ثبت نام و لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری زاهدان 1400

0
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

دانشگاه سراسری زاهدان ، مانند سایر دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد و … در نوبت های مهر و بهمن ماه بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلیِ داوطلبان اقدام به ثبت نام بدون کنکور سراسری می‌نماید. در اینجا قصد داریم رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری زاهدان مهر 1400 را بررسی کنیم. اما قبل از اینکار توجه به نکات زیر ضروری و واجب است:
اولا توصیه میکنیم علاوه بر بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری زاهدان که در ادامه درج شده است، دفترچه رسمی پذیرش براساس سوابق تحصیلی را حتما بررسی کنید؛ چون ممکن است پس از اصلاحیه‌های متعدد لیست زیر تغییر کرده باشد. برای دانلود دفترچه بدون کنکور سراسری کلیک کنید. با توجه به محدود بودن لیست رشته های ارائه شده بدون کنکور دانشگاه های سراسری، ممکن است این رشته ها که در جدول زیر وجود دارد، رشته‌ی دلخواه و مدنظر شما نباشد و رشته ی مورد علاقه ی شما در دانشگاه های آزاد و یا دیگر دانشگاه های شهریه پرداز نیز به دلیل شهریه ی بالا مقرون به صرفه نباشد، برای حل این مشکل بایستی چنین گفت که دانشگاه های شهریه پرداز با اعطای وام های دانشجویی، تسهیلاتی را برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل فراهم می‌کنند تا بتوانند به کمک این تسهیلات هزینه تحصیل خود را راحتر پرداخت نمایند، پس نگران پرداخت شهریه نباشید و به دنبال رشته ی مورد علاقه باشید.
دوما تقریبا تمام واحدهای دانشگاهی (98.3 درصد واحدها) در مقاطع کاردانی (فوق دیپلم) و کارشناسی (لیسانس) دارای ورودی بدون آزمون هستند. ثبت نام بدون کنکور مختص دانشگاه های سراسری نیست و تمام دانشگاه‌ها یعنی دانشگاه‌های آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس‌های بین‌الملل، علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای دارای ثبت نام بدون کنکور هستند. پس حتما سایر دانشگاه‌ها (علاوه بر بررسی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری زاهدان ) را نیز بررسی کنید. برای اینکار میتوانید مطلب مرتبط به دانشگاه‌های بدون کنکور را به صورت کامل مطالعه کنید؛ تا مسیر درست تصمیم‌گیری در این زمینه را بدست آورید. یا با مشاوران ثبت نام دانشگاه‌های بدون کنکور باخه از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان، بهترین انتخاب را داشته باشید.
سوما 99.7 درصد رشته‌ها در مقاطع کاردانی یا کارشناسی حداقل در چند واحد دانشگاهی کشور به صورت بدون آزمون ثبت نام دارند. بنابراین اگر در انتخاب رشته دانشگاهی خود شک دارید. اول با رشته‌های دانشگاهی آشنا شوید و بهترین رشته را با توجه به استعداد و علایق خود انتخاب کنید. دوما حتما سایر رشته‌های بدون کنکور را نیز بررسی نمایید. برای اینکار میتوانید مطلب مربوط به  رشته‌های بدون کنکور را به صورت کامل مطالعه کنید؛ تا انتخاب بهتری داشته باشید. یا با مشاوران ثبت نام دانشگاه‌های بدون کنکور باخه از طریق شماره‌های ذکر شده در ارتباط باشید تا صحیح‌ترین گزینه را باهم انتخاب کنید.
در نهایت اگر به این نتیجه رسید بهترین گزینه ثبت نام در دانشگاه سراسری زاهدان بدون کنکور است، میتوانید از لیست رشته های زیر انتخاب خود را انجام دهید.

[/vc_column][/vc_row]

زمان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور سوابق تحصیلی 1400

بر طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور،  زمان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور سوابق تحصیلی امسال با زمان انتخاب رشته کنکور سراسری همزمان بوده و هر ساله زمان ثبت نام این آزمون در بازه ی زمانی مرداد تا شهریور خواهد بود.

برای اطلاع از زمان دقیق می‌توانید به مقاله زمان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور سوابق تحصیلی 1400 مراجعه نمائید.

