منابع کارشناسی ارشد مدیریت مالی فراگیر پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه پیام نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد  می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد . پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر مدیریت مالی را در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد مدیریت مالی فراگیر پیام نور

در ادامه به ارشد مدیریت مالی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید.

به دلیل جهانی شدن اقتصاد کشور بایستی افراد به نظام‌های مالی جهانی، روش‌های سرمایه گذاری و ابزار‌های مالی پیشرفته آشنا باشند تا بتواند موقعیت مالی کشور را به تثبیت برسانند به همین خاطر رشته ای تحت عنوان رشته مدیریت مالی به وجود آمد . در گذشته رشته مدیریت مالی جزء گرایشات رشته مدیریت بازرگانی محسوب می‌شد اما به دلیل اهمیت مباحث مالی و تأثیر آن تبدیل به یک رشته جدا و مستقل درآمدند .

فارغ التحصیلان رشته مدیریت مالی علاوه بر این که از تئوری‌های نوین دانش مدیریت مالی اطلاع پیدا خواهند کرد ، جایگاه حوزه عملی هم آشنا می‌شوند . هدف این رشته تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه‌هایی چون مالی و سودآوری در بخش دولتی و خصوصی است . هم چنین دانش آموختگان با ارائه راهکار‌هایی مانند بسط و توسعه سرمایه‌گذاری، گامی مؤثر در حل مشکلات اقتصادی کشور خواهند داشت و می‌توانند با استفاده از توانایی‌ها وضعیت مالی شرکت‌ها و مؤسسات را مورد ارزیابی قرار ‌دهند و تصمیمات مالی خوبی در سازمان‌ها بگیرند . بنابراین مطابق با گفته‌ها می‌توان گفت که این رشته از بازار ارخوبی برخوردارند . در ادامه مقاله منابع ارشد فراگیر مدیریت مالی به جزئیات دیگراین رشته می‌پردازیم .

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر مدیریت مالی

گرایش‌های رشته مدیریت مالی بدون کنکور پیام‌نور

  • مدیریت مالی

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

منابع ارشد فراگیر مدیریت مالی

نام درس /تعداد واحد نام منابع درسی مؤلف، مترجم/ ناشر ملاحظات
تجزيه و تحليل صورت هاي مالی / 3 تجزيه و تحليل صورت هاي مالي رضا تهراني، روح الله رهنما / نگاه دانش فصل‌های 8 و1،2،3،4،5،6،7

مطالعه شود

حسابداري مديريت / 2 حسابداري مديريت محمدرضا نيكبخت، زهرا دیانتی / كتاب مهربان نشر فصل‌های 11 و 10 ،9 ،8 ،1،2،3،4،5،6،7 مطالعه شود
بازار پول و سرمايه / 2 بازار پول و سرمايه  

مهرداد بنداري، منوچهر حاضر، محمد قجر / هوشمند تدبير

_______

 

چارت درسی گرایش مدیریت مالی

چارت ارشد مدیریت مالی (PDF)

ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت مالی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) از روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۰۵ و تا روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۱۲ میباشد.

منابع ارشد فراگیر مدیریت مالی

زمان آزمون دانش پذیری ارشد فراگیر پیام نور مدیریت مالی

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی‌ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) در روز جمعه مورخ ۹۹/۱۱/۱۷ برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر مدیریت مالی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۴ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش اطلاعات آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مدیریت مالی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مدیریت مالی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت مالی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مدیریت مالی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.