منابع کارشناسی ارشد محیط زیست فراگیر پیام نور 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه پیام‌‌نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر محیط زیست در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد محیط زیست فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد محیط زیست بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. رشته‌ی محیط زیست یکی از رشته‌های علوم انسانی بوده که به مجموعه‌ای از علوم و فنون مختلف برای ارزیابی و بهبود و بهسازی محیط زیست پرداخته می‌شود.

این روش‌ها و فنون برای امور اجرائی برای مثال طرحهای عمرانی، صنعتی و … به کار برده می‌شود. رشته محیط زیست، ترکیبی از رشته‌های علوم بیولوژی، اکولوژی، شیمی، زیست و … می‌باشد، این رشته در تلاش است تا بین انسان و محیط زیست ارتباط سودمندی برقرار نماید به نحوی که انسان‌ها بتوانند علاوه بر استفاده بهینه و درست از منابع به محیط و اکوسیستم آسیبی وارد نکنند و این موضوع چاره‌ای جز بهره‌برداری و استفاده اصولی از محیط زیست را ندارد.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر محیط زیست

  • آموزش محیط زیست

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

منابع ارشد فراگیر محیط زیست – گرایش آموزش محیط زیست

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
اصول و مفاهيم آموزش محيط زيست / 2 آموزش محيط زيست در قرن بيست و يكم جوي اي.پالمر/محمدخورشيددوست/ سمت فصل 5 حذف مي باشد.
نظريه ها و كاربردهاي آموزش محيط زیست / 2 نظريه ها و كاربردهاي آموزش محيط زيست سید محمد شبیری و سهراب عبداللهی/ دانشگاه پیام‌ نور فصل 5 حذف مي باشد.
اصول و روش هاي برنامه ريزي درسي / 2 اصول و مفاهيم برنامه ريزي درسي كورش فتحي واجارگاه/ علم استادان فصل 2، 3، 5، 7، 10، 11 مطالعه شود
زبان تخصصي (Environmental Education) زبان تخصصي آموزش محيط زيست سيد محمد شبيري/ دانشگاه پيام نور فصول 1 تا پايان 4 و 6 مطالعه شود.

 

چارت درسی گرایش آموزش محیط زیست

چارت ارشد آموزش محیط زیست (PDF)

ثبت نام کارشناسی ارشد محیط زیست فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر محیط زیست

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد محیط زیست فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر محیط زیست را مطالعه نمودید به منظور ثبت‌نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر محیط زیست کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر محیط زیست مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد محیط زیست برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر محیط زیست حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.