زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور ۹۸

0
زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور، که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی کارشناسی ارشد رشته‌ی مهندسی صنایع

در ادامه به معرفی رشته‌ی مهندسی صنایع و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. امروزه افزایش کیفیت و استفاده ی بهینه از منابع باعث رشد سازمان ها در حوزه ی فعالیت آنها می شود. ازطرف دیگر بهبود کیفیت، باعث رضایت مشتری می شود که این موضوع برای سازمان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع رشته ای که میتواند به سازمان ها در جهت رسیدن به اهداف نام برده شده کمک کند، رشته‌ی مهندسی صنایع است.این رشته با یکپارچه سازی در همه ی سطوح (سطح داده، سطح فرآیند کسب و کار و سطح رابط کاربری) باعث میشود زمان و مواد اتلافی کاهش و به دنبال آن فعالیت های موثر سازمان افزایش ‌می‌یابد.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

  • بهینه سازی سیستم ها
  • سیستم های کلان
  • مدیریت مهندسی

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها فراگیر پیام نور

در این رشته تحلیل و طراحی سیستم ها مورد بررسی قرار می گیرد. مدلسازی، برنامه ریزی، افزایش بازدهی، بررسی مشکلات و ارائه‌ی راه حل ها در سازمان نیز بر عهده‌ی مهندسین این گرایش است.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ـ بهینه سازی سیستم ها فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
طراحی سیستم های صنعتی۳طراحی سیستم های صنعتیبشیری.حسینی جو.حسینی نژاددانشگاه شاهدفصول ۱ تا پایان ۳ ،۵ تا پایان ۹مطالعه شود.
تحلیل آماری چند متغیره۳تحلیل آماری چند متغیری کاربردیریچارد.آ.جانسون.دین دبلیو. ویچرن/ حسینعلی نیرومنددانشگاه فردوسی مشهدفصول ۱ و ۵ تا پایان ۷ (از ابتدا تا انتهای بند ۶ ـ ۷)، ۸ ا(ز ابتدا تا انتهای بند ۴ ـ ۸ )، و ۹ (از ابتدای ۹ـ۶) مطالعه شود.
نظریه تصمیم گیری۳تصمیم گیری های چند معیارهمحمد جواد اصغرپوردانشگاه تهرانفصول ۱ ، ۲ و ۳ (به جزء صفحات: ۷۷ تا ۸۷، ۱۰۵ تا ۱۲۱ ،۱۲۷ تا ۱۴۳ ، ۱۶۶ تا ۱۹۰ ، ۲۵۲ تا ۲۶۰ ، ۲۷۶ تا ۲۸۶)مطالعه شود.

چارت درسی گرایش بهینه سازی سیستم ها

چارت ارشد مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها (pdf)

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان فراگیر پیام نور

این رشته به برنامه ریزی، تحقیق و بررسی سازمان ها و سیستم های کلان می پردازد. سیستم هایی مانند ارتباطات، تامین و توزیع انرژی و سیستم های حمل و نقل از جمله این سیستم ها هستند.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ـ سیستم های کلان فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
برنامه ریزی ریاضی۳تحقیق در عملیات ۲حبیبه نظیفدانشگاه پیام نورـــــــ
فرایندهای احتمالی۳فرآیندهای تصادفیعین اله پاشادانشگاه پیام نورـــــــ
مدلسازی پویایی های سیستم۳پویایی شناسی کسب وکار تفکر سیستمی و
مدل سازی برای جهانی پیچیده
john D. Sterman
/کوروش برارپور و دیگران
سمتفصول ۱ و ۳ تا پایان ۸ مطالعه شود.

چارت درسی گرایش سیستم های کلان

چارت ارشد مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان (pdf)

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی فراگیر پیام نور

مدیریت مهندسی رشته‌ای ست که در کسب و کارها از اصول مهندسی استفاده نموده تا با بکارگیری علم مدیریت و دانش مهندسی، به حل مسائل موجود بپردازد و ایده های جدید را ارئه دهد.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ـ مدیریت مهندسی فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
نظریه تصمیم گیری۳تصمیمگیریهای چند معیارهمحمد جواد اصغرپوردانشگاه تهرانفصول ۱، ۲ و۳(به جزء صفحات: ۷۷ تا ۸۷، ۱۰۵تا ۱۲۱ ، ۱۲۷ تا ۱۴۳، ۱۶۶ تا ۱۹۰ ، ۲۵۲ تا ۲۶۰ و ۲۷۶ تا ۲۸۶) مطالعه شود.
مدیریت نوآوری و فناوری۳مدیریت استراتژیک نوآوری تکنولوژیکملیسا آ. شلینگ/سید محمد اعرابی.محمد تقی زاده مطلقدفتر پژوهش های فرهنگیفصول ۱ تا پایان ۳ ، ۵ ،۷ و ۹ تا پایان ۱۳ مطالعه شود.
تحلیل داده های مهندسی۳آمار مهندسیآلبرت ه . باوکر، جرالدج. لیبرمن
/ هاشم محلوجی
مرکز نشر دانشگاهیفصول ۵ تا پایان ۹ و فصل ۱۰ تا ابتدای بخش ۴ ـ ۱۰ مطالعه شود. (فصل رگرسیون چندمتغیره
حذف می باشد

چارت درسی گرایش مدیریت مهندسی

چارت ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی (pdf)

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

ثبت نام طرح فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ تا ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ می‌باشد.

منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور

آزمون دوره دانش‌پذیری نیز در ۲۲اذر ماه برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون دانش‌پذیری از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فراگیر پیام نور را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

۱ -مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور
۲ -دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
۳ -آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
۴ -با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهـای بـانکی عضـو شبکه شتاب هر یک از بانکهای جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از دریافت اطلاعات ثبت نامی نظیر شماره‌ی پرونده و کد رهگیری قابل دریافت است. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده باشد.

نکته: اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کردند، قابل ویرایش است.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

مرکز مشاوره باخه
دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، ای
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.