کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

در دنیای امروز داده با ارزش ترین موجودیت به شمار میرود بنابراین لازم است کار با داده (دریافت ‍‍، ذخیره ، پردازش ، مبادله و استفاده) به درستی انجام پذیرد تا اطلاعات بهینه و ارزشمند شود . فناوری اطلاعات رشته ای ست که به این امر می پردازد تا بتوانیم از داده های بی ارزش به اطلاعاتی مفید دست پیدا کنیم . فناوری اطلاعات تنها مربوط به رشته ی کامپیوتر نمیشود و در رشته های دیگری مانند مهندسی مخابرات ، مهندسی برق ، رشته های مدیریت ، تجارت های الکترونیکی و … کاربرد دارد . ارشد فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور یکی از راه های ورود به این رشته است، که پس از گذراندن این دوره و ارائه ی‌پایان نامه یا سمینار در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل خواهید شد.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

پیشرفت و افزایش محبوبیت در هر رشته ای را نیاز یک جامعه تعیین میکند . همانطور که اشاره کردیم فناوری اطلاعات با داده که امروزه در تمام زمینه ها موضوعی مهم و حیاتی ست کار میکند.

بازار کار ارشد رشته‌ی IT (فناوری اطلاعات)

برای ورود به هر رشته علاوه بر علاقه و توانایی های لازم باید در نظر گرفت که این رشته از لحاظ موقعیت شغلی ، محبوبیت و پیشرفت در جامعه در چه سطحی قرار دارد تا اطمینان حاصل شود زمان خود را صرف یادگیری موضوع به روز و کارا کرده ایم و بتوانیم توسط آن عملکرد جامعه را بهبود ببخشیم . به همین منظور به بررسی بازار کار رشته ی فناوری اطلاعات می پردازیم . میزان توجه به این رشته مانند هر رشته ی دیگری در ایران و سایر کشورها متفاوت است اما لازم به ذکر ست که رشته ی فناوری اطلاعات چه در داخل کشور و چه در خارج در حال رشد و باعث توسعه ی علوم دیگر میشود .

رشته ی فناوری اطلاعات دارای بخش های مختلفی می باشد که شما بر اساس علاقه و توانایی های خود میتوانید یکی از این مهارت ها را پرورش دهید تا بتوانید حتی پیش از انکه تحصیلات خود را تکمیل کنید وارد بازار کار شوید . شما میتوانید در سازمان های خصوصی، دولتی، عمومی در بخش های مختلفی مشغول به کار شوید. برنامه نویسی و طراحی وب، تولید محتوا و بهینه سازی سایت و شبکه از جمله مشاغلی هستند که در این رشته طرفداران زیادی دارند.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد رشته‌ی IT (فناوری اطلاعات)

 • تجارت الکترونیک
 • مدیریت سیستم های اطلاعاتی
 • سیستم های تکنولوژی اطلاعات
 • فناوری اطلاعات پزشکی
 • سامانه ای شبکه ای
 • سیستم های چند رسانه ای
 • معماری سازمانی
 • تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات

نوع پذیرش در ارشد رشته‌ی کارشناسی ارشد مهندسی IT (فناوری اطلاعات)

افراد علاقه مند به ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی مهندسیIT (فناوری اطلاعات) میتوانند بدون توجه به تجانس و مرتبط بودن رشته ی تحصیلی وارد دانشگاه شوند.

ورود به رشته‌ی مهندسی IT (فناوری اطلاعات) از طریق کنکور کارشناسی ارشد

افرادی که در آزمون ارشد شرکت میکنند، در یکی از دانشگاه های سراسری، نوبت دوم، پردیس خود گردان، غیر انتفاعی، آزاد و پیام نور پذیرش میشوند.

اما اگر به هر دلیلی نتوانند در آزمون شرکت کنند و یا قبول شوند هم میتوانند وارد دانشگاه شوند!

ورود به ارشد رشته ی مهندسی IT (فناوری اطلاعات) بدون کنکور پیام نور

برخی دانشگاه ها طبق شرایطی میتوانند بدون کنکور ارشد داوطلبان را در این مقطع تحصیلی پذیرش کنند. دانشگاه هایی مانند استعداد درخشان (سراسری و آزاد)، پردیس کیش و ارس و فراگیر پیام نور بر اساس شرایط عمومی و خصوصی این نوع پذیرش را دارا هستند.

