زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور ۹۸

0
زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی رشته‌ی طراحی شهری فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی طراحی شهری و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. سالهاست می دانیم که برای شکل دادن کالبد یک بنا نیاز به دستان خلاق و هنرمند یک معمار است. معماران تنها جنبه کالبدی یک بنا را آراسته به هنر می کنند. شهر های امروزی فارغ از بعد اجتماعی سیستمی ست درهم تنیده از اجزاء گسترده ای که کالبد آن را شکل می دهند.طراحی شهری ۲۵سال پیش پا به عرصه ظهور گذاشته و رشته ای بدیع در میان سایر رشته ها شناخته می شود.

منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور
Urban Design

گرایش های کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

  • طراحی شهری

در حال حاضر بسیاری از صاحب نظران، طراحی شهری را حلقه پیوند دهنده میان معماری و برنامه ریزی شهری می دانند. طراحان شهری مثل یک معمار با جزئیات هنرمندانه طراحی شهری، و مثل یک برنامه ریز شهری با در نظر گرفتن عوامل متعددی همچون اقتصاد شهری، سیاست و رخداد های زیست محیطی دست به خلق یک اثر هنری جاودانه می زند.

منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
مبانی نظری طراحی شهری۳طراحی  شهری: گونه شناسی. رویه ها و طرح هاجان لنگ/ سید حسین بحرینیدانشگاه تهرانانضمام تمام “نمونه خاص” حذف می باشد.
مبانی طراحی شهریریچارد هدمن.آندرو یازوسکی/
راضیه رضازاده.
مصطفی عباس زادگان
دانشگاه علم و صنعتـــــــ
مبانی برنامه ریزی شهری برای طراحان۲مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهریاسماعیل شیعهدانشگاه علم و صنعتـــــــ
بعد طراحی برنامه ریزیجان پانتر.متئو کارمونا/ سیدعبدالهادی دانشپور.
رضا بصیری مژدهی
سازمان  فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهرانفصل ۲ مطالعه شود.
طراحی شبکه حمل و نقل درون شهری۲شبکه ارتباطی در طراحی شهریفریدون قریبدانشگاه تهرانـــــــ
اصول برنامه ریزی (طراحی) تردد پیاده و دوچرخههرمان کنف لاخر / فریدون قریبدانشگاه تهرانـــــــ
مباحث اجرایی طراحی شهری۲جزوه مباحث اجرایی طراحی شهریحیدر جهان بخش . صابر زند.مرتضی لطفی پوردانشگاه پیام نورکل جزوه مطالعه شود. (جزوه در انتشارات دانشگاه پیام نور موجود است)

چارت درسی گرایش طراحی شهری

چارت ارشد طراحی شهری (pdf)

 ثبت نام کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

 

ثبت نام طرح فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ تا ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ می‌باشد.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور

آزمون دوره دانش‌پذیری نیز ۲۲ آذر ماه برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون دانش‌پذیری از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری فراگیر پیام نور را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

۱ -مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org
۲ -دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
۳ -آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
۴ -با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهـای بـانکی عضـو شبکه شتاب هر یک از بانکهای جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دقیق  دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از دریافت اطلاعات ثبت نامی نظیر شماره‌ی پرونده و کد رهگیری قابل دریافت است. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده باشد.

نکته: اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کردند،قابل ویرایش است.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

مرکز مشاوره باخه
دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، ای
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.