زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور ۹۸

0
زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی رشته‌ی علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته‌ی علوم اجتماعی و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. علوم اجتماعی رشته‌ای ست که به پژوهش و بررسی مسائل اجتماعی می پردازد و میتواند انسان ها را در کنار یکدیگر برای رسیدن به رفاه و رفع نیاز های اجتماعی هدایت کند. کارشناسان متخصص در این زمینه قادرند، نهادهای موجود در جامعه را به منظور اتخاذ تصمیمات بهتر یاری دهند.با یک نگاه سطحی به روند رشد جمعیت میتوان دریافت انجمن های خصوصی و دولتی، گمرک و بازار بورس،  آموزش و پرورش و دیگر نهادها و سازمان ها نیازمند برنامه های راهبردی برای مدیریت و کنترل اجتماعی هستند و این نیاز روز به روز در حال افزایش است.انجام پژوهش ها در علوم اجتماعی نیازمند ۳ بخش اساسی بعنوان جامعه شناسی، مهارت های تحقیقاتی و مبانی جمعیت شناسی است.

در صورتی با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور میباشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله همه چیز درباره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

گرایش های کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

  • جمعیت شناسی
  • جامعه شناسی
  • برنامه‌ریزی رفاه اجتماعی
  • مطالعات فرهنگی

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی فراگیر پیام نور

جمعیت شناسی رشته‌ایست که بر روی موضوعاتی همچون تراکم شهرها، اثر تنظیم خانواده، مهاجرت های غیرقانونی و … مطالعه میکند. موارد نام برده شده تأثیرات مستقیمی روی سیاستگذاری‌های توسعه‌ی اقتصادی ـ اجتماعی میگذارد، به همین علت این رشته از اهمیت بالایی برای دولت ها و برنامه ریزی های اقتصادی آنها برخوردار است.

منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
جمعیت و جامعه۲درآمدی بر جمعیت شناسی اقتصادی اجتماعی و تنظیم خانواده(چاپ چهارم ویراست دوم)حاتم حسینیدانشگاه بوعلیــــــ
مهاجرت و شهرنشینی۲مهاجرتحبیب اله زنجانیسمتــــــ
کاربرد نظریه های اجتماعی در جمعیت شناسی۲نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصرجورج ریتزر/محسن ثلاثیعلمیفصول ۳ تا پایان ۷ ، ۹ و ۱۰ مطالعه شود.
جمعیت و برنامه ریزی توسعه۲جزوه جمعیت و برنامه ریزی توسعهگروه علوم اجتماعیدانشگاه پیام نورــــــ

چارت درسی گرایش جمعیت شناسی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی (pdf)

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی فراگیر پیام نور

عوامل تشکیل دهنده و موضوعاتی که در جامعه وجود دارند از جمله: انجمن ها، نهادها، اقشار اجتماعی، طبقه‌ی اجتماعی، انقلاب، انحراف و… در این رشته مورد بررسی قرار می‌گیرند. هم چنین این رشته تأثیر جوامع بر روی یکدیگر و فرآیند ها را مورد تحقیق قرار می‌دهد.

منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
بینش های جامعه شناسی ۱ (تاریخ تفکرات جامعه شناسی)۲نظریه های کلاسیک جامعه شناسیتیم دیلینی / بهرنگ صدیقی، وحید طلوعینیــــــ
جامعه شناسی جوانان۲جامعه شناسی جوانان ایرانمحمد سعید ذکاییآگاهــــــ
مبانی جامعه شناسی جوانان ایرانبرنهارد شفرز/کرامت الله راسخنیفصول ۱ تا پایان ۴ و ۷ مطالعه شود.
زبان تخصصی۲مفاهیم اساسی در علوم اجتماعیمرتضی نوربخش گلپایگانیدانشگاه پیام نورــــــ
توسعه اجتماعی اقتصادی۲توسعه و نابرابریمحمد جواد زاهدی مازندرانیمازیارــــــ
جامعه شناسی مسائل اجتماعی۲نگرشی نو در طرح مسائل اجتماعیدانیلین لوزیک /سعید معیدفرامیرکبیرفصول ۲،۱ و ۵ مطالعه شود.
رویکردهای نظری هفتگانه در بررسی مسائل اجتماعیارل رابینگتن، مارتین واینبرگ/ رحمت اله صدیق سروستانیتهرانــــــ

