بهترین کلاس تیزهوشان کدام است؟ | مقایسه بیرحمانه آموزشگاه ها و کلاس های آمادگی تیزهوشان

2
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

اگر شما هم بدون آگاهی یا بر اثر تبلیغات در کلاس‌ تیزهوشان شرکت کرده‌اید؛ احتمالا جزو حدود 90.3 درصدی خواهید بود که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان قبول نمیشوید…!
دانش‌آموزان و خانواده‌های کلاس ششم و نهم معمولا پر از فشار و استرس از سوالات بی جواب هستند. سوالاتی که باعث میشود مسیر تحصیلی و در ادامه مسیر زندگی یک شخص تحت تاثیر قرار گیرد. انتخاب سیستم آموزشی و نوع مدرسه، انتخاب مدرسه، انتخاب رشته (البته برای نهمی‌ها) مهم‌ترین این سوالات آن‌ها می‌باشد. در اکثر مواقع ورود به مدارس تیزهوشان و سمپادی شدن (حتی به غلط برای برخی از دانش‌آموزان) انتخاب اول میباشد.

انتخاب مدرسه یا اینکه تیزهوشان خوب است یا خیر به هیچ عنوان موضوع بحث الان ما نیست و قبلا در مورد آن مفصل صحبت کرده‌ایم. با فرض اینکه ورود به این مدارس اولویت اول شماست در این مطلب میخاهیم در مورد کلاس‌های تیزهوشان و انتخاب بهترین آموزشگاه تیزهوشان صحبت کنیم.
در این مطلب قرار است در ابتدا بفهمیم کلاس آمادگی تیزهوشان برای چه دانش‌آموزانی لازم است و برای چه افرادی توصیه نمیشود. سپس در مور معیارهای یک کلاس خوب صحبت کنیم. آموزشگاه‌های تیزهوشان معروف (بدون در نظر گرفتن کیفیت و سطح علمی) را معرفی کنیم و به نقد آن‌ها بپردازیم. این موسسات را باهم مقایسه کنیم و در نهایت بهترین آن را معرفی کنیم.

اما قبل از شروع بحث به چند نکته توجه کنید
• اولا مرکز مشاوره باخه ، هیچ تصمیمی برای برگزاری کلاس ، کلاس آنلاین آمادگی تیزهوشان ، همایش ، وبینار و ……. تا به این لحظه ندارد. و سعی دارد به وظیفه خود، یعنی راهنمایی در جهت انتخاب بهترین ها عمل کند. تا با ساختنِ خاطره‌ی خوبِ یک انتخابِ درست برای شما، به هدف خود برسد.
• دوما از تمام موسسات آموزشی‌ که در اینجا مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند پیشاپیش پوزش میطلبیم.
• سوما موسساتی که از آن‌ها نام برده نشده ، دلیل بر تایید یا عدم تایید آن‌‌ها نیست. صرفا بخاطر داشتن مخاطب کمتر سخن را کوتاه کردیم. اما خودتون می‌توانید تمام پارامترهای ذکر شده را برای آن‌ها بررسی کنید.

همچنین پیشنهاد میکنیم با توجه به پایه تحصیلی خود بعد مطالعه یکی از مقالات زیر هم حتما مطالعه نمایید:
1. کلاس آمادگی تیزهوشان ششم
2. کلاس آمادگی تیزهوشان نهم

در آخر این اطمینان را به شما میدهیم پس از مطالعه این مطلب بتوانید تصمیم بگیرید آیا در کلاس تیزهوشان یا در کدام موسسه ثبت‌نام کنید.

