منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی برق 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر در رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر مهندسی برق  را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.  در این مقاله منابع کارشناسی ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی ارشد مهندسی برق بدون کنور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. با افزایش استفاده از انرژی الکتریکی و نیاز به پردازش سریع اطلاعات، رشته‌ی مهندسی برق تبدیل به یکی از پرتقاضاترین رشته ها در صنعت شده است. در واقع امروزه تمام وسایل و ابزارهایی که اطراف ما وجود دارند با الکتریسیته در ارتباط هستند. همچنین برای پیشرفت در تکنولوژی و استفاده از آن در زمینه‌های مختلف نیازمند بهره گیری از از این رشته هستیم. رشته‌ی کامپیوتر یکی از رشته‌هایی ست که در ارتباط با مهندسی برق است زیرا کامپیوتر به دو بخش نرم افزار و سخت افزار تبدیل می‌شود که بخش سخت افزاری وابسته به رشته‌ی برق است.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور

گرایش ها کارشناسی ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور

  • افزاره هاي ميكرو و نانو الكترونيك
  • مدارهاي مجتمع الكترونيك

کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش افزاره های میکرو و نانو الکترونیک فراگیر پیام نور

در این رشته شما با چگونگی ساخت سنسورها، دیودها، ترانزیستورها، ابر رساناها یا تولید لیزر آشنا خواهید شد. این گرایش در کشورهای صنعتی مورد توجه و استقبال قرار دارد. دلیل این استقبال این است که گرایش افزاره های میکرو و نانو الکترونیک یکی از پشروترین گرایش های دنیاست.

منابع ارشد فراگیر مهندسی برق ـ افزاره های میکرو و نانو الکترونیک فراگیر پیام نور

نام درس تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ناشر
تئوري و فناوري ساخت افزاره های نیم رسانا* 3 Silicon VLSI Technologh
Fundamentals، Practice and Modeling
first
James D.Plummer،
Michael D.Deal، Peter
B.Griffin/ Prentice Hall
افزاره هاي نيم رسانا** 3 Semiconductor Devices: Physics and Technology, 3
rd Ed
S. M. Sze،
Prentice Hall/S. M.K. Lee
(CMOS) مدارهاي مجتمع خطي*** 3 Design of Analog CMOS Integrated Circuits Behzad Razavi/Prentice Hall

 

* فصول: 2 و 3 (به ج1ز صفحه 111 تا صفحه 148) ، 4 (به جز صفحه 180 تا صفحه 196) ، 5 (به جز صفحه 241 تا صفحه 281) ، 6 (به جز صفحه 298 تا صفحه 312) ، 7 (به جز صفحه 365 تا صفحه 403) ، 8 (به جز صفحه 469 تا صفحه 500) ، 9 (به جز صفحه 572 تا صفحه 603)، 10 (به جز صفحه 650 تا صفحه 676 ) مطالعه شود.

**فصول 3 تا پايان 10 مطالعه شود.

*** فصول 1 تا پایان 10 مطالعه شود.

چارت درسی افزاره های میکرو و نانو الکترونیک

چارت ارشد مهندسي برق گرایش افزاره هاي ميكرو و نانو الكترونيك (pdf)

کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش افزاره های میکرو و نانو الکترونیک فراگیر پیام نور

هدف اصلی در این گرایش طراحی مدارات مجتمع است. در این رشته به بررسی اجزای مدارهای محتمع پرداخته می‌شود تا بتواند باعث بهبود در عملکرد مدار شود.

منابع ارشد فراگیر مهندسی برق ـ مدارهای مجتمع الکترونیک فراگیر پیام نور

نام درس تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ناشر
تئوري و فناوري ساخت افزاره های نیم رسانا* 3 Silicon VLSI Technologh
Fundamentals، Practice and Modeling
first
James D.Plummer،
Michael D.Deal، Peter
Prentice Hall/B.Griffin
(VLSI) مدارهاي مجتمع خيلي فشرده** 3 مدارهاي مجتمع ديجيتال (ويراست دوم) جان ام رابي – چاندرا كازان –
بوريوژنيكلويچ/ داريوش شيري – ولی الله نجفی/نص
(CMOS) مدارهاي مجتمع خطي*** 3 Design of Analog CMOS Integrated Circuits Behzad Razavi/Mc-Graw Hill

 

*فصول: 2 و 3 (به جز صفحه 111 تا صفحه 148) ، 4 (به جز صفحه 180 تا صفحه 196) ، 5 (به جز صفحه 241 تا صفحه 281) ، 6 (به جز صفحه 298 تا صفحه 312)
، 7 (به جز صفحه 365 تا صفحه 403) ، 8 (به جز صفحه 469 تا صفحه 500) ، 9 (به جز صفحه 572 تا صفحه 603)، 10 (به جز صفحه 650 تا صفحه 676 ) مطالعه شود.

** فصول 1 تا پايان 7 به جز بخش هاي مربوط به spice مطالعه شود.

*** فصول 1 تا پایان 10 مطالعه شود.

چارت درسی مدارهای مجتمع الکترونیک

چارت ارشد مهندسي برق گرایش مدارهاي مجتمع الكترونيك (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد برق فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

پیش از آزمون دانش پذیری، متقاضیان رشته مهندسی برق می‌بایستی منابع ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور را به دقت مطالعه نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد مهندسی برق فراگیر پیام نور را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت نام منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارتهـای بـانكی عضـو شبكه شتاب هر يك از بانكهای جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آنها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده برای شرکت در آزمون فراگیر پیام نور مهندسی برق کافی است ؟

 

بله این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر پیام نور مهندسی برق مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق برای قبولی کفایت نمیکند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سال‌های گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر پیام نور مهندسی برق حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.