منابع ارشد فراگیر پیام نور علوم اجتماعی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعیکه شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی رشته‌ی علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد علوم اجتماعی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. علوم اجتماعی رشته‌ای ست که به پژوهش و بررسی مسائل اجتماعی می پردازد و میتواند انسان ها را در کنار یکدیگر برای رسیدن به رفاه و رفع نیاز های اجتماعی هدایت کند. کارشناسان متخصص در این زمینه قادرند، نهادهای موجود در جامعه را به منظور اتخاذ تصمیمات بهتر یاری دهند.با یک نگاه سطحی به روند رشد جمعیت میتوان دریافت انجمن های خصوصی و دولتی، گمرک و بازار بورس،  آموزش و پرورش و دیگر نهادها و سازمان ها نیازمند برنامه های راهبردی برای مدیریت و کنترل اجتماعی هستند و این نیاز روز به روز در حال افزایش است.انجام پژوهش ها در علوم اجتماعی نیازمند 3 بخش اساسی بعنوان جامعه شناسی، مهارت های تحقیقاتی و مبانی جمعیت شناسی است.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی

گرایش های کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

  • جمعیت شناسی
  • جامعه شناسی
  • برنامه‌ریزی رفاه اجتماعی
  • مطالعات فرهنگی

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی فراگیر پیام نور

جمعیت شناسی رشته‌ ایست که بر روی موضوعاتی همچون تراکم شهرها، اثر تنظیم خانواده، مهاجرت های غیرقانونی و … مطالعه میکند. موارد نام برده شده تأثیرات مستقیمی روی سیاستگذاری‌های توسعه‌ی اقتصادی ـ اجتماعی میگذارد، به همین علت این رشته از اهمیت بالایی برای دولت ها و برنامه ریزی های اقتصادی آنها برخوردار است.

منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
جمعيت و جامعه/ 2 درآمدي بر جمعيت شناسي اقتصادي اجتماعي و تنظيم خانواده(چاپ چهارم ويراست دوم) حاتم حسيني/ دانشگاه بوعلي ــــــ
مهاجرت و شهرنشيني/ 2 مهاجرت حبيب اله زنجاني/ سمت ــــــ
كاربرد نظريه هاي اجتماعي در جمعیت شناسی/ 2 نظريه هاي جامعه شناسي در دوران معاصر جورج ريتزر/محسن ثلاثي/ علمی فصول 3 تا پايان 7 ، 9 و 10 مطالعه شود.
جمعيت و برنامه ريزي توسعه/ 2 جزوه جمعيت و برنامه ريزي توسعه گروه علوم اجتماعي/ دانشگاه پيام نور ــــــ

چارت درسی گرایش جمعیت شناسی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش جمعیت شناسی (pdf)

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی فراگیر پیام نور

عوامل تشکیل دهنده و موضوعاتی که در جامعه وجود دارند از جمله: انجمن ها، نهادها، اقشار اجتماعی، طبقه‌ی اجتماعی، انقلاب، انحراف و… در این رشته مورد بررسی قرار می‌گیرند. هم چنین این رشته تأثیر جوامع بر روی یکدیگر و فرآیند ها را مورد تحقیق قرار می‌دهد.

منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی

نام درس نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
بينش هاي جامعه شناسي 1 (تاريخ تفكرات جامعه شناسي)/ 2 نظريه هاي كلاسيك جامعه شناسي تيم ديليني بهرنگ صديقي، وحيد طلوعي/ نی ــــــ
جامعه شناسي جوانان/ 2 جامعه شناسي جوانان ايران محمد سعيد ذكايي/ آگاه ــــــ
مباني جامعه شناسي جوانان ايران برنهارد شفرز كرامت الله راسخ/ نی فصول 1 تا پايان 4 و 7 مطالعه شود.
زبان تخصصي/ 2 مفاهيم اساسي در علوم اجتماعي مرتضي نوربخش گلپايگاني/ دانشگاه پيام نور ــــــ
توسعه اجتماعي اقتصادي/ 2 توسعه و نابرابري محمد جواد زاهدي مازندراني/مازیار ــــــ
جامعه شناسي مسائل اجتماعي / 2 نگرشي نو در طرح مسائل اجتماعي دانيلين لوزيك، سعيد معيدفر/ امیرکبیر فصول 2،1 و 5 مطالعه شود.
رويكردهاي نظري هفتگانه در بررسي مسائل اجتماعی ارل رابينگتن، مارتين واينبرگ/ رحمت اله صديق سروستاني/ تهران ــــــ

