منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی شیمی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه پیام‌‌نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد  می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر مهندسی شیمی در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور مهندسی شیمی

در ادامه به معرفی ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید.

علم شیمی جزء علوم تجربی است و به شناخت ساختمان و قواعد مربوط به مواد می‌پردازد از طرفی این علم کمک بسیاری در پیدایش راه‌ حل‌های جدید جهت ساخت و تولید و توسعه مواد با توجه به  منافع محیط طبیعی می‌کند، این موضوع بر هیچ کس پنهان نیست که بشر از بدو تولد نیاز به تغییر و توسعه مواد برای ادامه‌ی حیات داشته، اما امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری، این تبدیل مواد و استخراج از محیط طبیعی به شکل‌های ساده‌ی پیشین جوابگو نیست و باید روش‌های پیچیده‌تری به کار گیرد.. رشته مهندسی شیمی جزء رشته‌های مهندسی می‎‌باشد و جزء گرایش‌های رشته شیمی نیست. یکی از راه های ورود به این رشته، ارشد مهندسی شیمی بدون کنکور پیام نور است که در ادامه بررسی خواهیم کرد. مهندسین در این رشته از فرآیند طراحی و تولید تجهیزات بیولوژیکی تا فعالیت‌های آزمایشگاهی شیمی‌دانان را مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهند.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی شیمی

گرایش‌های رشته مهندسی شیمی بدون کنکور پیام‌نور

  • مهندسي شيمي گرایش صنايع غذايي
  • مهندسي شيمي گرایش محيط زيست
  • مهندسي شيمي گرايش طراحي فرآيند
  • مهندسی شیمی گرایش پلیمر
  • مهندسی شیمی گرایش مدل سازی، شبیه سازی و کنترل

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

منابع ارشد فراگیر مهندسی شیمی – تمام گرایش ها

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ناشر 
ترموديناميك پيشرفته/ 3* ترموديناميك مولكولي تعادلات فازي سيال جان ام پراوزنيتز.ليش تنتالر. دي ازودو/ سعيد سلطانعلي.فاطمه قاري/انديشه هاي گوهربار
انتقال حرارت پيشرفته/ 3** پديده هاي انتقال رابرت بايرن برد.وارن اي. استوارت. ادوين لايت فوت/ محمدرضا افضلي/نشر كتاب دانشگاهي
رياضيات مهندسي پيشرفته/ 3*** كاربرد رياضيات و مدل سازي در مهندسي شيمي شهره فاطمي/دانشگاه تهران

 

*فصول 1 تا پايان 8 مطالعه شود.

**فصول 9 تا پايان 11 مطالعه شود.

*** فصول 1 تا پایان 6 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش مهندسی صنایع غذایی

چارت ارشد مهندسي شيمي گرایش صنايع غذايي (PDF)

چارت درسی گرایش طراحی فرآیند

چارت ارشد مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیندها (PDF)

چارت درسی گرایش محیط زیست

چارت ارشد مهندسي شيمي گرایش محيط زيست (PDF)

چارت درسی گرایش پلیمر

چارت ارشد مهندسی شیمی گرایش پلیمر (pdf)

چارت درسی گرایش مدل سازی، شبیه سازی و کنترل

چارت ارشد مهندسی شیمی گرایش مدل سازی ، شبیه سازی وکنترل (pdf)

ثبت نام کارشناسی ارشد مهندسی شیمی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی شیمی

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مهندسی شیمی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.  همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون فراگیر پیام نور  از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر پیام نور مهندسی شیمی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت نام منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارتهـای بـانكی عضـو شبكه شتاب هر يك از بانكهای جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آنها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مهندسی شیمی کافی است؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مهندسی شیمی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مهندسی شیمی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.