منابع ارشد فراگیر پیام نور حقوق 99

4
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی به عنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش‌ پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند به عنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق فراگیر پیام نور را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور 99 که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

معرفی رشته‌ی حقوق فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد حقوق بدون کنکور پیام نور 99 خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. حقوق به معنی مجموعه امتیازاتی ست که به یک فرد اطلاق می شود و یا به مجموعه باید ها و نبایدهایی است که افراد یک جامعه ملزم به رعایت آنها هستند. در اصل ریشه علم حقوق پاسخ به سوال (حق کیست؟) نشات می گیرد لذا همواره یک حقوقدان درگیر کشمکش ها وجدال های میان حق و باطل می شود. رشته حقوق از محبوب ترین رشته های علوم انسانی به شمار می رود.در واقع این گستره وسیع مباحث حقوقی ست که موجب این حجم از گرایش به این رشته شده است.در دنیای امروز هر گونه روابط اجتماعی چه میان مردم و چه میان حکومت و مردم نشان از ردپای علم حقوق را دارند.یک حقوقدان به مباحثی چون فلسفه ،منطق ،زبان عربی،جامعه شناسی و….بسیاری از علوم دیگر تسلط دارد همچنین جسارت ،اعتماد به نفس بالا و منطق قوی از ویژگی های یک حقوقدان برجسته به شمار می رود.

برای اطلاعات بیشتر درباره ارشد حقوق بدون کنکور پیام نور 99 پیشنهاد می‌کنم مقاله مرکز مشاوره باخه در این زمینه را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد حقوق فراگیر پیام نور

گرایش های کارشناسی ارشد حقوق فراگیر پیام نور

 • حقوق گرایش حقوق دادرسی اداری
 • حقوق گرایش حقوق خصوصی
 • حقوق گرایش حقوق بین الملل
 • حقوق گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

کارشناسی ارشد حقوق گرایش حقوق دادرسی اداری فراگیر پیام نور

حقوق دادرسی اداری به بررسی شکایات و مسائلی می‌پردازد که یک طرف آن اداره یا نهاد دولتی ست. نظارت بر عملکرد دادگاه‌های این حوزه بر عهده‌ی دیوان عدالت اداری است.

منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور – گرایش حقوق دادرسی اداری فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف،مترجم/ناشر ملاحظات
مباني حقوق عمومي/ 2 مباني حقوق عمومي بيژن عباسي/دادگستر فصول 2 تا پايان 6 مطالعه شود.
آيين دادرسي اداري/ 1 بررسي تحليلي دادرسي اداري در حقوق ايران جواد محمودي/جنگل ـــــــ
حقوق قراردادهاي اداري/ 2 قراردادهاي اداري (مطالعه تطبيقي بسترها. مباني.ماهیت و اصول آيت مولائي/ميزان مبحث سوم بخش اول، فصل اول، سوم و چهارم مطالعه شود.
حقوق شوراهاي اداري/ 2 حقوق شوراهاي اداري بررسي حقوقي جايگاه و
وضعيت شوراهاي اداري در قوه مجريه
مشهدي و مسعود فريادي/معاونت حقوقي رياست جمهوری ـــــــ
حقوق شهروندي/ 1 زمينه ها. ابعاد و آثار حقوق شهروندي حسين شريفي طرازكوهي/ميزان از ابتداي كتاب تا ابتداي ضمائم مطالعه شود.

چارت درسی گرایش حقوق دادرسی اداری

چارت ارشد حقوق دادرسی اداری (PDF)

کارشناسی ارشد حقوق گرایش حقوق خصوصی فراگیر پیام نور

حقوق خصوصی وظیفه ی نظارت و تنظیم روابط افراد با یکدیگر در جامعه را دارد.

منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور – گرایش حقوق خصوصی فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف، مترجم/ ناشر ملاحظات
حقوق مدني 1/ 2 سقوط تعهدات شهيدي/ مجد از ابتداي كتاب تا ابتداي پرسشها مطالعه شود.
آيين دادرسي مدني/ 2 آيين دادرسي مدني (دوره پيشرفته) جلد دوم عبداله شمس/ دراگ از فصل 3 تا ابتداي فهرست تحليلي عنوان مطالعه شود.
حقوق تجارت/ 2 مباحثی تحليلي از حقوق تجارت(اوراق تجاري.بورس و اوراق بهادار. حق كسب يا پيشه يا تجارت) ابراهيم عبدي پور/ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ـــــــ
داوریهای بین‌المللی /2 داوری تجاری بین المللی عبدالحسین شیروی/ سمت فصلهای 1 ، 2 ، 3 ،  8و9 و10 مطالعه شود

چارت درسی گرایش حقوق خصوصی

چارت ارشد حقوق خصوصی(PDF)

کارشناسی ارشد حقوق گرایش حقوق بین الملل فراگیر پیام نور

روابط جامعه‌ی بین المللی دارای یکسری قوانین و قررات می‌باشد. طبق این قوانین دولت ها و سازمان های بین المللی در حوزه‌های مختلف می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند. وضع مقررات در این حوزه توسط حقوق بین الملل صورت می‌گیرد.

منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور – گرایش حقوق بین الملل فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف، مترجم/ناشر ملاحظات
حقوق جزاي بين الملل/2 حقوق بين الملل كيفري مهدي مومني/شهر دانش فصول اول و دوم از بخش دوم حذف مي باشد.
سازمان هاي بين المللي/2 حقوق سازمان هاي بين المللي ابراهيم بيك زاده/مجد بخش سوم و چهارم و پنجم از عنوان اول و بخش دوم از عنوان دوم تا ابتداي ساير اركان ملل متحد مطالعه شود.
نظام بين المللي حقوق بشر/2 نظام بين المللي حقوق بشر كريستيان تاموشات /حسين شريفي طراز كوهي/ميزان فصول 3 تا پايان 6، 9 و 13 مطالعه شود.
حقوق بين الملل اسلامي/2 فقه سياسي.حقوق تعهدات بين المللي و ديپلماسي در اسلام عباسعلي عميد زنجاني/سمت از فصل دوم تا پايان مبحث دهم از فصل ششم شود.

چارت درسی گرایش حقوق بین الملل

چارت ارشد حقوق بین الملل (PDF)

کارشناسی ارشد حقوق گرایش حقوق جزا و جرم شناسی فراگیر پیام نور

رسیدگی به جرایم در بخش های مختلف جامعه از وظایف این رشته است. آیین دادرسی کیفری و حقوق جزای عمومی و اختصاصی دو بخش حقوق جزا هستند.

منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور – گرایش جزا و جرم شناسی فراگیر پیام نور

 

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف،مترجم/ ناشر ملاحظات
جرم شناسي/2 مباني جرم شناسي جلد اول مهدي كي نيا/دانشگاه تهران از بخش دوم ( تقسیمات جرم شناسی ) تا گفتار چهارم (سير تحول جرم شناسي زيستي) مطالعه شود.
آيين دادرسي كيفري/2 آيين دادرسي كيفري رجب گلدوست/جنگل از صفحه 148 تا آخر كتاب مطالعه شود.
حقوق جزاي عمومي/2 جزوه جايگزين هاي زندان يا مجازات هاي بينابين محمد آشوري/دانشگاه تهران از بخش دوم مجازات زندان و جايگزين هاي نوين آن تا ابتداي فصل نهم درمان مطالعه شود.
متون حقوقي 1 به زبان خارجي/2 Criminal law Catherine Elliot&
Fraznces Quinn/ميزان
فصول 1 تا پایان 3، 6 و 8 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

چارت ارشدحقوق جزا و جرم شناسی (PDF)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد حقوق فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری ارشد حقوق فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید. پیش از آزمون دانش پذیری، متقاضیان رشته حقوق می‌بایستی منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور را به دقت مطالعه نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد حقوق فراگیر پیام نور را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
 2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 800000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر حقوق کافی است؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر حقوق مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد حقوق برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر حقوق حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

4 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من میخواستم ارشد فراگیر گرایش جزا و جرم شناسی شرکت کنم میخواستم ببینم کدوم دانشگاه ها این رشته رو دارند از کجا میتونم پیدا کنم؟؟؟

 2. مرتضی رجبی می گوید

  سلام من مبلغ واریز کردم کتابها و دی وی دی هم برام فرستادید ولی من کد رهگیری و نام کاربری شماره دانشجویی ندارم راهنمایی کنید

  1. باخه 300 می گوید

   سلام دوست عزیز شما مبلغی برای ما واریز کردید؟ ما دی وی دی و … برای فروش نداریم احتمالاً اشتباه می‌کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.