کلاس‌های آمادگی تیزهوشان برای چه کسانی مفید است؟

هر چند پاسخ به این موضوع برای دانش‌آموزان ششم و نهمی کاملا متفاوت است و پیشنهاد میکنیم حتما مقاله مرتبط به پایه خود را مطالعه کنید. اما بطور خلاصه این کلاس‌ها برای افراد زیر مناسب است:

 • دانش‌آموز در سطح مدرسه و کتاب درسی مشکلات زیادی نداشته باشد.
 • برنامه های موازی برای قبولی در نظر گرفته نشده باشد (مثلا استفاده از معلم خصوصی یا کلاس‌های پیشرفته مدارس)
 • از لحاظ روحی هر چند کم، آماده شرکت در آزمون سخت سمپاد شده باشید.
 •  دانش آموز به میل و رغبت خود (نه والدین) تصمیم به ثبت نام در آموزشگاه تیزهوشان را گرفته باشد.

موارد بالا بخش کوچکی از پارامترهایی است که باید به آن‌ها توجه کرد. و پیشنهاد میکنیم برای راهنمایی بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید.

کلاس‌ تیزهوشان برای چه کسانی مفید نیست؟

 • دانش‌آموز به هر دلیلی وقت کافی نداشته باشد و شرکت در این کلاس‌ها به استراحت دانش‌آموز صدمه جدی بزند.
 • کلاس های آمادگی آزمون سمپاد را با کلاس‌های تقویتی اشتباه نگیرید. اگر سطح علمی شما خیلی پایین است، این کلاس‌ها به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود.
 • اگر فکر میکنید این کلاس‌ها به تنهایی معجزه میکند، و استاد دوره از سوالات خبر دارد، قید ثبت نام در کلاس را بزنید
 •  اگر در مدارسی تحصیل میکنید که شرایط به نسبت خوبی (معلم خوب، آزمون‌های با برنامه، مشاوره خوب) دارد، شاید تمرکز به برناه مدرسه همین نتیجه را داشته باشد.

پارامتر های یک موسسه و یک دوره آمادگی آزمون تیزهوشان خوب؟

قبل از معرفی این پارامترها به دو نکته توجه کنید:

اولا تاثیر هر یک از این پارامترها برای هر شخص متفاوت است. مثلا شاید داشتن مشاوره انگیزشی برای برخی دانش‌آموزان مهم و برخی دیگر کم اهمیت باشد.
دوما این پارامترها با توجه به شرایط آزمون امسال (آزمون 1400) در نظر گرفته شده است.

 1. حتما کلاسی را انتخاب که آنلاین باشد. سلامتی شما و خانواده شما از هر چیزی مهم‌تر است و شرکت در کلاسی با استرس بیماری هیچ کارایی ندارد.
 2. کلاس آنلاین تیزهوشان باید دارای پشتیبانی مناسب، نحوه ارتباط درست با استاد و مشاور باشد
 3. پلتفرم برگزاری کلاسِ استاندارد ، پشتیبانی آنلاین کلاس‌ها و در اختیار گذاشتن فیلم دوره‌ها از مهم‌ترین مواردی است که باید رعایت شود.
 4. تجربه اساتید دوره مهم‌ترین پارامتر تصمیم گیری درباره ثبت نام کلاس آمادگی تیزهوشان ششم به هفتم است. اکثرا طراح سوالات آزمون معلمین مدارس سمپاد هستند. رزومه اساتید را با دقت بررسی کنید.
 5. اساتید هر درس متخصص باشند. متاسفانه دیده شده، دوره هایی که استاد هوش، استاد ریاضی و مشاوره دوره یک شخص است. به نظر شما این همه مهارت در یک نفر شدنیست؟؟؟
 6. استفاده از بانک سوالات و نمونه سوالات استاندارد و کافی از دیگر خصوصیات خوب دوره خوب است.
 7. برگزاری آزمون‌های تعیین سطح ، میان‌دوره و جمع‌بندی، لازمه یک دوره استاندارد است. شرکت در کلاس‌های تیزهوشانی که از این آزمون‌ها پشتیبانی نمی‌کنند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.
 8. ارتباط با اولیاء و ارائه نکات مهم جهت بهبود و تسریع روند آموزش دانش‌آموزان نیز جزو خصوصیات مهم دوره است.
 9. کادر مشاوره مسلط به فضای آزمون ورودی، آشنا به مسائل انگیزشی و روحیه به دانش‌آموزان نیز از موارد مهم دوره خوب است.
 10. ورود نکردن به مباحث درسی سال آینده جزو نکاتی است که باید هنگام ثبت نام چک شود. این مورد به خاطر نداشتن محتوا کافی و پر کردن ساعت کلاس‌ها زیاد انجام میشود.

