بهترین منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

14
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

با توجه به اهمیت آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم و تغییراتی که در این آزمون در سال‌های اخیر شکل گرفته تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در خصوص منابع آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم 1400 و سوالات تیزهوشان ششم به هفتم 1400 مواردی را عنوان کنیم تا شما با موضوعات مختلف اعم از کتاب‌های کمک آموزشی تیزهوشان، سوالات امتحانی  آزمون تیزهوشان تیزهوشان ششم، منابع مطالعاتی تیزهوشان ششم، دروس امتحانی تیزهوشان و سایر مواردی که مربوط به ورود به مدارس تیزهوشان پایه هفتم است آشنا شوید.

اغلب دانش‌آموزان پایه ششم و والدین آنها علاقه‌مند به ثبت‌نام در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم هسنند، دلیل این امر شاید معلمین با تجربه، روش‌های آموزشی، کادر مجرب و بسیاری از عوامل تأثیرگذار در روند آموزشی آنان است .

مدارس تیزهوشان جزء برترین مدارس در سطح کشور هستند که از شرایط آموزشی خوبی برخوردارند و شاید بتوان به صراحت گفت که تأمین کننده‌ی نیازهای آموزشی دانش‌آموزان و والدین آنها می‌باشد.

مدارس تیزهوشان برای ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه ششم از آزمون‌های سنجش هوش و استعداد استفاده می‌کند، که این آزمون‌ها به صورت هماهنگ برگزار می‌گردند، این آزمون‌ هرساله و برای شناخت استعداد و توانایی‌های دانش‌آموزان و جذب دانش‌آموزان استعدادهای درخشان با نبوغ و استعداد بالا و پرورش استعدادهای آنان برگزار می‌شود و در صورتی که دانش‌آموزان در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نمره قبولی کسب کنند، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند .

منابع آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم

برای موفقیت در آزمون ورودی تیزهوشان نیازی به حفظ کردن مطالب درسی نیست، این آزمون از بخش‌های استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی تشکیل شده است که در بخش سوالات استعداد تحلیلی تیزهوشان صرفاً تفکر تحلیلی و قوه‌ی درک و تحلیل دانش‌آموزان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد البته در سال 1397 در بخش استعداد تحلیلی تیزهوشان تنها از آزمون استاندارد هوش تصویری (ریون) استفاده شده بود.

البته با توجه به تصمیمات ناگهانی آموزش و پرورش  لازم است که دانش‌آموزان برخی دروس اصلی خود مانند ریاضی ششم و علوم ششم را به طور دقیق مطالعه نمایند.

تمامی سؤالات این دو بخش، چند گزینه‌ای بوده و به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط 1 امتیاز منفی و برای پرسش‌های بدون پاسخ امتیازی در نظر گرفته نمی‌شود.

لازم به ذکر است اگر داوطلب بیش از یک گزینه برای یک سؤال را علامت زده باشد، 1 امتیاز منفی برای او درنظر گرفته خواهد شد.

سوالات آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم

در سال‌های متفاوت سوالات آزمون ورودی تیزهوشان سال هفتم متفاوت بوده و طراحان سوال سلیقه‌های متفاوت از هم راجع به امتحان تیزهوشان داشته‌اند اما عمده تمرکز اکثر طراحان سوالات آزمون تیزهوشان بر روی سنجش هوش و خلاقیت بوده اما در سال گذشته علی رغم همه پیش بینی ها قسمت‌هایی از دروس ادبیات ششم، ریاضی ششم و علوم ششم هم در سوالات آزمون دیده شد. پس توصیه ما به تمام کسانی که می‌خواهند در آزمون مدارس تیزهوشان شرکت نمایند این است که در کنار تمرین بر روی مباحث تحلیلی بر روی مطالب درسی سال پنجم و ششم هم مطالعه داشته باشند.

کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم- منابع آزمون تیزهوشان ششم

برای آمادگی هرچه بیش‌تر دانش آموزان پایه ششم برای ورود به مدارس تیزهوشان این دانش آموزان می‌توانند از کتاب‌های سنجش هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی استفاده کنند. این کتاب‌ها با تمرکز بر روی EQ یا همان هوش منطقی دانش آموز قوه تحلیل دانش آموز را تقویت کرده و او را در راه وارد شدن و قبولی در مدرسه تیزهوشان آماده می‌کنند.

شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 1. داشتن تابعیت ايرانی
 2. کسب نمره «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 97-98 و همچنین کسب نمره «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی 98-99
  تبصره: چنانچه دانش‌آموز درمجموع دو سال تحصیل پايه‌های پنجم وششم ابتدايی حداکثر در يک درس نمره «خوب» را کسب کرده باشد، مجاز به شرکت در آزمون می‌باشد.

دانش‌آموزان عزیز حتما به شرط دوم ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم توجه نمایید، چون به هیچ عنوان قابل تغییر نمی‌باشد.

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

برای ثبت نام بدون استرس و راحت در آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم بهتر است، مراحلی که در ادامه گفته شده است را به ترتیب انجام دهید .

قبل از شروع مراحل ثبت نام از مدیر مدرسه فرزند خود درخواست رمز همگام کنید. توجه فرمایید بدون داشتن رمز همگام اجازه ورود به سامانه ثبت نام را ندارید. همچنین تنها شخصی که به رمز همگام فرزند شما دسترسی دارند مدیر مدرسه، مسئول سامانه همگام آموزش و پرورش شهرتان می‌باشد.

این فرد نیز به راحتی رمز را در اختیار شما نخواهد گذاشت و شما را به مدیر مدرسه ارجاع خواهد داد. متأسفانه چندین سال دیده شده برخی از مدارس، مخصوصا مدارس ابتدایی که خودشان دارای متوسطه اول می‌باشند از دادن رمز همگام به دانش‌آموزان سرباز زده و هر دفعه بنا به دلیلی رمز را در اختیار قرار نمی‌دهند.

در این صورت برای گرفتن رمز به مسئول سامانه همگام آموزش و پرورش شهرتان مراجعه کنید.

مراحل ثبت‌نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 1. پس از شروع ثبت نام داوطلبان می‌توانند با مراجه به پرتال ثبت نام به نشانی www.hoosh.medu.ir مراحل ثبت نام را طبق دستور العمل زیر طی کنند .
 2. پس از ورود به سایت با وارد کردن کدملی و رمز همگام وارد سامانه شوید.
 3. در مرحله بعد اگر مشخصات شما صحیح بود، نقش خود را دانش‌آموز و در عنوان سازمان نام مدرسه دانش‌آموز را وارد کنید .
 4. در صفحه بعد بر روی گزینه ثبت نام جدید کلیک کنید و وارد فرم ثبت نام شوید.
 5. در مرحله‌ی بعدی می‌بایست اطلاعات شخصی دانش‌آموز شامل نام و نام ‌خانوادگی، کدملی، جنسیت و …. وارد کنید .
 6. در بخش بعدی رشته مورد نظر و استان و بعد از آن اولویت‌های انتخابی خود را مشخص نمایید .
 7. در مرحله‌ی بعدی لازم است، عکس دانش‌آموز با فرمت و اندازه خاصی که در سایت نوشته شده است، بارگذاری شود .
 8. بعد از آن می‌بایست مراحل پرداخت هزینه را طی نمایید .

لازم به ذکر است که پس از طی مراحل فوق می‌بایست رسید الکترونیکی و کد پیگیری در اختیارتان قرار داده شود و در بخش آخر، عنوان پرداخت شده توسط فرد مشاهده گردد، در غیر این صورت مراحل ثبت‌نام شما به صورت کامل طی نشده است.

