منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی مکانیک 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

دانشگاه پیام نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد  می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر مکانیک در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

گرایش‌های کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک فراگیر پیام نور

ارشد مهندسی مکانیک گرایش‌های متعددی در دانشگاه‌ها دارد. اما در دوره فراگیر ارشد مهتدسی مکانیک بدون کنکور پیام‌نور دارای 3 گرایش می‌باشد.

کارشناسی ارشد مهندسي مكانيك گرايش تبديل انرژی در فراگیر پیام نور

این گرایش برای داوطلبانی که علاقه‌مند به فعالیت در محیط‌های نیروگاهی یا مشابه هستند، مناسب است. همچنین افرادی که علاقه آن‌ها به مکانیک سیالات یا ترمودینامیک است، مناسب می‌باشد. داوطلبان باید منابع ارشد فراگیر مکانیک گرایش تبدیل انرژی فراگیر پیام نور را مطالعه نمایند. پس از قبولی در آزمون دانش‌پذیری وارد دانشگاه پیام نور شوند.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر مکانیک

منابع ارشد فراگیر مکانیک گرایش تبدیل انرژی

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
محاسبات عددي پيشرفته/ 3 Numerical Methods for Engineers Steven C. Chapra،
Raymond P. Canale/ Mcgraw-HillEducation، 6thEdition
فصول 13 تا پايان 15، 17 تا پايان 19، 21 تا پايان 23 و 25 تا پايان 32 مطالعه شود.
مكانيك محيط هاي پيوسته 1 / 3 مكانيك محيط هاي پيوسته 1 زهره ابراهيمي/ دانشگاه پيام نور فصول تا پایان 3 ، 4 به جز بخش 4ـ4 و فصل 5 فقط بخش 1ـ5
ریاضیات پیشرفته  1 / 3 ریاضیات پیشرفته اميررضا شاهاني/ دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی فصول 1، 2 ، 6،8، 10 و 13 مطالعه شود.

چارت درسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی

چارت ارشد مهندسي مكانيك گرايش تبديل انرژي (PDF)

کارشناسی ارشد مهندسي مكانيك گرايش ساخت و تولید در فراگیر پیام نور

این گرایش برای داوطلبانی که علاقه‌مند به فعالیت در صنایعی نظیر فولاد، فورج یا مشابه هستند، مناسب است. همچنین افرادی که علاقه آن‌ها مباحثی نظیر طراحی قالب یا دستگاه‌های cnc است، مناسب می‌باشد. داوطلبان می‌توانند منابع ارشد فراگیر مکانیک گرایش ساخت و تولید را مطالعه نمایند. پس از قبولی در آزمون دانش‌پذیری وارد دانشگاه پیام نور شوند.

منابع ارشد فراگیر مکانیک گرایش ساخت و تولید

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
سيستم هاي توليد صنعتي/ 3 Automation، Production Systems، and
Computer Integrated Manufacturing 2nd Edition
Mikell P.Groover/Prentice Hall فصول 1 ،2 ،4 ،9 تا پایان 11 و 13 تا پايان 16 مطالعه شود.
اتوماسيون در توليد/ 3 Automarion، Production Systems، and
Computer Integrated Manufacturing
2nd Edition
Mikell P.Groover/ Prentice Hall فصول 1،3،5،7،11،12،18 تا پایان 21 ، 25 و 26 مطالعه شود.
ریاضیات پیشرفته  1 / 3 رياضيات پيشرفته اميررضا شاهاني/دانشگاه صنعتي خواجه نصیرالدین طوسی فصول 1،2،6،8،10 و 13 مطالعه شود.

چارت درسی مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید

چارت ارشد مهندسي مكانيك گرايش ساخت و تولید (PDF)

کارشناسی ارشد مهندسي مكانيك گرايش طراحی کاربردی در فراگیر پیام نور

این گرایش برای داوطلبانی که علاقه‌مند به فعالیت در صنایعی نظیر خودرو، کارخانجات تولیدی هستند، مناسب است. همچنین افرادی که علاقه آن‌ها مباحثی نظیر طراحی و تحلیل سازه‌ها است، مناسب می‌باشد. داوطلبان می‌توانند منابع ارشد فراگیر مکانیک گرایش طراحی کاربردی را مطالعه نمایند. پس از قبولی در آزمون دانش‌پذیری وارد دانشگاه پیام‌نور شوند.

منابع ارشد فراگیر مکانیک گرایش طراحی کاربردی

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم نام ناشر ملاحظات
كنترل پيشرفته/ 3 اصول كنترل مدرن علي خاكي صديق دانشگاه تهران فصول 2 و 3 (از ابتدا تا پايان بخش 3ـ3ـ4)  4(به جز بخش های 5ـ3ـ4 و 4ـ4) 5،6،7،8 تا پایان (از ابتدا تا پایان بخش 8ـ5)
طراحي مهندسي پيشرفته/ 3 طراحي در مهندسي مكانيك ديويد ج. اولمن/ علي اميرفضلي مركز نشر دانشگاهي ـــــــ
رياضيات پيشرفته 1 / 3 رياضيات پيشرفته اميررضا شاهاني دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي فصول 1 و 2 و6 و 8 و 0 و 13 مطالعه شود.

چارت درسی مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی

چارت ارشد مهندسي مكانيك گرايش طراحي كاربردي(PDF)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر مکانیکزمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر مکانیک را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مهندسی مکانیک کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مهندسی مکانیک مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مهندسی مکانیک حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.