ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

رشته‌ی مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد و ما قصد داریم راه های ورود به کارشناسی ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور را بررسی کنیم. امروزه افزایش کیفیت و استفاده ی بهینه از منابع باعث رشد سازمان ها در حوزه ی فعالیت آنها می شود. ازطرف دیگر بهبود کیفیت، باعث رضایت مشتری می شود که این موضوع برای سازمان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع رشته ای که میتواند به سازمان ها در جهت رسیدن به اهداف نام برده شده کمک کند، رشته‌ی مهندسی صنایع است. این رشته با یکپارچه سازی در همه ی سطوح (سطح داده، سطح فرآیند کسب و کار و سطح رابط کاربری) باعث میشود زمان و مواد اتلافی کاهش و  کیفیت افزایش می‌یابد. در این مقاله قصد داریم تا ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور رشته مهندسی صنایع را به شما ارائه کنیم.

پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با دیگر رشته ها و گرایش ها مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

بازار کار رشته‌ی مهندسی صنایع

بنابرآنچه گفته شد، سازمان ها به مهندسین صنایع نیاز دارند تا با برنامه ریزی بتوانند باعث افزایش بهره وری شوند. میتوان نتیجه گرفت مهندسین این رشته در هر سازمان و ارگان خصوصی، دولتی و عمومی که نیازمند به برنامه ریزی باشد مشغول به کار خواهند شد.

در بخش های مدیریتی مانند: تولید، مهندسی، پروژه و همچنین در بخش های مهندسی مالی، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، مهندسی ارزش و مهندسی سیستم های بهره وری میتوانند ایفای نقش کنند.

گرایش های رشته‌ی مهندسی صنایع در دانشگاه های سراسری و پیام نور با یکدیگر تفاوت دارند ابتدا به بررسی گرایش های این رشته در دانشگاه های سراسری می پردازیم و سپس گرایش های ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور را بررسی خواهیم کرد.

گرایش های کارشناسی ارشد رشته‌ی مهندسی صنایع

 • بهینه سازی سیستم ها
 • سیستم های سلامت
 • مدیریت نوآوری و فناوری
 • مهندسی مالی
 • لجستیک و زنجیره ی تأمین
 • مدیریت پروژه
 • سیستم های کلان
 • آینده پژوهی
 • مدیریت مهندسی
 • کیفیت و بهره وری
 • سیستم های اطلاعاتی

نوع پذیرش در رشته‌ی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

افراد علاقه مند به ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی مهندسی صنایع میتوانند بدون توجه به تجانس و مرتبط بودن رشته ی تحصیلی وارد دانشگاه شوند.

ورود به رشته‌ی مهندسی صنایع از طریق کنکور کارشناسی ارشد

افرادی که در آزمون ارشد شرکت میکنند، در یکی از دانشگاه های سراسری، نوبت دوم، پردیس خود گردان، غیر انتفاعی، آزاد و پیام نور پذیرش میشوند.

اما اگر به هر دلیلی نتوانند در آزمون شرکت کنند و یا قبول شوند هم میتوانند وارد دانشگاه شوند!

ورود به ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور

برخی دانشگاه ها طبق شرایطی میتوانند بدون کنکور ارشد داوطلبان را در این مقطع تحصیلی پذیرش کنند. دانشگاه هایی مانند استعداد درخشان (سراسری و آزاد)، پردیس کیش و ارس و فراگیر پیام نور بر اساس شرایط عمومی و خصوصی این نوع پذیرش را دارا هستند. در ادامه به بررسی راه های ورود به ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور را بررسی خواهیم کرد.

ضمناً یکی از راه‌های آسان جهت قبولی در ارشد رشته مهندسی صنایع طرح فراگیر پیام نور است. در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. پیشنهاد می‌شود ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور فراگیر پیام نور

معرفی طرح فراگیر ارشد پیام نور

در طرح فراگیر ارشد پیام نور متقاضیان میتوانند بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد قبول شده و وارد دانشگاه شوند. البته ورود به این دانشگاه دارای شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی ست که اکثر افراد با شرایط اختصاصی به طور کامل آشنایی ندارند بنابراین به تشریح هر کدام از آنها میپردازیم.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور

الف) شرایط عمومی :

1 ـ اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان تصريح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
2 ـ نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ايران
توضيح: مصاديق عناد شامل:
الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ايران
ب) داشتن وابستگی تشكيلاتی به گروهكهای محارب
ج) پرداخت كمك مالی به گروهكهای محارب، هواداری تشكيلاتی و يا عضويت در گروهكهای مزبور آنها
د) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگی
3 ـ عدم احراز فساد اخلاقی
توضيح: مصاديق فساد اخلاقی شامل: اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا ميباشد.
تذكر: احراز شرايط عمومی داوطلبان درصورت نياز با استعلام از مراجع ذيصلاح قانونی است.
4 ـ برخورداری از توانايی جسمی متناسب با رشته انتخابی.