تراز قبولی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

مهم ترین موضوع پس از آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و منابع تیزهوشان ششم به هفتم تراز آزمون است. در کارنامه نتایج تیزهوشان قسمتی وجود دارد که به آن تراز گفته می‌شود. تراز آزمون از نمره سوالات صحیح و غلط آزمون شکل گرفته و تعیین کننده در قبولی و یا عدم قبولی دانش آموز است. زیرا رتبه دانش آموزان در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان بر اساس تراز افراد است.

نکته مهم این است تراز قبولی شهر به شهر ، مدرسه به مدرسه ، سال به سال متفاوت است. بنابراین به هیچ وجه نمیتوان عددی را به عنوان تراز قبولی عنوان کرد. به طور مثال نمیتوان گفت تراز 30000 نمره مناسب جهت قبولی است.

اگر کارنامه‌های قبولی سال 98 و 97 را با هم مقایسه کنیم متوجه میشویم با تراز خیلی کمتر دانش‌آموزان در سال 98 موفق به قبولی شده‌اند که نشانگر سختی سوالات بوده است. از سمتی معمولا تراز قبولی شهر تهران نسبت به شهر سمنان هرساله بالاتر است. یا در تهران تراز قبولی علامه حلی 1 نسبت به سایر مدارس بالاتر است.

به همین دلیل هدف گذاری برای هر دانش‌آموزان متفاوت است و باید به صورت کاملا اختصاصی این اتفاق بیوفتد.

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

اما یکی از مهم ترین مراحل آمادگی برای قبولی در آزمون، حل سوالات آزمون تیزهوشان سالیان گذشته است. و در مرحله بعد حل نمونه سوالات تالیفی موسسات آموزشی مختلف کمک زیادی به بالا رفتن سطح آمادگی شما می‌کند.

به همین منظور مرکز مشاوره باخه تصمیم گرفته مهم ترین نمونه سوالات تیزهوشان ششم به هفتم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

برای دانلود سوالات تیزهوشان ششم به هفتم سالیان گذشته کلیک کنید.

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 

 

 

سوالات متداول

1- منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم چیست ؟

 

منابع کمکی مختلفی برای این ازمون در نظر گرفته شده است برای مطالعه منابع کلیک کنید .

2- سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل چه مواردی است ؟

 

سوالات آزمون تیزهوشان ششم شامل دو بخش استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است .

3- سوالات استعداد تحصیلی از چه مباحثی طرح خواهد شد ؟

 

مرجع اصلی و قطعی این سوالات کتاب های درسی پایه است‌ .

 

14 نظرات
 1. زهرا می گوید

  اینا اخه ماله سال های قبله که الان تحصیلی نداریم واسه تیزهوشان اینقدر هم پیشرفته نیستن

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   در توضیحات ذکر شده فقط از سوالات استعداد تحلیلی استفاده کنید

 2. ناشناس می گوید

  سلام
  درتیزهوشان سال۱۴۰۰-۱۴۰۱
  ازچه کتاب هایی سوال میدن؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   سوالات استعداد تحلیلی است و کتاب خاصی در نظر گرفته نشده است

 3. .. می گوید

  عالی

 4. ناشناس می گوید

  سلام اگه میشه جواب امتحان رو بفرستین من چند تاشونو حل کردم گفتم بدونم درست حل کردم یانه

 5. Az می گوید

  این سایت تاریخ برگزاری تیزهوشان۱۴۰۰_ ۹۹ رو میگه ؟

  1. ADMIN می گوید

   سلام بله

 6. ناشناس می گوید

  عالی

 7. یلدا می گوید

  بد نبود

 8. ماریا می گوید

  بد نبود

 9. 😔 می گوید

  من میخوام آزمون بدم ولی یکیشم نتونستم حل کنن😔

  1. ناشناس می گوید

   سوالات خیلی اسون بو.چ

 10. ناشناس می گوید

  سوالات خوبی بود ولی همین سوالات که از 22 شروع میشه در کتاب هوش مانتیپل وجود دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.