چارت درسی گرایش جامعه شناسی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی (pdf)

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی

هدف این رشته مطالعه‌ی جوامع، تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به آن برای حل مشکلات و ایجاد رفاه در سطح جامعه است. برنامه ریزی در سطح یک کشور، شهر و یا روستا برای رفع مسائل و افزایش آسایش نیز از وظایف متخصصین این رشته است.

 منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
نظریه های مشارکت و سازمان های مشارکتی۳نظریه های برنامه ریزی:دیدگاه های سنتی و
جدید
پرویز اجلالی، مجتبی رفیعیان،علی عسگریآگهــــــ
سیاست ها و سازمان های بخش عمومی۲مقدمه ای بر سیاست گذاری اجتماعیکن بلیک مور / سعیدی و صادقیپژوهش تامین اجتماعیفصول ۱،۲،۴ تا پایان ۷ ،۹،۱۰و۱۲ مطالعه شود.
جامعه شناسی توسعه۲توسعه و نابرابریمحمد جواد زاهدیمازیارــــــ
نابرابری و قشربندی اجتماعی۲نابرابری اجتماعی: دیدگاه های نظریه پردازان کلاسیک و معاصرادوارد گرپ /محمد سیاه پوش و غروی زادهمعاصرــــــ

چارت درسی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی (pdf)

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش مطالعات فرهنگی

عقاید، سنت ها، باورها، حقوق انسان‌ها و حالات زندگی، همگی بعنوان فرهنگ که مهمترین بعد یک جامعه است یاد می‌شوند. میتوان گفت ساختارهای اجتماعی از فرهنگ جامعه تأثیر می‎‌پذیرند بنابراین مطالعه‌ی فرهنگ می‌تواند مسیر درستی را جهت اخذ تصیمات صحیح نشان دهد.

منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش مطالعات فرهنگی فراگیر پیام نور

نام درستعداد واحدنام منابع درسینام مولف/ مترجمنام ناشرملاحظات
نظریه های فرهنگی۲درآمدی بر نظریه فرهنگی معاصرآندرومیلنرو جف براویت/ محمدیققنوســـــــ
جامعه شناسی فرهنگی۲فرهنگ از دیدگاه جامعه شناختیجان ر. هال مری و مری جونیتس / فریبرز مجیدیسروش فصول ۲ ، ۳و ۵ تا پایان ۹ مطالعه شود. کلیه ی پیوست ها حذف می باشد.
نظریه های جامعه شناسی پیشرفته۲نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصرجورج ریتزر/ محسن ثلاثیعلمیفصول ۳ تا پایان ۷ ، ۹ و ۱۰ مطالعه شود.
مردم شناسی فرهنگی ایران۲مردم شناسی ایران: آداب و رسوم، فرهنگ و هنرمهشید سالاریآفرینشاین کتاب در سایت Ajansbook.com به صورت اینترنتی به فروش می رسد.

چارت درسی گرایش مطالعات فرهنگی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش مطالعات فرهنگی (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

ثبت نام طرح فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ تا ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ می‌باشد.

منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

آزمون دوره دانش‌پذیری نیز در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون دانش‌پذیری از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

۱ -مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
۲ -دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
۳ -آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
۴ -با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهـای بـانکی عضـو شبکه شتاب هر یک از بانکهای جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دقیق  دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون وارد سایت سازمان سنجش شده و پس از دریافت اطلاعات ثبت نامی نظیر شماره‌ی پرونده و کد رهگیری قابل دریافت است. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده باشد.

نکته: اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کردند، قابل ویرایش است.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید .

مرکز مشاوره باخه
دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، ای
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.