ویرایش ثبت نام کنکور سراسری 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

یکی از موضوعاتی که اغلب ذهن داوطلبان کنکور سراسری را به خود مشغول می‌کند مسئله ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 99 و اصلاح آن می‌باشد. در بعضی موارد اطلاعات افراد به دلایل مختلف مانند عدم مرور دوباره و یا سپردن فرآیند ثبت‌نام کنکور سراسری به افراد ناشناس به صورت اشتباه در سایت سازمان سنجش درج می‌شود. در این مقاله سعی شده است تا به طور کامل ویرایش ثبت نام کنکور 99، ثبت نام مجدد کنکور سراسری 99 و زمان ویرایش اطلاعات کنکور پرداخته شود.

موارد ویرایش اطلاعات کنکور سراسری 99

نکته‌ای که داوطلبان برای ثبت نام مجدد کنکور سراسری یا ویرایش اطلاعات ثبت‌ نام کنکور 99 می‌بایستی به آن توجه کنند این است که صرفاً برخی از اطلاعات ثبت شده قابل ویرایش می‌باشد و کلیه‌ی اطلاعات قابل ویرایش نمی‌باشد. برای مثال داوطلبان نمی‌توانند گروه رشته امتحانی خود را از تجربی به ریاضی تغییر دهند و می‌بایستی پس از تصمیم قاطعانه ثبت‌نام نمایند. اما کلیه‌ی اطلاعات شخصی داوطلبان مانند کد ملی، تاریخ تولد، نام پدر و … و اطلاعات تحصیلی افراد مانند معدل و تاریخ فارغ‌التحصیلی که به هر دلیلی اشتباه وارد شده باشد، قابل ویرایش است.

زمان‌ بندی ویرایش اطلاعات ثبت‌ نام کنکور و ثبت نام مجدد کنکور سراسری 99

در صورتی که داوطلبان نیاز به ویرایش اطلاعات کنکور 99 داشته باشند می‌توانند در زمان ثبت‌نام کنکور سراسری 99 تا پیش از بسته شدن سامانه ثبت نام در سایت سازمان سنجش نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

البته داوطلبان کنکور سراسری 99 توجه داشته باشند که سامان سنجش اغلب پس از ثبت‌نام بازه‌ی زمانی مشخصی را برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری درنظر می‌گیرد و از طریق سایت سازمان سنجش زمان مشخص شده به داوطلبان اعلام می‌شود. در صورتی که داوطلبان این دو بازه گفته شده را از دست دادند جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا در هنگام دریافت کارت آزمون سراسری می‌توانند اطلاعات خود را ویرایش نمایند و اگر در این زمان اطلاعات خود را ویرایش نکنند، زمان دیگری برای ویرایش اطلاعات درنظر گرفته نخواهد شد.

در صورت هرگونه مشکل در زمان ویرایش اطلاعات کنکور 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید.

گروه های آزمایشی کنکور سراسری 99

هرساله ثبت نام کنکور سراسری با سه گروه اصلی، علوم انسانی ، ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و دو گروه فرعی هنر و زبان انجام می‌شود. داوطلبان شرکت در کنکور سراسری می‌بایستی توجه نمایند در صورتی که در یکی از گروه های اصلی ثبت نام نمایند می‌توانند یک گروه فرعی نیز انتخاب نمایند اما ثبت نام در دو گروه اصلی امکان پذیر نخواهد بود.

محرومیت از ثبت نام کنکور سراسری 99

برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی ممکن است از تحصیل در دانشگاه محروم شوند و نتوانند در رشته و دانشگاه مدنظر خود تحصیل کنند. برخی از این عوامل به شرح زیر می‌باشد:

  • تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری سال قبل شرکت کرده‌اند و در یک دانشگاه روزانه قبول شده‌اند حق شرکت در کنکور 99 را دارند ولی حق انتخاب دانشگاه‌های روزانه و پذیرش در آن ها را ندارند.
  • دانشجویان مردی که به هر دلیلی از دانشگاه اخراج شده‌اند و دیگر از معافیت تحصیلی برخوردار نمی‌باشند تا زمانی که تکلیف نظام وظیفه و سربازی خود را مشخص نکنند از شرکت در کنکور سراسری 99 محروم می‌باشند.
  • متقاضیانی که از نظر نظام وظیفه مشکل دارند از شرکت در کنکور محروم می‌باشند و تا زمانی که مشکل نظام وظیفه خود را حل نکنند حق شرکت در کنکور را ندارند.

لازم به ذکر است که این افراد می‌توانند در زمان ثبت نام در کنکور سراسری 99 ثبت نام خود را انجام دهند ما در صورت انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه مورد نظر امکان ثبت نام را ندارند.

برای دریافت اطلاعاتی کامل در این باره می‌توانید مقاله محرومیت کنکور سراسری را مطالعه کنید.

شرایط رفع محرومیت از ثبت نام کنکور سراسری 99

کسانی که در کنکور سراسری 98 شرکت نموده و در دوره‌های روزانه پذیرفته شده‌اند با توجه به قانون این افراد از ثبت نام در دوره‌های روزانه محروم می‌باشند اما در برخی از موارد اگر متقاضی دلایل منطقی داشته باشد می‌تواند از طریق درخواست به سازمان سنجش جهت رفع محرومیت خود اقدام کند. در صورت رفع محرومیت می‌توانند در زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 ثبت نام خود را انجام دهند.

اگر شما به دلایل ذکر شده در بالا از شرکت در کنکور سراسری محروم می‌باشید و رفع محرومیت هم نمی‌توانید انجام دهند، ولی همچنان قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند در صورت شرکت و قبولی در دانشگاه از ادامه تحصیل آنان جلوگیری شده و حق تحصیل را ندارند. اما این محرومیت برای قبولی در دوره‌های روزانه است و شما می‌توانید در زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 ثبت نام خود را انجام داده اما در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99 دوره‌های روزانه را انتخاب نکنید.

زمان ثبت‌ نام کنکور سراسری 99

زمان ثبت نام کنکور سراسری هر ساله با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد. این زمان هر سال از طریق دفترچه ای که قبل از ثبت نام کنکور با دیگر جزئیات ثبت‌نام انتشار می‌یابد اعلام خواهد شد. بازه‌ی زمانی ثبت نام کنکور سراسری 99 امسال در تاریخ 98/11/16 تا 98/11/24 می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.