منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی صنایع 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر صنایع را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر صنایع ، که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد رشته‌ی مهندسی صنایع

در ادامه به معرفی رشته‌ی ارشد مهندسی صنایع بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. امروزه افزایش کیفیت و استفاده ی بهینه از منابع باعث رشد سازمان ها در حوزه ی فعالیت آنها می شود. ازطرف دیگر بهبود کیفیت، باعث رضایت مشتری می شود که این موضوع برای سازمان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع رشته ای که میتواند به سازمان ها در جهت رسیدن به اهداف نام برده شده کمک کند، رشته‌ی مهندسی صنایع است.این رشته با یکپارچه سازی در همه ی سطوح (سطح داده، سطح فرآیند کسب و کار و سطح رابط کاربری) باعث میشود زمان و مواد اتلافی کاهش و به دنبال آن فعالیت های موثر سازمان افزایش ‌می‌یابد.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

  • بهینه سازی سیستم ها
  • سیستم های کلان
  • مدیریت مهندسی

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها فراگیر پیام نور

در این رشته تحلیل و طراحی سیستم ها مورد بررسی قرار می گیرد. مدلسازی، برنامه ریزی، افزایش بازدهی، بررسی مشکلات و ارائه‌ی راه حل ها در سازمان نیز بر عهده‌ی مهندسین این گرایش است.

منابع ارشد فراگیر صنایع ـ بهینه سازی سیستم ها فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر 
طراحي سيستم هاي صنعتي/ 3 * طراحي سيستم هاي صنعتي بشيري.حسيني جو.حسيني نژاد/ دانشگاه شاهد
تحليل آماري چند متغيره/ 3** تحليل آماري چند متغيري كاربردي ريچارد.آ.جانسون.دين دبليو. ويچرن/ حسينعلي نيرومند/ دانشگاه فردوسي مشهد
نظريه تصميم گيري/ 3*** تصميم گيري هاي چند معياره محمد جواد اصغرپور/ دانشگاه تهران

* فصول 1 تا پايان 3 ،5 تا پايان 9مطالعه شود.

**فصول 1 و 5 تا پايان 7 (از ابتدا تا انتهاي بند 6 ـ 7)، ۸ (از ابتدا تا انتهای بند 4 ـ 8 )، و 9 (از ابتدای 9ـ6) مطالعه شود.

***فصول 1 ، 2 و 3 (به جزء صفحات: 77 تا 87، 105 تا 121 ،127 تا 143 ، 166 تا 190 ، 252 تا 260 ، 276 تا 286)مطالعه شود.

چارت درسی گرایش بهینه سازی سیستم ها

چارت ارشد مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها (pdf)

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان فراگیر پیام نور

این رشته به برنامه ریزی، تحقیق و بررسی سازمان ها و سیستم های کلان می پردازد. سیستم هایی مانند ارتباطات، تامین و توزیع انرژی و سیستم های حمل و نقل از جمله این سیستم ها هستند.

منابع ارشد فراگیر صنایع ـ سیستم های کلان فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر
برنامه ريزي رياضي/ 3 تحقيق در عمليات 2 حبيبه نظيف/ دانشگاه پيام نور
فرايندهاي احتمالي / 3 فرآيندهاي تصادفي عين اله پاشا/ دانشگاه پيام نور
مدلسازي پويايي هاي سيستم/ 3 * پويايي شناسي كسب وكار تفكر سيستمي و مدل سازي براي جهاني پيچيده john D. Sterman/كوروش برارپور و ديگران/ سمت

* فصول 1 و 3 تا پايان 8 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش سیستم های کلان

چارت ارشد مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان (pdf)

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی فراگیر پیام نور

مدیریت مهندسی رشته‌ای است که در کسب و کارها از اصول مهندسی استفاده نموده تا با بکارگیری علم مدیریت و دانش مهندسی، به حل مسائل موجود بپردازد و ایده های جدید را ارئه دهد.

منابع ارشد فراگیر صنایع ـ مدیریت مهندسی فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر
نظريه تصميم گيري/ 3 * تصميم‌گيري‌هاي چند معياره محمد جواد اصغرپور/ دانشگاه تهران
مديريت نوآوري و فناوري / 3** مديريت استراتژيك نوآوري تكنولوژيك مليسا آ. شلينگ/سيد محمد اعرابي.محمد تقي زاده مطلق/دفتر پژوهش هاي فرهنگي
تحليل داده هاي مهندسي / 3*** آمار مهندسي آلبرت ه . باوكر، جرالدج. ليبرمن
/ هاشم محلوجي/ مركز نشر دانشگاهي

* فصول 1، 2 و3 (به جزء صفحات: 77 تا 87، 105تا 121 ، 127 تا 143، 166 تا 190 ، 252 تا 260 و 276 تا 286) مطالعه شود.

** فصول 1 تا پايان 3 ، 5 ،7 و 9 تا پايان 13 مطالعه شود.

*** فصول 5 تا پايان 9 و فصل 10 تا ابتداي بخش 4 ـ 10 مطالعه شود. (فصل رگرسيون چند متغيره حذف مي باشد.)

چارت درسی گرایش مدیریت مهندسی

چارت ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی (pdf)

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر صنایع را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مهندسی صنایع کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مهندسی صنایع مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مهندسی صنایع حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.