منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی کامپیوتر ۹۹

0
زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر کامپیوتر را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر کامپیوتر که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از منابع ارشد کامپیوتر فراگیر پیام نور
 

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی ارشد مهندسی کامپیوتر بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. امروزه همزمان با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن عصر ارتباطات، نیاز روز افزون به کامپیوتر در سازمان ها و زندگی فردی افزایش یافته و از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل رشته مهندسی کامپیوتر جزء موضوعاتی ست که باید با آن آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم در کسب و کارها و زندگی فردی و اجتماعی از آن بهره ببریم. رشته ی مهندسی کامپیوتر تمام موضوعات مربوط به کامپیوتر را پوشش میدهد. میتوان گفت که رشته ی مهندسی کامپیوتر بر روی دیگر رشته ها تاثیر گذار است و هر سازمان طبق نیازی که دارد میتواند از بخش های مختلف آن جهت پیشرفت در کسب و کار خود بهره ببرد.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر کامپیوتر

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

  • نرم افزار
  • هوش مصنوعی و رباتیک

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار فراگیر پیام نور

پیاده سازی سیستم عامل ها، برنامه نویسی همروند، طراحی و ساخت کامپایلرها، شبیه سازی و گرافیک کامپیوتری از جمله مباحثی ست که متخصصین ارشد نرم افزار قابلیت انجام و کنترل این موارد را دارا هستند.

منابع ارشد فراگیر کامپیوتر ـ نرم افزار فراگیر پیام نور

نام درس تعداد واحد نام منابع درسی نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
سیستم های عامل پیشرفته ۳ Distributed Systems Principles and
Paradigms
Andrew S. Tanenbaum
and Maarten Van Steen/ Prentice Hall 2nd Edition
فصول ۱ تا پایان ۷ مطالعه شود
پایگاه داده پیشرفته ۳ An Introduction to Database Systems C.J Date/ pearson  Education 8Pth Edition فصول ۱۵ تا پایان ۱۸ و ۲۱ تا پایان ۲۶ مطالعه شود.
الگوریتم های پیشرفته ۳ Introduction to Algorithms، ۳nd Thomas H.Cormen، Charles e.Leiserson and
R.Riverst and C.Stein/MIT Pre
فصول ۱۷ ، ۱۹ ،۲۰ ،۲۱ ، ۲۶ ، ۲۷ ، ۳۰، ۳۲ تا ۳۵ مطالعه شود.

چارت درسی گرایش نرم افزار

چارت رشته‌ی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار (pdf)

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز

سیستم های هوشمندی که رفتاری مشابه انسان دارند، هوش مصنوعی نام دارند. این رشته بین مباحث نرم افزار و معماری سیستم های کامپیوتری قرار دارد. در هوش مصنوعی تفکران انسانی و استدلال های آن شبیه سازی شده است. این سیستم ها می‌توانند دانش را کسب کرده و استدلالی را برای حل مسائل ارائه دهند. پیاده سازی چنین سیستم هایی در کاربردهای مختلف در گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز وجود دارد.

منابع ارشد فراگیر کامپیوتر ـ هوش مصنوعی و رباتیکز فراگیر پیام نور

نام درس تعداد واحد نام منابع درسی نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
یادگیری ماشین ۳ Machine Learning Tom M. Mitchell / McGraw Hill فصول ۱ تا پایان ۸ مطالعه شود.
فرایندهای تصادفی ۳ فرایندهای تصادفی عین اله پاشا / داشگاه پیام نور ـــــــ
رایانش تکاملی ۳  Computational Intelligence (An Introduction)، Second Edition Andries P. Engelbrecht/ John Wiley & Sons فصول ۱ و ۸ تا پایان ۱۹ مطالعه شود.

 

چارت درسی گرایش هوش مصنوعی و رباتیک

چارت ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) از روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۰۵ و تا روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۱۲ میباشد.

منابع ارشد فراگیر کامپیوتر

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی‌ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) در روز جمعه مورخ ۹۹/۱۱/۱۷ برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر کامپیوتر را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
  2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اینکه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بـانکی عضو شبکه شتاب هر یک از بانک‌های جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۹۵۰،۰۰۰ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۴ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

سوالات متداول

۱- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مهندسی کامپیوتر کافی است ؟

 

آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مهندسی کامپیوتر کافی است ؟

۲- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

۳- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مهندسی کامپیوتر حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از منابع ارشد کامپیوتر فراگیر پیام نور
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.