با توجه به این که در زمان ثبت نام متقاضیان باید رشته‌های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند آشنایی با رشته‌های بدون کنکور اهمیت ویژه‌ای دارد.

رشته‌های بدون کنکور (بدون آزمون) دانشگاه سراسری زاهدان 1400

دانشگاه سراسری زاهدان مانند سایر دانشگاه‌های سراسر کشور در تعدادی از رشته‌ها پذیرش سوابق تحصیلی دارد. داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته‌های بدون آزمون در دانشگاه زاهدان هستند می‌توانند نسبت به انتخاب این رشته‌ها اقدام نمایند.

دانشگاه سيستان و بلوچستان – زاهدان
گروه تحصیلی دوره تحصیلی عنوان رشته ظرفیت پذیرش جنسیت
رياضي و فني روزانه آمار 40 زن/مرد
 رياضي و فني روزانه رياضيات و كاربردها 60 زن/مرد
 رياضي و فني روزانه فيزيك 40 زن/مرد
رياضي و فني نوبت دوم (شبانه) آمار 5 زن/مرد
رياضي و فني نوبت دوم (شبانه) رياضيات و كاربردها 5 زن/مرد
رياضي و فني نوبت دوم (شبانه) علوم كامپيوتر 5 زن/مرد
رياضي و فني نوبت دوم (شبانه) فيزيك 5 زن/مرد
 رياضي و فني نوبت دوم (شبانه) مهندسي شيمي 5 زن/مرد
 رياضي و فني نوبت دوم (شبانه) مهندسي معدن 5 زن/مرد
 رياضي و فني نوبت دوم (شبانه) مهندسي مواد و متالورژي 5 زن/مرد
علوم تجربي روزانه زمين شناسي 40 زن/مرد
علوم تجربي روزانه زيست شناسي جانوري 35 زن/مرد
علوم تجربي روزانه زيست شناسي گياهي 35 زن/مرد
علوم تجربي روزانه  شيمي محض 35 زن/مرد
علوم تجربي روزانه مهندسي فضاي سبز 20 زن/مرد
علوم تجربي نوبت دوم (شبانه) زمين شناسي 10 زن/مرد
علوم تجربي نوبت دوم (شبانه) شيمي كاربردي 5 مرد
علوم تجربي نوبت دوم (شبانه) شيمي محض 5 زن/مرد
علوم تجربي نوبت دوم (شبانه) مهندسي فضاي سبز 5 زن/مرد
علوم انساني نوبت دوم (شبانه) اديان و عرفان 5 زن/مرد
علوم انساني نوبت دوم (شبانه) باستان شناسي 5 زن/مرد
علوم انساني نوبت دوم (شبانه) علوم قرآن و حديث 5 زن/مرد
علوم انساني نوبت دوم (شبانه) علوم ورزشي 10 زن/مرد
علوم انساني نوبت دوم (شبانه) فلسفه و كلام اسلامي 5 زن/مرد
هنـر نوبت دوم (شبانه) صنايع دستي 5 زن/مرد
هنـر نوبت دوم (شبانه) فرش 5 زن/مرد
هنـر نوبت دوم (شبانه) مرمت بناهاي تاريخي 5 زن/مرد
زبان هاي خارجي روزانه آموزش زبان انگليسي 30 مرد
زبان هاي خارجي روزانه زبان و ادبيات انگليسي 30 زن/مرد
زبان هاي خارجي روزانه مترجمي زبان انگليسي 30 زن/مرد
زبان هاي خارجي نوبت دوم (شبانه) آموزش زبان انگليسي 5 مرد
زبان هاي خارجي نوبت دوم (شبانه) زبان و ادبيات انگليسي 5 زن/مرد
زبان هاي خارجي نوبت دوم (شبانه) مترجمي زبان انگليسي 5 زن/مرد

 

دانشگاه زاهدان (محل تحصيل دانشكده صنعت و معدن خاش)
گروه تحصیلی دوره تحصیلی عنوان رشته ظرفیت پذیرش جنسیت
ریاضی و فنی روزانه مهندسي معدن 20 زن/مرد
ریاضی و فنی نوبت دوم (شبانه) مهندسي صنايع 5 زن/مرد
ریاضی و فنی نوبت دوم (شبانه) مهندسي كامپيوتر 5 زن/مرد
ریاضی و فنی نوبت دوم (شبانه) مهندسي معدن 5 زن/مرد