چارت درسی گرایش جامعه شناسی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی (pdf)

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی

هدف این رشته مطالعه‌ی جوامع، تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به آن برای حل مشکلات و ایجاد رفاه در سطح جامعه است. برنامه ریزی در سطح یک کشور، شهر و یا روستا برای رفع مسائل و افزایش آسایش نیز از وظایف متخصصین این رشته است.

منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
نظريه هاي مشاركت و سازمان هاي مشارکتی/ 3 نظريه هاي برنامه ريزي:ديدگاه هاي سنتي و جديد پرويز اجلالي، مجتبي رفيعيان،علي عسگري/ آگه ــــــ
سياست ها و سازمان هاي بخش عمومي/ 2 مقدمه اي بر سياست گذاري اجتماعي كن بليك مور / سعيدي و صادقي/ پژوهش تامين اجتماعي فصول 1،2،4 تا پایان 7 ،9،10و12 مطالعه شود.
جامعه شناسي توسعه/ 2 توسعه و نابرابري محمد جواد زاهدي/ مازيار ــــــ
نابرابري و قشربندي اجتماعي/ 2 نابرابري اجتماعي: ديدگاه هاي نظريه پردازان كلاسيك و معاصر ادوارد گرپ /محمد سياه پوش و غروي زاده/ معاصر ــــــ

چارت درسی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش برنامه ریزی رفاه اجتماعی (pdf)

کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش مطالعات فرهنگی

عقاید، سنت ها، باورها، حقوق انسان‌ها و حالات زندگی، همگی بعنوان فرهنگ که مهمترین بعد یک جامعه است یاد می‌شوند. میتوان گفت ساختارهای اجتماعی از فرهنگ جامعه تأثیر می‎‌پذیرند بنابراین مطالعه‌ی فرهنگ می‌تواند مسیر درستی را جهت اخذ تصیمات صحیح نشان دهد.

منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی گرایش مطالعات فرهنگی

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
نظريه هاي فرهنگي/ 2 درآمدي بر نظريه فرهنگي معاصر آندروميلنرو جف براويت/ محمدی/ ققنوس ـــــــ
جامعه شناسي فرهنگي/ 2 فرهنگ از ديدگاه جامعه شناختي جان ر. هال مري و مري جونيتس / فريبرز مجيدي/ سروش  فصول 2 ، 3و 5 تا پايان 9 مطالعه شود. کلیه ی پیوست ها حذف می باشد.
نظريه هاي جامعه شناسي پيشرفته/ 2 نظريه هاي جامعه شناسي در دوران معاصر جورج ريتزر/ محسن ثلاثي/ علمی فصول 3 تا پايان 7 ، 9 و 10 مطالعه شود.
مردم شناسي فرهنگي ايران/ 2 مردم شناسي ايران: آداب و رسوم، فرهنگ و هنر مهشيد سالاري/ آفرینش این کتاب در سایت Ajansbook.com به صورت اينترنتي به فروش مي رسد.

چارت درسی گرایش مطالعات فرهنگی

چارت ارشد علوم اجتماعی گرایش مطالعات فرهنگی (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد علوم اجتماعی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر علوم اجتماعی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثبت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر علوم اجتماعی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر علوم اجتماعی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم اجتماعی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر علوم اجتماعی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.