده از سایت‌‌ها و اخبار انگلیسی با مشکل مواجه شوند. علاقه مندان به این رشته میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد از طریق ارشد زبان انگلیسی بدون کنکور پیام نور وارد این رشته شوند.

یادگیری رشته زبان انگلیسی صرفاً به فضای آکادمیک محدود نمی‌شود و اگر افراد خواستار یادگیری این زبان هستند می‌توانند در بازه‌ی زمانی 2 تا 3 سال این زبان پراهمیت را در سطح مناسب فراگیرند اما برخی افراد به سبب علاقه بسیار، رشته زبان انگلیسی را به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه انتخاب می‌کنند و جزء دروس پرمخاطب در میان علاقه مندان رشته علوم انسانی است.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

گرایش‌های رشته زبان انگلیسی بدون کنکور پیام‌نور

  • آموزش زبان انگلیسی
  • زبان و ادبیات انگلیسی
  • مترجمی زبان انگلیسی

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

منابع ارشد فراگیر زبان انگلیسی -گرایش آموزش زبان انگلیسی

نام درس/تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ناشر
سنجش و ارزشيابي زبان / 2 Testing for language Teachers 2nd.ed Arthur Hughes/ جنگل
زبانشناسي در آموزش زبان / 2* The Routledge Handbook of Applied Linguistics (1 st.ed.) James Simpson/ Routledge
درآمدي بر تحليل گفتمان / 2** Introduction to Discourse Studies Jan Renkema/ Benjamins
اصول و روش تدريس زبانهاي خارجي / 2*** Principles of Language learning and
Teaching (6th.Ed)
H.Douglas Brown/ رهنما

 

* فصول 11 تا پايان 20 مطالعه شود.

**فصول 1 تا پايان 8 مطالعه شود.

*** از chapter 1 تا پایان chapter6 و chapter10 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش آموزش زبان انگلیسی

چارت ارشد آموزش زبان انگلیسی (PDF)

منابع ارشد فراگیر زبان انگلیسی -گرایش زبان و ادبیات انگلیسی

نام درس / تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ناشر
ادبيات قرن هفده و هجده / 2 The Norton Anthology of English Literature ويرايش هشتم. چاپ اصلي (اوريجينال)(جلد دوم دوره دوجلدي) Green Blat/ WWW. Norton
شناخت ادبيات / 2 English literature Anthony Burgess/ Long man
داستان كوتاه / 2

theDeadmiss Brill  the cask of amonillado   Barn Burning  The Guest Gooseberries       the library of Babel

(The short story (theory

James Joyce                        catherine. Manfield              Edgar Allen poe   William Faulkner                Alber Camus                      Anton chekhov                    Jorge Luis Borges    Ian Reid
نمايشنامه معاصر انگليسي / 2 Drama100 Burt/ Facts on File

چارت درسی گرایش آموزش زبان و ادبیات انگلیسی

چارت ارشد زبان و ادبیات انگلیسی (PDF)

منابع ارشد فراگیر زبان انگلیسی -گرایش مترجمی زبان انگلیسی

نام درس / تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم نام ناشر
زبانشناسي كاربردي و ترجمه / 2 Translation and Language (LinguisticTheories Explained) Peter Fawcett جنگل
روشهاي پيشرفته تحقيق و ترجم /2 Research Methodologies in Translation Studies Gabriel Saldanha &Sharon O,Brien Routledge 9781909485006
نظريه هاي ترجمه / 2 A Companion to Translation Studies Piotr Kuhiwczak and Karin Littau جنگل
ادب فارسي در ادبيات جهان / 2 درآمدي بر مطالعات ادبي تطبيقي زيگبرت سالمن براور/ عليرضا انوشيرواني و مصطفي حسيني سمت

چارت درسی گرایش مترجمی زبان انگلیسی

چارت ارشد مترجمی زبان انگلیسی (PDF)

ثبت نام ارشد زبان انگلیسی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

 منابع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد زبان انگلیسی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده برای شرکت در آزمون فراگیر پیام نور زبان انگلیسی کافی است ؟

 

بله این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر پیام نور زبان انگلیسی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد زبان انگلیسی برای قبولی کفایت نمیکند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سال‌های گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر پیام نور زبان انگلیسی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.