منابع ارشد فراگیر پیام نور مدیریت دولتی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر مدیریت دولتی را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.  در این مقاله منابع ارشد فراگیر مدیریت دولتی که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید .

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی فراگیر پیام نور

مدیریت دولتی رشته ایست که سیاست گذاری و خط مش گذاری عمومی را در سازمان پیاده سازی میکند تا طبق آن برای رسیدن به اهداف تصمیم گیری کند. سازماندهی وظایف، نظارت و کنترل در سازمان نیز جزء وظایف متخصصین در این رشته است.

گرایش ها کارشناسی ارشد مدیریت دولتی فراگیر پیام نور

 • مديريت دولتي گرايش بودجه و ماليه عمومي
 • مديريت دولتي گرايش توسعه منابع انساني
 • مديريت دولتي گرايش خط مشي گذاري عمومي
 • مديريت دولتي گرايش طراحي سازمان هاي دولتي
 • مديريت دولتي گرايش مديريت پيشرفت و توسعه شهري و روستايي
 • مديريت دولتي گرايش مديريت تحول
 • مديريت دولتي گرايش مديريت رفتار سازماني

در صورتی که با ارشد مدیریت دولتی بدون کنکور پیام نور آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر مدیریت دولتی

منابع ارشد فراگیر مدیریت دولتی تمام گرایش ها

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
مديريت منابع انساني پيشرفته/ 2 مديريت منابع انساني در سازمان هاي دولتي حسن درويش . محمد رسول  الماسي فرد/ دانشگاه پيام نور ـــــــ
مديريت رفتار سازماني پيشرفته/ 2 مباني رفتار سازماني(تك جلدي) استيفن . رابينز/ محمداعرابي، علي پارسائيان/ دفتر پژوهش هاي فرهنگي فصول 2 و 4 تا پايان 6 و 17 حذف مي باشد.
حقوق اساسي سازمان هاي دولتي/ 2 حقوق اساسي  حسن خسروي/ خرسندي فصول 6 و 8 حذف مي باشد.
اداره امور عمومي در اسلام/ 2 نظام اداري در سيره و سنت نبوي(ص) حميد زارع/ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ـــــــ

چارت درسی بودجه و ماليه عمومي

چارت ارشد مديريت دولتي گرايش بودجه و ماليه عمومي

چارت درسی توسعه منابع انساني

چارت ارشد مديريت دولتي گرايش توسعه منابع انساني

چارت درسی خط مشي گذاري عمومي

چارت ارشد مديريت دولتي گرايش خط مشي گذاري عمومي

چارت درسی طراحي سازمان هاي دولتي

چارت ارشد مديريت دولتي گرايش طراحي سازمان هاي دولتي

چارت درسی مديريت پيشرفت و توسعه شهري و روستايي

چارت ارشد مديريت دولتي گرايش مديريت پيشرفت و توسعه شهري و روستايي

چارت درسی مديريت تحول

چارت ارشد مديريت دولتي گرايش مديريت تحول

چارت درسی مديريت رفتار سازماني

چارت ارشد مديريت دولتي گرايش مديريت رفتار سازماني

ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت دولتی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) از روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۰۵ و تا روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۱۲ میباشد.

منابع ارشد فراگیر مدیریت دولتی

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مدیریت دولتی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی‌ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) در روز جمعه مورخ ۹۹/۱۱/۱۷ برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر مدیریت دولتی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
 2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
 3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
 4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۴ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر مدیریت دولتی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر مدیریت دولتی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت دولتی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر مدیریت دولتی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.