منابع کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری

0
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

در این مقاله قصد داریم منابع آزمون کارشناسی ارشد را با دسته‌بندی‌های مختلف در اختیار داوطلبان گذاشته تا بتوانند با دیدی درست برای آزمون کارشناسی ارشد تصمیم‌گیری نمایند.

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور منابع مشخصی را برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد معرفی نکرده است، این موضوع نیازمند دقت است که منابع معرفی شده در این مقاله صرفاً به صورت پیشنهادی است.

از چه منابعی برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد استفاده کنیم؟

یکی از بخش های مهم آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد انتخاب و شناسایی منابع مفید می باشد که اگر داوطلب به درستی بر روی آنها برنامه ریزی کند به کسب رتبه قبولی نزدیک می شود.

منابع کارشناسی ارشد با توجه به شرایط و موقعیت داوطلب به سه دسته تقسیم میشود:

  1. منابع اصلی :اگر داوطلب اطلاعات کافی و جامع را از رشته مورد نظر ندارد، و وقت کافی برای مطالعه دارد پیشنهاد میشود که از منابع اصلی استفاده کند.
  2. کتاب های کمک آموزشی :اگر داوطلب اطلاعات کافی و جامع در مورد رشته مورد نظر دارد و وقت چندان زیادی هم ندارد بهتر است از منابع کمک آموزشی استفاده کند.
  3. جزوه ها: اگه داوطلب اطلاعات کافی و جامع در مورد رشته مورد نظر دارد و  وقت مناسب و کافی برای مطالعه ندارد بهتر است که از جزوه های آموزشی استفاده نماید.

نکته: داوطلب می تواند برای تهیه جزوه از انتشارات دانشگاه های معتبر مربوط به هر رشته استفاده کند.

منابع کارشناسی ارشد رشته زیست شناس جانوری

جدول ضرایب کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی جانوری

مجموعه دروس امتحانی:1- زبان عمومي و تخصصي (انگليسي)، 2- مجموعه زيست شناسي (گياهي، جانوري، ميكروبي، سلولي و مولكولي، ژنتيك، بيوشيمي، بيوفيزيك، اكولوژي و تكام ل )، 3- فيزيولوژي جانوري ،4-جانورشناسي، 5- تكوين جانوري (بافت شناسي و جنين شناسي).

رشته گرایش کد ضریب ضرايب دروس امتحاني به ترتيب دروس (از راست به چپ)
1 2 3 4 5
زيست شناسي جانوري فيزيولوژي 1 2 3 4 2 2
بيوسيستماتيك 2 2 3 2 4 2
سلولي و تكويني 3 2 3 2 2 4

نکته: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برحسب علایق خود می‌توانند یکی از گرایش‍های این رشته را انتخاب کرده و با توجه به دروس امتحانی ذکر شده و ضرایب آنها نسبت به مطالعه منابع لازم اقدام نمایند.

منابع اصلی کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی جانوری

عناوین دروس امتحانی منابع مطالعاتی اصلی
زبان عمومی و تخصصی ( انگلیسی ) 1 – 504 لغت انتشارات جنگل
2 – کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته زیست شناسی (نوشته: حیدر آقابابا)
مجموعه زیست شناسی 1 – بیولوژی(نوشته: کمپل)( ترجمه : میرحبیبی و پویان)
فیزیولوژی جانوری 1 – فیزیولوژی پزشکی گایتون (جلد (1)و (2))
2 – جانورشناسی بی مهرگان(نوشته: هیکمن)
جانورشناسی  3 – جانورشناسی عمومی(نوشته :طلعت حبیبی)
تکوین جانوری 1 – بافت شناسی پایه(نوشته: لوئیز سی جان کوئیرا)( ترجمه: شارقی قهرمان)
2 – جنین شناسی(نوشته: کاظم پریور)

منابع کمک آموزشی کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی جانوری

یکی از مشکلات داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای تهیه بسته‌های آموزشی مواجه با تعداد بسیاری بسته از موسسات مختلف است که داوطلبان را دچار سردرگمی می‌کند، آنچه بسیار حائز اهمیت می‌باشد این است که داوطلبان باید دید درستی نسبت به شرایط خود داشته باشند، همچنین باید توقع و هدف خود را نسبت به بسته‌های آموزشی مشخص کنند تا بتوانند تصمیم درستی جهت خرید هر بسته اتخاذ نمایند.

مؤسسات آموزشی که ارائه دهنده بسته‌های آموزشی کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی جانوری می‌باشند از قبیل: مدرسان شریف، ماهان، آکادمی سنجش از دور ایران، سنجش سه، سنجش و دانش و … است.

داوطلبان کارشناسی ارشد توجه فرمایند برای داشتن مطالعه‌ای جامع و کسب نتیجه‌ای رضایت بخش می‌بایست از تمامی منابع گفته شده(منابع اصلی، کمک آموزشی و جزوه) برحسب شرایط به صورت ترکیبی و مکمل استفاده

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری

هرساله کنکور کارشناسی ارشد در بازه زمانی اواسط تا اواخر آذرماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود. ضمناً زمان برگزاری آزمون نیز اردیبهشت ماه هرسال است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.