زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

منابع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور ۹۸

0
زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی کارشناسی ارشد رشته‌ی مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی مدیریت بازرگانی و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. در شرکت های تجاری سود و زیان از اصلی ترین موضوعاتی ست که باید به آن پرداخته شود زیرا آینده ی شرکت به همین موارد وابسته است. رشته ی مدیریت بازرگانی باعث پرورش متخصصانی میشود که میتوانند در بنگاه های اقتصادی باعث افزایش سود دهی شوند. این افراد میتوانند با ارائه ی کالا و خدمات، توسط اصول بازرگانی باعث جذب مشتریان شوند. میدانیم که شرکت ها همواره در جهت سود دهی بیشتر، ارتباط با دیگر شرکای تجاری و بازاریابی می کوشند تا از رقبای خود برتری یابند بنابراین میتوان گفت که این رشته در کسب و کارها از اهمیت بسیار بالایی برخواردار است.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور

گرایش های کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور

  • مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی
  • مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین المللی
  • مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی
  • مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیکی
  • مدیریت بازرگانی گرایش کار آفرینی
  • مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی فراگیر پیام نور

در این رشته شما می توانید با وظایف اساسی واحد هایی که با بازار مصرف در ارتباط هستند آشنا شوید و اطلاعات مفیدی در زمینه‌ی بازاریابی کسب کنید. همچنین مسائلی مانند مدیریت و بازار، به منظور تجزیه و تحلیل بازار شناسی را مورد بررسی قرار دهید.

چارت درسی گرایش بازاریابی

چارت درسی مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین المللی فراگیر پیام نور

هدف این رشته معرفی دقیق وظایف واحدهای مرتبط با صادرات و واردات که در سازمان های بازرگانی داخلی و بین المللی وجود دارند، است. این رشته باعث می‌شود توانایی و مهارت افراد در درک شرایط اقتصادی و سیاسی که بازار را تحت تاثیر قرار می‎دهد، افزایش یابد.

چارت درسی گرایش بازارگانی بین المللی

چارت درسی مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی فراگیر پیام نور

این رشته ضمن معرفی مسائل مدیریتی و آشنایی با بخش های مختلف سازمان های بازرگانی داخل، باعث یادگیری تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که روی سازمان تاثیرگذار است نیز می‌شود.

چارت درسی گرایش بازرگانی داخلی

چارت درسی مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیکی فراگیر پیام نور

تجارت الکترونیکی سرلوحه‌ی استراتژیهای بازرگانی قرار دارد زیرا دولت ها به سمت الکترونیک شدن در حال حرکت هستند و همه‌ی تبادلات آنها از طریق شبکه های رایانه‎ای صورت می‌گیرد. همه‎ی این مباحث مربوط به تعاریف تجارت الکترونیکی می‎‌شود.

چارت درسی گرایش تجارت الکترونیک

چارت درسی مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیکی (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش کارآفرینی فراگیر پیام نور

این رشته تمام روش ها و فنونی که باعث ایجاد یک کسب و کار ویا هدایت آن می‌شود، در برمی‌گیرد. این نوع کسب و کارها تنها شامل یک بخش نمی‌شوند بلکه تمام بخش ها از جمله عمومی،  دولتی و خصوصی را در برمی‌گیرد. کارآفرینان کسب و کارها را توسعه داده و باعث پیشرفت آن می‌شوند.

چارت درسی گرایش کارآفرینی

چارت درسی مدیریت بازرگانی گرایش کارآفرینی (pdf)

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک فراگیر پیام نور

مدیریت استراتژیک گرایشی نوین در رشته‌ی مدیریت بازرگانی است. این رشته به مدیریت امور بازرگانی سازمان ها کمک می‌کند و باعث می‌شود برای پیشبرد اهداف سازمان، از استراتژی های عمیق تری استفاده کنیم.

چارت درسی گرایش مدیریت استراتژیک

چارت درسی مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

منابع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور تمام گرایش ها

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
زبان تخصصی۲زبان تخصصی مدیریت بازاریابیمیرزا حسن حسینی وشهرام جنابیدانشگاه پیا م نورـــــــ
مدیریت استراتژیک پیشرفته۲برنامه ریزی ومدیریت استراتژیک با رویکرد تدوین استراتژیفروزنده، امینی، صمدخباز باویلدانشگاه پیا م نورفصل ۸ حذف می باشد.
مدیریت منابع انسانی پیشرفته۲مدیریت منابع انسانی (مفاهیم –تئوریها وکاربردها)آرین قلی پورسمتفصول ۱ تا پایان ۸ مطالعه شود.
نظریه های سازمان و مدیریت پیشرفته۲تئوری سازمان:ساختار وطرح سازمانیاستیفن . رابینز/:سید مهدی الوانی، حسن دانایی فردصفارفصول ۱ تا پایان ۸ مطالعه شود.

ثبت نام کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور

ثبت نام طرح فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ تا ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ می‌باشد.

منابع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی فراگیر پیام نور

آزمون دوره دانش‌پذیری نیز در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون دانش‌پذیری از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

۱ -مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
۲ -دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
۳ -آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
۴ -با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهـای بـانکی عضـو شبکه شتاب هر یک از بانکهای جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از دریافت اطلاعات ثبت نامی نظیر شماره‌ی پرونده و کد رهگیری قابل دریافت است. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده باشد.

نکته: اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کردند، قابل ویرایش است.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

مرکز مشاوره باخه
دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، ای
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.