زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

0
زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه
مرکز مشاوره باخه
 

اشتباه در درج اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای بسیاری از داوطلبین پیش می‌آید. این اشتباهات یا توسط خود شخص داوطلب بوده و یا بر اثر ورود اطلاعات اشتباه توسط کافی‌نت‌ها انجام می‌شود. از آنجا که سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت اطلاعات وارد شده در ثبت نام کارشناسی ارشد را شخص داوطلب می‌داند پس داوطلبین باید فرم ثبت نام مربوطه را با دقت بررسی نمایند. اما سوال تعداد زیادی از داوطلبین این است که در صورتی که بخشی از اطلاعات وارد شده به هر دلیلی نقص داشته باشد آیا امکان ویرایش و تصحیح ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ وجود دارد یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ به شما عزیزان راهنمائی کنیم. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه و زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ بدست آورید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد ۹۹ در چند بازه زمانی امکان پذیر است.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ در زمان ثبت نام

در بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ افراد می‌توانند با ورود به لینک سامانه آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن شماره پرونده و کدملی وارد اطلاعات ثبت نامی خود شده و ویرایش موارد مدنظر خود را انجام دهند.

در این مرحله داوطلبین تا چندین بار می‌توانند با اطلاعات ثبت نامی خود وارد سامانه آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ شده و تا قبل از پایان زمان ثبت نام اطلاعات خود را ویرایش نمایند.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکورارشد 99ویرایش اطلاعات پس از اتمام زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

اگر داوطلبی به هردلیل در بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ موفق به ویرایش اطلاعات کارشناسی ارشد خود نشده باشد یا اطلاعات درست خود را در بازه ثبت نام در اختیار نداشته باشد چه زمانی باید اطلاعات را ویرایش کند؟

درج معدل کارشناسی در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

یکی از مشکلاتی که تعداد زیادی از داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد با آن روبرو هستند این است که در زمان ثبت نام یکسری از اطلاعات خود را در اختیار ندارند. بطور مثال افرادی که دانشجوی ترم آخر کارشناسی بوده و هنوز معدل فارغ التحصیلی آنان مشخص نیست. دراینجا به قوانین مربوط به درج معدل کارشناسی اشاره می‌کنیم.

الف) آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ یا ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ در دوره کارشناسی فارغ التحصیل می شوند، دانشجوی سال آخر محسوب شده و در هنگام ثبت نام می بایست میانگین نمرات واحدهای گذرانده شده خود تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ در فرم تقاضانامه ثبت نام وارد نمایند.

ب) آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند، می بایست میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات ثبت نامی، درج نمایند.

ج) داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند، لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی در بند ۲۳ تقاضانامه، معدل دوره کاردانی خود را نیز در ردیف مربوط در (بند ۲۴) تقاضانامه ثبت نام درج نمایند، دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ناپیوسته که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد لازم است علاوه بر درج معدل دوره کاردانی، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ خود را در ردیف مربوط (بند ۲۳ ) تقاضانامه درج نمایند.

درج سهمیه در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

معمولاً افرادی که دارای سهمیه‌های مختلف در کارشناسی ارشد ۹۹ هستند در زمان ثبت نام بدلیل همراه نداشتن و یا کامل نبودن مدارک موفق به درج سهمیه خود در آزمون نمی‌شوند. این افراد در چند مرحله می‌توانند سهمیه خود را اعمال کنند.

در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد این افراد می‌توانند با ورود به سایت نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی ارشد خود اقدام نمایند. اگر افراد در این مرحله هم موفق به ویرایش اطلاعات خود نشوند می‌توانند از طریق ارتباط گیری با سازمان سنجش و مسئولین مربوطه ویرایش کارشناسی ارشد را اعمال نمایند.

نکته مهم در این زمینه این است که ارتباط گیری با سازمان سنجش به معنی مراجعه یا تماس با تلفن سازمان سنجش نمی‌باشد. زیرا سازمان سنجش مراجعات حضوری نمی‌پذیرد.

مشاورین ما در این زمینه می‌توانند شما را در زمینه ارتباط با سازمان سنجش راهنمایی نمایند.

سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه حضوری نمی‌پذیرد.

ویرایش اطلاعات در زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

در بسیاری موارد افراد بدلیل اتمام زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و همچنین اتمام زمان ویرایش اطلاعات کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد موفق به ویرایش اطلاعات مربوط به خود نمی‌شوند. راهی که در این موارد وجود دارد مراجعه به باجه‌های رفع نقص است.

در روزهای منتهی به آزمون کارشناسی ارشد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مسئولین سازمان سنجش در تمامی استان‌ها مستقر می‌شوند تا در صورت نیاز افراد به آنان کمک نمایند. داوطلبین می‌توانند چند روز قبل از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ آدرس باجه‌های رفع نقص را از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نموده و به باجه‌های رفع نقص مراجعه نمایند.

ویرایش اطلاعات پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

بسیاری از افراد پس از یرگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ بدلایل مشکلاتی که بسیار زیاد و متنوع است نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد خود دارند. حال سوال اینجاست که در زمانی که مهلت مقرر برای ویرایش اطلاعات به پایان رسیده است از چه طریق می‌توان ویرایش انجام داد؟

تنها راه حل ممکن در این موارد ارتباط گیری با سازمان سنجش آموزش کشور است. اما همانطور که پیشتر گفته شد منظور از ارتباط گیری تماس نلفنی و یا مراجعه حضوری نمی‌باشد. سیستم سازمان سنجش آموزش کشور دارای پنل ارتباطی با داوطلبین است. افراد می‌توانند در مواقعی که نیاز به انجام مواردی دارند که در بازه زمانی مربوطه نیست از طریق این پنل با کارشناسان سازمان سنجش ارتباط گرفته و مشکل خود را پیگیری نمایند.

مرکز مشاوره باخه
 
مرکز مشاوره باخه
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.