منابع ارشد فراگیر پیام نور مشاوره 99

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه پیام‌‌نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد  می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر مشاوره در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد مشاوره فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد مشاوره بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید.

نداشتن استرس، مدیریت زمان، زندگی راحت بدون اضطراب، قطعاً یکی از دغدغه‌های افراد است.مسلماٌ شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی و فشارهای روانی، عادت‌های غلط زندگی و … افراد را در معرض بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی قرار می‌دهد. یکی از راه های ورود به رشته‌ی مشاوره در مقطع کارشناسی ارشد، ارشد مشاوره بدون کنکور پیام نور است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

در مسیر زندگی برای رسیدن به آرامش احتیاج به افرادی هست که مانند راهنما در مسیر پر و پیچ و خم زندگی عمل کنند و راه‌های درست این مسیر را به ما نشان دهند. همچنین از راه‌های اشتباه که منجر به افتادن در گمراهی می‌شود، جلوگیری کنند. تمام این موضوعات در رشته‌ی مشاوره مورد بحث و بررسی قرار میگیرند. البته باید توجه کرد که انتخاب این افراد کار دشواری است زیرا راهنمایی اشتباه اما به ظاهر درست ممکن است منجر به فروپاشی شرایط موجود شود.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر مشاوره

گرایش‌های رشته مشاوره بدون کنکور پیام‌نور

  • مشاوره توانبخشی
  • مشاوره خانواده
  • مشاوره شغلی
  • مشاوره مدرسه

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

منابع ارشد فراگیر مشاوره – گرایش مشاوره توانبخشی، خانواده، شغلی

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
نظريه هاي پيشرفته مشاوره و روان درماني/ 3 نظريه و كاربست مشاوره و روان درماني جرالد كوري/يحيي سيدمحمدي/ ارسباران فصول 3، 5 تا پایان 8 مطالعه شود.
آمار استنباطي پيشرفته/ 2 آمار استنباطي پيشرفته (تجديدنظر شده) ويراست 2 حسین زارع- محمدحسن صیف- سعید طالبی / دانشگاه پيام نور ______
هدايت و مشورت در اسلام/2 هدايت و مشورت در اسلام جواد اژه‌ايي / سمت از صفحه 1 تا 240 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش مشاوره توانبخشی، خانواده، شغلی

چارت ارشد مشاوره گرايش مشاوره توانبخشي (PDF)

چارت ارشد مشاوره گرايش مشاوره خانواده (PDF)

چارت ارشد مشاوره گرايش مشاوره شغلي(PDF)

منابع ارشد فراگیر مشاوره – گرایش مشاوره مدرسه

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم ملاحظات
نظريه هاي پيشرفته مشاوره و روان درماني/ 3 نظريه و كاربست مشاوره و روان درماني جرالد كوري/ يحيي سيدمحمدي/ ارسباران فصول 3، 5 تا پایان 8 مطالعه شود.
آمار استنباطي پيشرفته/ 2 آمار استنباطي پيشرفته (تجديدنظر شده) ويراست 2 حسین زارع- محمدحسن صیف- سعید طالبی/ دانشگاه پيام نور ______
هدايت و مشورت در اسلام/ 2 هدايت و مشورت در اسلام جواد اژه ايي/ سمت از صفحه 1 تا 240 مطالعه شود.
روابط و مناسبات انساني در مدرسه / 2 مشاوره مدرسه ديدگاه ها و كاربست هاي حرفه اي تامارا ديويس/كيانوش زهراكار. زهرا كهلويي/ ویرایش فصول 2، 3، 5 تا پایان 9 و 14 مطالعه شود

چارت درسی گرایش مشاوره مدرسه

چارت ارشد مشاوره گرایش مشاوره مدرسه (PDF)

ثبت نام کارشناسی ارشد مشاوره فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر مشاوره

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مشاوره فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

پیش از آزمون دانش پذیری، متقاضیان رشته مشاوره می‌بایستی منابع ارشد فراگیر مشاوره  را به دقت مطالعه نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد مشاوره فراگیر پیام نور را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت نام منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارتهـای بـانكی عضـو شبكه شتاب هر يك از بانكهای جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آنها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مشاوره کافی است؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مشاوره مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مشاوره برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مشاوره حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

نظرات بسته شده است.