کلاس تیزهوشان

معرفی آموزشگاه‌ها و موسسات مطرح آمادگی آزمون تیزهوشان

بار دیگر تاکید میکنیم، موسساتی که از آن‌ها نام برده نشده ، دلیل بر تایید یا عدم تایید آن‌‌ها نیست. اگر شما موسسه‌ای میشناسید یا مدیر آموزشگاهی هستید که احساس میکنید اسم آن در این لیست خالیست، می‌تواید در قسمت نظرات آن را معرفی نمایید.
ضمنا در صورت اینکه موسسه دارای سایت رسمی باشد، لینک سایت جهت مطالعه بیشتر گذاشته شده است.

کلاس‌‌های آمادگی تیزهوشان حمیدرضا تسلیمی فر

بیشتر مخصوص آزمون تیزهوشان ششم به هفتم میباشد. نکته‌ای که به شدت جلب توجه می‌کند. یکسان بودن مدرس، مشاور و برنامه‌ریز دوره است. در رزومه مهندس تسلیمی فر با احترام به ایشان خبری از تدریس در مدارس سمپاد نیست.

taslimifar.com

کلاس‌‌های آنلاین رده A موسسه علامه حلی

اکثر دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان کشور با موسسه علامه حلی آشنا هستند. تعداد زیادی از آن‌ها در دوره اول متوسطه و یا دوره دوم از کتاب‌های علامه‌حلی به عنوان کتاب درسی مدرسه استفاده کرده‌اند. تعداد زیادی در آزمون‌های علامه حلی چه حضوری و چه آنلاین شرکت کرده و وضعیت درسی خود در بین دانش‌آموزان برتر کشور را با نتایج این آزمون‌ها بررسی می‌کنند. خلاصه بعید است کسی در 10 سال گذشته عضو خانواده سمپاد بوده و با موسسه علامه حلی سر و سری پیدا نکرده باشد.
خلاصه بعید است کسی در 10 سال گذشته عضو خانواده سمپاد بوده و با موسسه علامه حلی سر و سری پیدا نکرده باشد. حالا این موسسه امسال مجددا کلاس‌های آمادگی تیزهوشان را برگزار کرده است.
استفاده مدرسین با تجربه و متنوع که اکثرا از اساتید به نام سمپاد هستند، بارزترین ویژگی این کلاس‌ها می‌باشد. کلاس‌ها داری آزمون و مشاور میباشد. شاید نداشتن رزومه قبلی تنها نکته مبهم این کلاس‌ها می‌باشد

class.mhelli.ir

موسسه آموزشی واله

حدوداً ده سال پیش موسسه واله در شهر تهران و در زمینه برگزاری کلاس های آموزشی آمادگی آزمون تیزهوشان نهم شروع به فعالیت کرد که می‌توان گفت تقریباً به نتایج مثبتی نیز در این زمینه دست پیدا کرد. این موفقیت به دلیل دارا بودن کادر آموزشی و دبیران و مشاوران مجرب در این حوزه بود که علاوه بر تثبیت جایگاه علمی این موسسه ، سبب رجوع بسیاری از اولیاء و والدین گردید. اما نداشتن کلاس‌های آنلاین آن هم در شرایط کرونا، زحمات امسال آن‌ها را زیر سوال برده است.

ins.valeh.ir

موسسه آموزشی مبتکران

مبتکران یکی از معروفترین برندها در زمینه آزمون آزمایشی و کتاب های کمک درسی سطح بالا میباشد. به جرات می‌توان جزو بهترین کلاس‌ها در سالیان گذشته بوده است. اما متاسفانه به دلایل نامشخص امسال هیچگونه دوره آمادگی آنلاینی برگزار نخواهد کرد.

