زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۳۹۹ | نحوه ثبت نام

0
زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نیاز است با نحوه ثبت نام آشنا شوید. با توجه به این که بسیاری از رشته‌های دانشگاه آزاد حدود ۹۳% بصورت بدون آزمون ارائه می گردد متقاضیان زیادی قصد ثبت نام در این دوره‌ها را دارند. میتوانید با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  در این مقاله در رابطه با نحوه انجام ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد آشنا شوید. لازم بذکر است با توجه به این موضوع که انتخاب رشته و واحد دانشگاهی در دل ثبت نام جای دارد، ادامه مقاله را با دقت مطالعه فرمایید.

مرکز مشاوره باخه
جهت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد
 

ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای انجام ثبت نام باید با مراحل انجام ثبت نام آشنا باشید. دانشگاه آزاد اسلامی در چندین سال گذشته ثبت نام داوطلبان در رشته محل‌های بدون آزمون را بصورت اینترنتی انجام داده است. برای ثبت نام رشته‌های بدون آزمون مهر ۹۹ نیز باید بصورت اینترنتی اقدام نمود. ثبت نام اینترنتی در دو سایت به آدرس‌های azmoon.org و azmoon.iau.ac.ir انجام می گردد. در ادامه به توضیح نحوه انجام ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق این دو سایت مربوطه به دانشگاه آزاد می‌پردازیم.

سایت azmoon.org

سایتی است که اکثر داوطلبان با آن آشنا هستند. در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی از مسیرهای ثبت نام از طریق ورود به این سایت است. داوطلبان برای ثبت نام رشته‌هایی که پذیرش آن صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است وارد این سایت شده و شروع به انجام ثبت نام می کنند.

سایت azmoon.iau.ac.ir

سامانه دیگری است که ایجاد شده و از طریق این سایت نیز شما می توانید مراحل انجام ثبت نام خود را طی کنید. لازم به ذکر است که طی مراحل ثبت نام در هر دو سایت از یک طریق بوده و تفاوتی با هم ندارد.

خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اولین مرحله از مراحل ثبت نام در رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه آزاد ورود به سایت و خرید کارت اعتباری است. کارت اعتباری داری شناسه و رمز عبور است که بصورت عددی پس از واریز وجه خرید کارت اعتباری به شما داده می شود. با استفاده از این شناسه و رمز عبور به همراه کدملی شما می توانید وارد مراحل ثبت نام شوید.

نکته مهم در خصوص خرید کارت اعتباری انتخاب دوره و یا مقطع آموزشی است.

شما داوطلبان باید بر اساس سوابق تحصیلی خود و آخرین مدرک تحصیلی و همچنین شرایط ثبت نام در رشته‌ها و مقاطع مختلف دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب کارت اعتباری نمائید و در دوره مد نظر خود ثبت نام نمائید. در این مقاله ما توضیح مختصری در مورد دوره‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد به شما عزیزان ارائه کرده ایم.

خرید کارت اعتباری دانشگاه آزاد

کارت اعتباری برای ثبت نام رشته‌های کاردانی پیوسته

کاردانی پیوسته مقطعی است که برای دانش آموزان فارغ التحصیل رشته‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش هنرستان ها و مراکز فنی ارائه می گردد. دانش آموزانی که تحصیل خود را در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش به پایان می رسانند با اخذ دیپلم خود برای ادامه تحصیل در رشته های مربوط به فنی وارد دانشگاه در دوره های کاردانی پیوسته می شوند. بر اساس قانون دانش آموزانی که دیپلم نظام قدیم در رشته های فنی دارند تنها مجاز به شرکت در دوره های کاردانی پیوسته هستند اما کسانی که فارغ التحصیل رشته های فنی و کار و دانش نظام جدید هستند می توانند در دوره های کارشناسی پیوسته نیز شرکت نمایند.

به منظور اطلاع از هزینه ثبت نام بدن کنکور دانشگاه آزاد میتوانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

کارت اعتباری برای ثبت نام رشته‌های کاردانی ناپیوسته

کاردانی پیوسته مقطعی است که دارندگان دیپلم های نظری چه نظام قدیم و چه نظام جدید مجاز به ثبت نام در آن هستند. در واقع دیپلم های رشته های نظری تنها مجاز به شرکت در این دوره هستند و در صورتیکه بخواهند می توانند در آن ثبت نام و انتخاب رشته کنند. طول مدت تحصیل در کاردانی ناپیوسته ۲ سال است.

