زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور ۹۸

0
زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی مهندسی کامپیوتر و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. امروزه همزمان با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن عصر ارتباطات، نیاز روز افزون به کامپیوتر در سازمان ها و زندگی فردی افزایش یافته و از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل رشته مهندسی کامپیوتر جزء موضوعاتی ست که باید با آن آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم در کسب و کارها و زندگی فردی و اجتماعی از آن بهره ببریم. رشته ی مهندسی کامپیوتر تمام موضوعات مربوط به کامپیوتر را پوشش میدهد. میتوان گفت که رشته ی مهندسی کامپیوتر بر روی دیگر رشته ها تاثیر گذار است و هر سازمان طبق نیازی که دارد میتواند از بخش های مختلف آن جهت پیشرفت در کسب و کار خود بهره ببرد.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

  • نرم افزار
  • هوش مصنوعی و رباتیک

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار فراگیر پیام نور

پیاده سازی سیستم عامل ها، برنامه نویسی همروند، طراحی و ساخت کامپایلرها، شبیه سازی و گرافیک کامپیوتری از جمله مباحثی ست که متخصصین ارشد نرم افزار قابلیت انجام و کنترل این موارد را دارا هستند.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ـ نرم افزار فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
سیستم های عامل پیشرفته۳Distributed Systems Principles and
Paradigms
Andrew S. Tanenbaum
and Maarten Van Steen
Prentice Hall
۲nd Edition
فصول ۱ تا پایان ۷ مطالعه شود
پایگاه داده پیشرفته۳An Introduction to Database SystemsC.J DatePearson Education
۸
th Edition
فصول ۱۵ تا پایان ۱۸ و ۲۱ تا پایان ۲۶ مطالعه شود.
الگوریتم های پیشرفته۳Introduction to Algorithms، ۳ndThomas H.Cormen،
Charles e.Leiserson and
R.Riverst and C.Stein
MIT Preفصول ۱۷ ، ۱۹ ،۲۰ ،۲۱ ، ۲۶ ، ۲۷ ، ۳۰، ۳۲ تا ۳۵ مطالعه شود.

چارت درسی گرایش نرم افزار

چارت رشته‌ی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار (pdf)

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز

سیستم های هوشمندی که رفتاری مشابه انسان دارند، هوش مصنوعی نام دارند. این رشته بین مباحث نرم افزار و معماری سیستم های کامپیوتری قرار دارد. در هوش مصنوعی تفکران انسانی و استدلال های آن شبیه سازی شده است. این سیستم ها می‌توانند دانش را کسب کرده و استدلالی را برای حل مسائل ارائه دهند. پیاده سازی چنین سیستم هایی در کاربردهای مختلف در گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز وجود دارد.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ـ هوش مصنوعی و رباتیکز فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
یادگیری ماشین۳Machine LearningTom M. MitchellMcGraw Hillفصول ۱ تا پایان ۸ مطالعه شود.
فرایندهای تصادفی۳فرایندهای تصادفیعین اله پاشاداشگاه پیام نورـــــــ
رایانش تکاملی۳ Computational Intelligence (An Introduction)، Second EditionAndries P. EngelbrechtJohn Wiley & Sonsفصول ۱ و ۸ تا پایان ۱۹ مطالعه شود.

چارت درسی گرایش هوش مصنوعی و رباتیک

چارت ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

ثبت نام طرح فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ تا ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ می‌باشد.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور

آزمون دوره دانش‌پذیری نیز در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون دانش‌پذیری از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

۱ -مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور
۲ -دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
۳ -آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
۴ -با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهـای بـانکی عضـو شبکه شتاب هر یک از بانکهای جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دقیق  دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از دریافت اطلاعات ثبت نامی نظیر شماره‌ی پرونده و کد رهگیری قابل دریافت است. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده باشد.

نکته: اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کردند، قابل ویرایش است.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

مرکز مشاوره باخه
دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، ای
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.