 

 

سایت و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه زاهدان 1400

همان طور که پیش‌تر عرض کردیم علاوه بر رشته‌ها آشنایی با شیوه ثبت نام رشته‌های بدون کنکور سوابق تحصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به این که ثبت نام بصورت اینترنتی بوده و داوطلبان باید از طریق ورود به سایت ثبت نام و انتخاب رشته خود را انجام دهند بنابراین باید با نحوه ورود به سایت و همچنین وارد کردن اطلاعات مربوط به متقاضی و تکمیل فرم اطلاعات داوطلبین آشنا شوند.

برای آشنایی با سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری می‌توانید به مقاله سایت ثبت نام رشته های بدون کنکور در دانشگاه های سراسری مراجعه نمائید.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه زاهدان

سازمان سنجش آموزش کشور هرسال طی اطلاعیه‌ای شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام رشته‌های بدون آزمون صرفاً سوابق تحصیلی را منتشر می‌نماید. داوطلبین عزیز باید ضمن مطالعه و آشنایی با شرایط لازم و مدارک مورد نیاز برای هرکدام از دانشگاه‌ها و دوره‌های تحصیلی بدون آزمون سراسری نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

در این اطلاعیه و همچنین در دفترچه ثبت نام شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای ورود به دوره‌های بدون آزمون دانشگاه‌های سراسر کشور درج گردیده است. لازم به ذکر است که رعایت این شرایط الزامی بوده و درصورتیکه فرد دارای این شرایط نباشد در هر مرحله از تحصیل از ادامه تحصیل او جلوگیری می‌گردد.

برای آشنایی با شیوه ثبت نام می‌توانید به مقاله شرایط و مدارک ثبت نام رشته‌های بدون کنکور سوابق تحصیلی 1400 مراجعه نمائید.

اعلام نتایج و شانس قبولی در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه سراسری زاهدان

با توجه به شیوه پذیرش این دانشگاه‌ها که بصورت صرفاً سوابق تحصیلی می‌باشد سوال و دغدغه بسیاری از متقاضیان ثبت نام این است که شانس قبولی در این دانشگاه‌ها به چه میزان است و همچنین تعداد انتخاب‌ها و چیدمان و ترتیب انتخاب رشته در شانس قبولی و نتیجه نهائی تا چه میزان موثر است.

البته در این میان داوطلبانی نیز هستند که با دیدگاه غلطی نسبت به ثبت نام رشته‌های بدون کنکور داشته و می‌پندارند که چون این نحوه ورود به دانشگاه آزمونی ندارد بنابراین تنها ثبت نام کردن مساوی با قبولی است در صورتیکه این موضوع کاملاً غلط است و شاهد این موضوع نیز نتایج افرادی است که در سال‌های گذشته موفق به ورود به دانشگاه‌ها و رشته‌های بدون کنکور نشده‌اند.

در شیوه پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های مختلف فاکتورها و موارد بسیار مهمی از قبیل نوع مدرک دیپلم، رشته تحصیلی دیپلم، معدل دیپلم، شیوه بومی پذیری رشته، سطح علمی دانشگاه، ظرفیت موجود برای پذیرش و نکات بسیار مهم دیگری وجود دارد که شانس پذیرش افراد را مشخص می‌کند و توضیح و بررسی آن با توجه به شرایط فرد داوطلب از الزامات است.

لذا داوطلبان باید برای بررسی میزان شانس قبولی و همچنین نحوه صحیح انتخاب رشته و دانشگاه حتی بصورت بدون آزمون نیز با افراد و مشاورین صاحب صلاحیت مشورت نموده و از اطلاعات و تجربیات آنان بهره‌مند گردند.

سوالات متداول

1- نحوه پذیرش رشته‌های بدون کنکور به چه صورتی است ؟

 

از طریق بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی .

2- ثبت‌نام رشته‌های بدون کنکور به چه صورتی است ؟

 

از طریق ثبت‌نام اینترنتی .

3- آیا برای شرکت در رشته‌های بدون کنکور نیاز به شرکت در کنکور سراسری نمی‌باشد ؟

 

خیر نیازی نیست .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.