کارت اعتباری برای ثبت نام رشته‌های کارشناسی ناپیوسته

کارشناسی پیوسته دوره ای است که از آن با عنوان کاردانی به کارشناسی نیز یاد می شود. در واقع کسانی که دارای مدرک کاردانی باشند و میخواهند ادامه تحصیل دهند می توانند با ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند. طول مدت تحصیل در کارشناسی نا پیوسته ۲ سال است.

کارت اعتباری برای ثبت نام رشته‌های کارشناسی پیوسته

مقطع کارشناسی ناپیوسته مقطعی است که افراد ذیل مجاز به شرکت در آن هستند.

  • دارندگان دیپلم نظام جدید رشته های نظری
  • دارندگان دیپلم نظام جدید رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش
  • دارندگان دیپلم‌های نظام سالی واحدی (نظری و فنی) به همراه مدرک پیش دانشگاهی
  • دارندگان دیپلم های نظام قدیم رشته های نظری و فنی
  • دارندگان مدارک کاردانی پیوسته و ناپیوسته

خارج از مباحث مربوط به نظام وظیفه از نظر شروط تحصیلی افرادی که در بالا به آنها اشاره کردیم مجاز به ثبت نام در دوره کارشناسی پیوسته هستند.

ثبت نام و انتخاب رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام که به شما یک شناسه و یک رمز عبور داده می شود شما به همراه کد ملی خود می توانید از طریق لیتک ثبت نام در دوره مدنظر خود وارد ثبت نام شوید. لینک ثبت نام در دوره بدون آزمون مد نظر خود را کلیک کرده و وارد صفحه دوم می شوید.

ثبت نام دانشگاه آزاددر مرحله دوم سایت از شما شناسه و رمز عبور خریداری شده را می‌خواهد شما شناسه و رمز عبور و کد ملی خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و دکمه تأئید را میزنید. از این طریق شما وارد مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می شوید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

ورود به سایت و ثبت نام رشته‌های بدون آزمون

پس از ورود به سایت باید مراحل و نحوه ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد بصورت کامل طی کنید.

۱٫ در مرحله اول فرم اطلاعات ثبت نام داوطلب وارد می گردد. تمامی موارد ستاره دار که الزامی هستند را وارد می نمائید.

۲٫ برروی گزینه نأیید کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

۳٫ عکس ۴*۳ خود را بارگزاری نمائید.

۴٫ بر روی گزینه تأئید کلیک کرده و به مرحله بعد می روید.

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون۵٫ در این مرحله باید بر اساس علاقه و نظر خود لیست رشته های مد نظر خود را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد وارد سایت نمائید. لازم به ذکر است که دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از داخل همان سایت قابل دانلود است.

۶٫ پس از وارد کردن رشته ها گزینه ثبت نهائی را بزنید.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

۷٫ ثبت نام شما با موفقیت انجام شده است.

دریافت رسید ثبت نام رشته‌های بدون آزمون

پس از انجام تمامی مراحل ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد شما باید رسید مربوط به ثبت نام خود را پرینت کرده و نزد خود نگه دارید. این رسید حاوی اطلاعات ثبت نامی شماست و شما باید تا پایان کامل مراحل ثبت نام و اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که این ثبت نام صرفاً برای انجام سنجش براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) افراد بر اساس شرایط ورود به هر دوره است. بنابراین این ثبت نام به منزله قبولی نهائی نیست و شما باید منتظر اعلام نتایج رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد باشید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شما می توانید تا زمان باز بودن و فعال بودن سایت ثبت نام، اطلاعات ثبت نامی خود ویرایش نموده و تغییر دهید. بنابراین توجه داشته باشید که درصورتیکه قسمتی از اطلاعات خود را به اشتباه وارد نموده اید می توانید وارد سایت شده و ثبت نام خود را ویرایش کنید. برای آشنائی با نحوه ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به مقاله ویرایش ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه نمائید.

 

مرکز مشاوره باخه
جهت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.