منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی فناوری اطلاعات 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر آی تی را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر آی تی که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد آی تی بدون کنکور پیام نور یا همان مهندسی فناوری اطلاعات و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. در دنیای امروز داده با ارزش ترین موجودیت به شمار میرود بنابراین لازم است کار با داده (دریافت ‍‍، ذخیره ، پردازش ، مبادله و استفاده) به درستی انجام پذیرد تا اطلاعات بهینه و ارزشمند شود .

فناوری اطلاعات رشته ای ست که به این امر می پردازد تا بتوانیم از داده های بی ارزش به اطلاعاتی مفید دست پیدا کنیم .

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر آی تی

گرایش ها کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

  • مهندسی فناوری اطلاعات
  • سیستم های اطلاعات ITS
  • معماری سازمانی

فناوری اطلاعات تنها مربوط به رشته ی کامپیوتر نمیشود و در رشته های دیگری مانند مهندسی مخابرات ، مهندسی برق ، رشته های مدیریت ، تجارت های الکترونیکی و … کاربرد دارد . پیشرفت و افزایش محبوبیت در هر رشته ای را نیاز یک جامعه تعیین میکند . همانطور که اشاره کردیم فناوری اطلاعات با داده کار میکند که امروزه در تمام زمینه ها موضوعی مهم و حیاتی است.

منابع ارشد فراگیر آی تی

نام درس تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
مديريت توسعه نرم افزار 3 مديريت توسعه نرم افزار اميرهوشنگ تاج فر/ دانشگاه پيام نور فصول 2 تا پايان 4 و 6 تا پايان 8 ، 10 و 11 مطالعه شود
برنامه ريزي استراتژيك 3 مديريت استراتژيك در فناوري اطلاعات و كسب و کار الکترونیکی توفيق جلاسي.آلبرشت اندرسن/ اميرهوشنگ تاج فر.محمدمهدي پرهيزگار/ تايماز ـــــــ
مهندسي مجدد فرايندهاي تجاري 3 بازمهندسي فرآيندهاي كسب و كار الك شارپ. پاتريك مك درموت / محمد قلي پور.فهميه غنچه اي.آزيتا رفعت / آتي نگر ـــــــ

چارت درسی گرایش مهندسی فناوری اطلاعات

چارت ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (pdf)

منابع ارشد فراگیر آی تی – سیستم های اطلاعات ITS فراگیر پیام نور

نام درس تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم ملاحظات
اطلاعات و تكنولوژي
اطلاعات
3 مهندسي اطلاعات امیر هوشنگ تاج فر – محمد قلی پور/ دانشگاه پیام نور فصل های 1،3، 4، 5، 8، 9 و 10 مطالعه شود.
مهندسي مجدد الكترونيكي
فرايندهاي كسب و كار
3 باز مهندسي فرايندهاي كسب و کار امير هوشنگ تاج فر/ دانشگاه پیام نور فصل های 1، 2، 3، 4، 6 و 8 مطالعه شود.
پياده سازي پروژه هاي
تكنولوژي اطلاعات
3 مديريت و كنترل پروژه هاي
فناوري اطلاعات
جك تي. مارچوكا/رامين مولاناپور- فرزاد حبيبي پور رودسري/ دانشگاه پیام نور فصل های1،2،3،4،5،6،7 و 14 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش سیستم های اطلاعات ITS

چارت ارشد مهندسی فناوی اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی ITS

منابع ارشد فراگیر آی تی – معماری سازمانی فراگیر پیام نور

نام درس تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
معماري نرم افزار 3 Enterprise Software
Architecture and design
Dominic Duggan/ wiley فصل های 1،2،3،4،5و 6 مطالعه شود.
مهندسي مجدد فرآيندهاي حرفه 3 باز مهندسي فرايندهاي كسب و کار امير هوشنگ تاج فر/ دانشگاه پيام نور فصل های 1،2،3،4،6 و 8 مطالعه شود .
برنامه ريزي منابع سازمان 3 جزوه سيستم هاي برنامه ريزي منابع سازمان (ERP) علي اكبر احمدي – شكري پور -مريم اله وكيلي/ دانشگاه پيام نور ـــــ

چارت درسی گرایش معماری سازمانی

چارت ارشد مهندسی فناوی اطلاعات گرایش معماری سازمانی (pdf)

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر آی تی

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مهندسی آی تی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مهندسی آی تی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی آی تی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مهندسی آی تی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.