معرفی طرح فراگیر ارشد پیام نور

در طرح فراگیر ارشد پیام نور متقاضیان میتوانند بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد قبول شده و وارد دانشگاه شوند. البته ورود به این دانشگاه دارای شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی ست که اکثر افراد با شرایط اختصاصی به طور کامل آشنایی ندارند بنابراین به تشریح هر کدام از آنها میپردازیم.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور

الف) شرایط عمومی :

1 ـ اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان تصريح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
2 ـ نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ايران
توضيح: مصاديق عناد شامل:
الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ايران
ب) داشتن وابستگی تشكيلاتی به گروهكهای محارب
ج) پرداخت كمك مالی به گروهكهای محارب، هواداری تشكيلاتی و يا عضويت در گروهكهای مزبور آنها
د) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگی
3 ـ عدم احراز فساد اخلاقی
توضيح: مصاديق فساد اخلاقی شامل: اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا ميباشد.
تذكر: احراز شرايط عمومی داوطلبان درصورت نياز با استعلام از مراجع ذيصلاح قانونی است.
4 ـ برخورداری از توانايی جسمی متناسب با رشته انتخابی.

ب) شرایط اختصاصی:

1 ـ داشتن مدارک کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته

2 ـ فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه

3 ـ داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد قبول وزارت علوم

4 ـ نداشتن مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

5 ـ قبولی در آزمون دانش پذیری

دوره ی دانش پذیری ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

عموما متقاضیان به اشتباه فکر میکنند ورود به دانشگاه های فراگیر پیام نور بدون هیچ آزمونی صورت میگیرد اما اینطور نیست. در صورت داشتن شرایط عمومی، برای پذیرش در دانشگاه فراگیر پیام نور نیاز دارید در آزمونی که دانشگاه از شما میگیرد قبول شوید البته این آزمون هنگام ورود به دانشگاه نیست.

توجه داشته باشیم دوره دانش‌پذیری هزینه‌ای جدا از ثبت نام ندارد. و موسساتی که خود را متولی برگزاری دوره فراگیر پیام نور میدانند و شرکت در این دوره‌ها را اجباری میدانند. به واسطه برگزاری از شما هزینه میگیرند کلاه بردار میباشند.

تفاوت دانشجو و دانش پذیر

ثبت نام در دوره فراگیر پیام نور، دلیل بر قبولی قطعی و ادامه تحصیل نمیباشد. ثبت نام قطعی منوط بر قبولی در آزمون دانش‌پذیری میباشد و پس از اینکه داوطلب دانش پذیر در این آزمون موفق شد به عنوان دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تلقی میشود.

دو تفاوت مهم دوره دانش‌پذیری و دانشجویی به شرح زیر است.

 1. در دوره دانش پذیری بر خلاف دوره دانشجویی نیاز به پرداخت شهریه ثابت و متغیر رشته‌ها نمیباشد.
 2. معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

آزمون دانش پذیری ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

آزمون دانش پذیری پس از اتمام ترم یک کارشناسی ارشد از دروسی که در همان ترم اخذ کردید گرفته میشود. در صورت قبولی در این آزمون میتوانید به ترم بعدی رفته و ادامه تحصیل دهید و در غیر اینصورت حذف خواهید شد.با توجه به اهمیت آزمون دانش پذیری قبولی در آن از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتیکه داوطلبان نتوانند در این آزمون قبول شوند حذف خواهند شد.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور
 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

شهریه مقطع کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، نسبت به تمام دانشگاه‌های شهریه پرداز پایین‌ترین شهریه را دارا می‌باشد از لحاظ اقتصادی میتوان گفت به صرفه‌ترین دانشگاه شهریه پرداز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه پیام نور می‌باشد. که شهریه یه ترم آن حدود 2 میلیون تومان میباشد.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید .

ثبت نام در کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

لیست دانشگاه های ارشد فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهرهای زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه‌های پیام نور رشته فناوری اطلاعات
بوشهر

گرایش های ارشد فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • سیستم های اطلاعات ITS
 • معماری سازمانی

عناوین دروس آزمون دانش پذیری ارشد فناوری اطلاعات

 1. مدیریت توسعه ی نرم افزار
 2. برنامه ریزی استراتژیک
 3. مهندسی مجدد فرآیندهای تجاری

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی مقاله منابع ارشد فراگیر آی تی یا همان مهندسی فناوری اطلاعات  را مطالعه کنید.

زمان بندی کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور

مراحل ثبت‌نام کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش‌های ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

مهندسی فناوری اطلاعات ، سیستم های اطلاعات ITS ، معماری سازمانی .

2- ثبت نام ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود .

3- شهریه ارشد مهندسی فناوری اطلاعات بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

 

.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.