www.mobtakeran.com

کلاس آنلاین آمادگی آزمون تیزهوشان کافه تدریس

با توجه به اینکه کافه تدریس، سابقه بالایی در برگزاری کلاس‌های آنلاین دارد، بهترین انتخاب از لحاظ پلتفرم برگزاری کلاسِ استاندارد ، پشتیبانی آنلاین کلاس میباشد. اما استفاده از اساتید نه چندان مطرح و ورود تازه به آزمون‌های ورودی، ریسک استفاده از کلاس‌ها را زیاد کرده است.

cafetadris.com

کلاس‌‌های آمادگی تیزهوشان آرش کلانتری

به همان دلایلی که در مورد کلاس‌های مهندس تسلیمی فر گفته شد، شرکت در این کلاس‌ها نیز توصیه نمیشود.

arashkalantari.ir

کلاس های تیزهوشان دکتر طهرانی

معرفی این دوره را با ادعایی عجیب آغاز میکنیم: ” مدرس و سرگروه طراحان سوالات آزمون تیزهوشان(از سال ۱۳۸۲ تاکنون)”
فارغ از بررسی ادعا بالا، به علت اینکه مرکز مشاوره در جایگاه داوری نیست. بازهم به این خاطر که از یک استاد به عنوان معلم ششم، نهم، مشاور و غیره استفاده میشود شرکت در این دوره توصیه نمیشود.

sadsho.com

اردوی نوروزی 1400 ششمی ها ویژه آمادگی آزمون تیزهوشان (قلمچی)

اگر وقت زیاد شرکت در کلاس‌های تیزهوشان را ندارید، اردوی غیر حضوری قلمچی یکی از بهترین فرصت جهت آمادگی است. (زمان این کلاس به پایان رسیده است.)

www.kanoon.ir

معرفی بهترین کلاس آمادگی تیزهوشان

درنهایت در سالی که به علت بیماری، شرکت در کلاس‌های حضوری به هیچ عنوان توصیه نمیشود. از سمت دیگر برخی از موسسات معتبر از جمله واله و مبتکران کلاس‌های آنلاین ندارند، پیشنهاد مرکز مشاوره باخه، ثبت نام در کلاس‌‌های آنلاین رده A موسسه علامه حلی میباشد.

نکته مهم این است که این پیشنهاد براساس در نظر گرفتن شرایط عموم دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است. اما عوامل بسیار دیگری در این تصمیم دخیل هستند. به همین علت بهترین کار این است، اولا پارامترهای گفته شده را با توجه به شرایط خود اولویت بندی کنید . برای هر موسسه آن‌ها را بررسی نمایید. دوما قبل از نهایی کردن ثبت نام کلاس های تیزهوشان سعی کنید با مشاوران مرکز مشاوره باخه مشورت نمایید.

سوالات متداول

1- آیا برای موفقیت در آزمون ورودی تیزهوشان نهم نیاز به ثبت نام کلاس آمادگی می باشد ؟

 

کلاس های تیزهوشان یکی از راه های موفقیت در آزمون ورودی می‌باشد . بنابراین در صورت نیاز می توان از این کلاس ها استفاده کرد .</>

2- برای ثبت نام کلاس تیزهوشان کدام موسسه را پیشنهاد می کنید ؟

 

برای انتخاب بهترین کلاس باید هزینه ، دبیران ، نحوه برگزاری کلاس و همچنین مشاوران موسسات را باهم مقایسه نمائید .

3- آیا کلاس های مجازی آمادگی برای تیزهوشان وجود دارد ؟

 

بله این موسسات دوره های مجازی هم برگزار می نمائید .

 

 

2 نظرات
 1. آرمیتا می گوید

  سلام من نمونه سوالات و پاسخنامه تیزهوشان ششم میخاستم

  1. baakhe group می گوید

   با سلام
   مقاله نمونه سوالات آزمون تیزهوشان شیشم باخه را مطالعه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.