منابع ارشد فراگیر پیام نور طراحی شهری 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر طراحی شهری را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر طراحی شهری که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

 

معرفی رشته‌ی طراحی شهری فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد طراحی شهری بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. سالهاست می دانیم که برای شکل دادن کالبد یک بنا نیاز به دستان خلاق و هنرمند یک معمار است. معماران تنها جنبه کالبدی یک بنا را آراسته به هنر می کنند. شهر های امروزی فارغ از بعد اجتماعی سیستمی ست درهم تنیده از اجزاء گسترده ای که کالبد آن را شکل می دهند.طراحی شهری ۲۵سال پیش پا به عرصه ظهور گذاشته و رشته ای بدیع در میان سایر رشته ها شناخته می شود.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر طراحی شهری

گرایش کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

  • طراحی شهری

در حال حاضر بسیاری از صاحب نظران، طراحی شهری را حلقه پیوند دهنده میان معماری و برنامه ریزی شهری می دانند. طراحان شهری مثل یک معمار با جزئیات هنرمندانه طراحی شهری، و مثل یک برنامه ریز شهری با در نظر گرفتن عوامل متعددی همچون اقتصاد شهری، سیاست و رخداد های زیست محیطی دست به خلق یک اثر هنری جاودانه می زند.

منابع ارشد فراگیر طراحی شهری فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
مباني نظري طراحي شهري/ 3 طراحي  شهري: گونه شناسي. رويه ها و طرح ها جان لنگ/ سيد حسين بحريني/ دانشگاه تهران انضمام تمام “نمونه خاص” حذف مي باشد.
مباني طراحي شهري ريچارد هدمن.آندرو يازوسكي/
راضيه رضازاده.
مصطفي عباس زادگان/ دانشگاه علم و صنعت
ـــــــ
مباني برنامه ريزي شهري براي طراحان/ 2 مقدمه اي بر مباني برنامه ريزي شهري اسماعيل شيعه/ دانشگاه علم و صنعت ـــــــ
بعد طراحي برنامه ريزي جان پانتر.متئو كارمونا/ سيدعبدالهادي دانشپور.
رضا بصيري مژدهي/ سازمان  فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران
فصل 2 مطالعه شود.
طراحي شبكه حمل و نقل درون شهري/ 2 شبكه ارتباطي در طراحي شهري فريدون قريب/ دانشگاه تهران ـــــــ
اصول برنامه ريزي (طراحي) تردد پياده و دوچرخه هرمان كنف لاخر / فريدون قريب/ دانشگاه تهران ـــــــ
مباحث اجرايي طراحي شهري/ 2 جزوه مباحث اجرايي طراحي شهري حيدر جهان بخش . صابر زند.مرتضي لطفي پور/ دانشگاه پیام نور كل جزوه مطالعه شود. (جزوه در انتشارات دانشگاه پيام نور موجود است)

چارت درسی گرایش طراحی شهری

چارت ارشد طراحی شهری (pdf)

 ثبت نام کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر طراحی شهری

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید. همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون فراگیر پیام نور از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر طراحی شهری را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر طراحی شهری کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر طراحی شهری مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد طراحی شهری برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر طراحی شهری حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.