زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۵۴۲

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

نحوه ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی

0
زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه
وبینار

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هر سال جهت جذب دانش آموزان توانمد در میان آزمون‌های ورودی دوره دوم متوسطه توسط مرکز ملی سنجش پذیرش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به صورت هماهنگ با آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برگزار می‌شود. دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز استعداد‌های درخشان دفترچه ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی را دریافت کرده و پس از اطلاع از شرایط ثبت نام اقدام به تکمیل فرم‌های مربوطه کنند. در این مقاله قصد داریم شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی و سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی را در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

desktop

 

نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی

دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی باید ابتدا به سایت مراجعه نموده و با استفاده از کد ملی و رمز عبور همگام وارد پرتال دانش آموزی خود شوند سپس با اطلاعات فردی و تحصیلی خود فرم مربوطه را تکمیل کرده.

دانش‌آموزان برای تهیه کد همگام خود باید به مدرسه محل تحصیل مراجعه کنند.

ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی،از دهه سوم فروردین ماه آغاز و از طریق سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی  ( azmoon.medu.ir ) انجام می‌شود. تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

شرکت داوطلبان در جلسه آزمون، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

مراحل ثبت نام

 • تکمیل نمونه برگ اینترنتی تقا ضانامه ثبت نام در آزمون نمونه دولتی
 • بارگذاری فایل عکس داوطلب جهت ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی

فایل عکس با ابعاد حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل در قالب ( jpj ) با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش‌آموز مورد نیاز است. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش‌آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، ثبت نام وی بی اثر خواهد شد.

 • پرداخت مبلغ ۱۸٫۰۰۰ ( تومان ) به صورت اینترنتی جهت ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی.

در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم، از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاه‌‌های خودپرداز، ثبت نام انجام نمی‌شود و وجه واریزی نیز قابل برگشت نخواهد بود.

 • دریافت شماره پیگیری

زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی

آمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه دهم سال گذشته ۳۱ خرداد ماه برگزار شده است از این رو پیش بینی می شود که زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم  امسال نیز احتمالا در دهه سوم خرداد ماه خواهد باشد . طبق روال سال های گذشته ، حدودا یک هفته قبل از تاریخ برگزاری این آزمون ، شاهد انتشار کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی خواهیم بود که داوطلبان با دریافت آن از زمان و محل برگزاری آزمون آگاه خواهند شد.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

شرکت کنندگان در آزمون نمونه دولتی در رشته های نظری و هنرستان های فنی حرفه ای پایه دهم می توانند در زمانی که مرکز ملی استعداد های درخشان جهت اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی اعلام نموده است ، از طریق کد ملی و رمز همگام خود وارد پنل شخصی خود شوند و نتایج آزمون نمونه دولتی را مشاهده نمایند. احتمالاً طبق روال سالیان گذشته  زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی در نیمه دوم مرداد ماه باشد.

ثبت نام مدارس نمونه دولتیشرایط ثبت نام پایه دهم مدارس نمونه دولتی

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند که البته چند سالی می‌باشد که آزمون ورودی نهم به دهم مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با یک دیگر ادغام شده‌اند و دانش آموزان در یک آزمون ورودی مشترک شرکت می‌کنند.

دانش آموزانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند برای آگاهی از نحوه برگزاری آزمون و سوالات آزمون می‌توانند مقاله منابع آزمون ورودی نمونه دولتی را مطالعه کنند.

شرایط ثبت نام در آزمون ورودی

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • کسب حداقل معدل ۱۷ برای فارق التحصیلان پایه نهم.

تمامی دانش‌آموزانی که در پایه نهم مشغول به تحصیل هستند، مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

 • در محدوده‌هایی که امکان ثبت نام در دو واحد آموزشی ( دبیر ستان های نمونه دولتی دوره دوم متو سطه ) وجود داشته باشد، دانش‌آموزان میتوانند در فرم تقاضانامە ثبت نام، هر دو اولویت را انتخاب نمایند.
 • رقابت علمی برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه‌ای نمونە دولتی، در بین دانش‌آموزان شهر و شهرستان، بدون درنظر نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.
 • دانش‌آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر منطقه‌ای در سطح استان مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می‌باشند.

شرایط پذیرش اختصاصی

بر اساس توضیحاتی که در دفترچه ثبت نام آزمون نهم به دهم ذکر شده است ، برای پذیرش دانش آموز در این پایه تحصیلی شرایط خاصی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • شیوه پذیرش دانش آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در رشته های نظری و فنی حرفه ای ، بر اساس معدل کل پایه نهم ابتدایی و نمره کسب شده در آزمون می باشد.

هر کدام به میزان ۵۰ درصد تاثیر گذار هستند.

 • دارا بودن حداقل معدل کل ۱۷ و کسب حداقل نمره ۱۲ در همه ی دروس امتحانی نیمسال دوم تحصیلی پایه نهم ابتدایی.
 • ۱۰ درصد از ظرفیت پذیرش این مدارس ، به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد و ایثارگران تعلق دارد

سهمیه های مدارس نمونه دولتی

 • اولویت اول : فرزندان شاهد

دانش آموزان دارای سهمیه شاهد ، به شرط کسب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده  ، می توانند از سهمیه خود استفاده کنند.

 • اولویت دوم : فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان با بیش از ۳ سال سابقه اسارت
 • اولویت سوم : فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد و فرزندان آزادگان با بیش از ۶ ماه سابقه اسارت
 • اولویت چهارم : فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و فرزندان آزادگان با کم تر از ۶ ماه سابقه اسارت

دانش  آموزانی که در آزمون یک مدرسه پذیرفته شده اند ، مجاز به ثبت نام در مدارس نمونه دولتی دیگر نمی باشند.

ضوابط و نحوە نقل و انتقال دانش‌آموزان نمونه دولتی

داوطلبانی که پس از زمان ثبت نام یا پس از زمان برگزاری آزمون ورودی، به هر دلیل تصمیم میگیرند در سال تحصیلی درشهرستانی غیر از شهرستان محل سکونت فعلی اقامت کنند، تنها در صورت قبولی در یکی از مدارس انتخاب شدە خود در شهرستان مبدأ و دارا بودن امتیازکف قبولی مدرسه شهرستان مقصد ودرصورت داشتن ظرفیت خالی، با کسب موافقت اداره کل آموزش و پرورش استان‌های مبدأ و مقصد، مجاز به انتقال و ثبت نام در سایر مدارس نمونه دولتی ( در شهرستان یا استان دیگر ) خواهند بود.

انتقال دانش‌آموزان پذیرفته شده مدارس نمونه دولتی تا پایان دوره تحصیلی به مدارس استعدادهای درخشان ممنوع است.

شهریه مدارس نمونه دولتی

با توجه به این که این مدارس نسبت به مدارس عادی از مزایای تحصیلی بیشتری برخوردار است آزمون سمپاد ششم به هفتم و کلاس‌ها به صورت هوشمند برگزار می‌شود و معلمانی که در این مدارس تدریس میکنند از سطح بالای علمی برخوردار می‌باشندبه همین دلیل دانش‌آموزان برای استفاده از این امکانت تحصیلی باید بخشی از هزینه خدمات را تحت عنوان شهریه به مدرسه پرداخت کنند.

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند جهت کسب اطلاعات بیشتر و شناخت مدارس نمونه دولتی و آگاهی از میزان شهریه مقاطع مختلف آن می‌توانند مقاله معرفی مدارس نمونه دولتی را مطالعه کنند.

تست بنر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.