منابع ارشد فراگیر پیام نور علوم سیاسی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه پیام‌‌نور همه ساله اقدام به جذب دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌نماید، افراد  می‌توانند براساس علاقه‌مندی‌های خود نسبت به ثبت‌نام در رشته و گرایش مورد علاقه‌ی خود اقدام نمایند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. پذیرش در دانشگاه پیام‌نور ابتدا نیازی به آزمون نداشته اما افراد می‌بایست پس از ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود نسبت به مطالعه‌ی منابع و مباحث لازمه اقدام نموده و پس از مطالعه در آزمون دانش‌پذیری که لازم است افراد در این آزمون نمره‌ی قبولی لازم را کسب کنند، تا به عنوان دانشجوی رسمی حساب شوند و از خدمات آموزشی و .. دانشگاه بهره‌مند گردند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر علوم سیاسی در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد علوم سیاسی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی ارشد علوم سیاسی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید.

رشته علوم سیاسی به بررسی نظریه‌ها، تفکرات سیاسی و کارکردهای علم سیاست در جامعه می‌پردازد، در این رشته بحث‌های منطقی و عقلی یکی از عناصر مهم بوده و بسیاری از مسائل و مباحث بر این اساس آموزش داده می‌شود. یکی از راه های ورود به این رشته، ارشد علوم سیاسی بدون کنکور پیام نور است که پس از معرفی رشته و بازار کار آن بررسی خواهیم کرد.

آنچه که در تفکرات افراد درباره‌ی رشته علوم سیاسی صورت پذیرفته است، بسیار مغایر با واقعیات در دانشگاه‌ها می‌باشد افراد پیش از ورود به دانشگاه بر این عقیده هستند که سیاتمدار خواهند شد، اما واقعیت این است که آنها در بعضی شرایط سیاست‌ شناس  خوبی خواهند شد. داوطلبان در این رشته با برخی رویکردها و نظریه‌های سیاسی و تاریخی آشنایی پیدا خواهند کرد، همچنین باید در این رشته افرادی منطقی بوده و بدون دلیل و مدرک و براساس تعصبات خود حرف نزنند.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر علوم سیاسی

گرایش‌های رشته علوم سیاسی بدون کنکور پیام‌نور

این رشته در مقطع ارشد بدون کنکور پیام‌ نور تنها در یک گرایش علوم سیاسی اقدام به جذب داوطلبان می‌نمایند.

منابع ارشد فراگیر علوم سیاسی

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
فقه سياسي/ 3 فقها و حكومت،پژوهشي در تاريخ فقه سياسي شيع محمدجعفر هرندي/ روزنه _____
جامعه شناسي سياسي/ 2 جامعه شناسي سياسي معاصر: جهاني شدن سياست و قدرت  کیت نش محمدتقي دلفروز/ كوير فصول 1 تا پايان 4 مطالعه شود.
سمينار انقلاب اسلامي ايران و بازتاب آن بر مسائل استراتژي منطقه و جهان/ 2 انقلاب از ديدگاه اسلام محمد رضا حاتمي/ دانشگاه پيام نور _____
كاربرد نظريات سياسي در قرن بيستم/ 2 مقدمه نظريه سياسي اندروهيوود/عبدالرحمن عالم/قومس فصول 4 و 6 تا پايان 10 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش علوم سیاسی

چارت ارشد علوم سیاسی (pdf)

ثبت نام کارشناسی ارشد علوم سیاسی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر علوم سیاسی

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد علوم سیاسی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر علوم سیاسی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر علوم سیاسی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر علوم سیاسی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم سیاسی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر علوم سیاسی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.