ب) شرایط اختصاصی:

1 ـ داشتن مدارک کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته

2 ـ فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه

3 ـ داشتن مدارک معادل کارشناسی مورد قبول وزارت علوم

4 ـ نداشتن مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

5 ـ قبولی در آزمون دانش پذیری

دوره ی دانش پذیری ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور

عموما متقاضیان به اشتباه فکر میکنند ورود به دانشگاه های فراگیر پیام نور بدون هیچ آزمونی صورت میگیرد اما اینطور نیست. در صورت داشتن شرایط عمومی، برای پذیرش در دانشگاه فراگیر پیام نور نیاز دارید در آزمونی که دانشگاه از شما میگیرد قبول شوید البته این آزمون هنگام ورود به دانشگاه نیست.

توجه داشته باشیم دوره دانش‌پذیری هزینه‌ای جدا از ثبت نام ندارد. و موسساتی که خود را متولی برگزاری دوره فراگیر پیام نور میدانند و شرکت در این دوره‌ها را اجباری میدانند. به واسطه برگزاری از شما هزینه میگیرند کلاه بردار میباشند.

تفاوت دانشجو و دانش پذیر

ثبت نام در دوره فراگیر پیام نور، دلیل بر قبولی قطعی و ادامه تحصیل نمیباشد. ثبت نام قطعی منوط بر قبولی در آزمون دانش‌پذیری میباشد و پس از اینکه داوطلب دانش پذیر در این آزمون موفق شد به عنوان دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تلقی میشود.

دو تفاوت مهم دوره دانش‌پذیری و دانشجویی به شرح زیر است.

 1. در دوره دانش پذیری بر خلاف دوره دانشجویی نیاز به پرداخت شهریه ثابت و متغیر رشته‌ها نمیباشد.
 2. معافیت تحصیلی به داوطلبان دانش‌پذیر اقا طرح فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور تعلق نخواهد گرفت.

آزمون دانش پذیری

آزمون دانش پذیری پس از اتمام ترم یک ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور از دروسی که در همان ترم اخذ کردید گرفته میشود. در صورت قبولی در این آزمون میتوانید به ترم بعدی رفته و ادامه تحصیل دهید و در غیر اینصورت حذف خواهید شد.با توجه به اهمیت آزمون دانش پذیری قبولی در آن از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتیکه داوطلبان نتوانند در این آزمون قبول شوند حذف خواهند شد.

ویژگی مهم سوالات آزمون دانش‌پذیری، تستی بودن و نداشتن نمره منفی است.

شرط قبولی در آزمون فراگیر ارشد بدون کنکور پیام نور
 1. نمره تمام دروس آزمون بالای 12 و معدل بالای 14
 2. کسب رتبه قبولی در رشته محل انتخابی

ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نورشهریه مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، نسبت به تمام دانشگاه‌های شهریه پرداز پایین‌ترین شهریه را دارا می‌باشد از لحاظ اقتصادی میتوان گفت به صرفه‌ترین دانشگاه شهریه پرداز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه پیام نور می‌باشد. که شهریه یه ترم آن حدود 2 میلیون تومان میباشد که برای ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور نیز همین مقدار است.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از شهریه دقیق دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله شهریه ارشد فراگیر پیام نور مطالعه کنید.

ثبت نام در کارشناسی ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور را دارند میتوانند از طریق سامانه سازمان سنجش  در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی در این دوره ثبت نام کنند. همچنین یاز روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور کنند.

همچنین نکته قابل توجه این است که اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور با نحوه ویرایش آشنا شوند.

مراقب مؤسسات با عنوان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشید! متولی دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد.

گرایش های ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور

 • بهینه سازی سیستم ها
 • سیستم های کلان
 • مدیریت مهندسی

در دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، هنگام ثبت نام باید گرایش خود را اتنخاب کرد.

لیست دانشگاه های ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور

گرایش های ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور در کلیه دانشگاه های شهر های زیر اقدام به پذیرش می‌کند.

دانشگاه های پیام نور رشته مهندسی صنایع
بوشهر تهران هرمزگان

عناوین دروس آزمون دانش پذیری ارشد مهندسی صنایع

 1. مدیریت نوآوری و فناوری
 2. طراحی سیستم های صنعتی
 3. تحلیل داده های مهندسی
 4. تحلیل آماری چند متغیره
 5. نظریه ی تصمیم گیری
 6. مدلسازی پویای های سیستم
 7. فرآیند های احتمالی
 8. برنامه ریزی ریاضی
 9. تحلیل سیستم های صنعتی

پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با منابع امتحانی مهندسی صنایع مقاله منابع ارشد فراگیر مهندسی صنایعرا مطالعه کنید.

ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نورزمان بندی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد. همچنین براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد.

نحوه ی ثبت نام ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پبام نور

مراحل ثبت‌نام کارشناسی ارشد مهدسی صنایع بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- گرایش های ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور چیست ؟

 

گرایش بهینه سازی سیستم ها ، گرایش سیستم های کلان ، گرایش مدیریت مهندسی .

2- ثبت نام ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور چگونه است ؟

 

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود.

3- شهریه ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور چقدر است ؟

 

شهریه ثابت + ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ + متغیر ۸۰۰٫۰۰۰ =۲٫۰۰۰٫۰۰۰ .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.