منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه تحصیل به دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.  در این مقاله منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

معرفی کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد زیست شناسی جانوری بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. زیست شناسی جانوری یا zoology رشته‌ای ست که به بررسی جانوارن می‌پردازد. در این رشته به مطالعه‌ی دروسی مانند تکامل موجودات زنده، بافت و جنین شناسی و همچنین ژنتیک پرداخته می‌شود.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری

گرایش ها کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری فراگیر پیام نور

  • زیست شناسی جانوری گرایش سلولی و تکوینی
  • زیست شناسی جانوری گرایش فیزیولوژی

منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری – گرایش سلولی و تکوینی فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ناشر 
بيوسيستماتيك جانوري/2* METHODS AND PRINCIPLS OF جزوه
SYSTEMATIC ZOOLOGY
ERNEST MAYER/Mc Graw Hill
فيزيولوژي دستگاه عصبي مركزي/2** Ganong’s-review of medical physiology mcgraw hill /Kim Ebarrett،susan M.Bar
مكانيسم‌هاي سلولي و مولكولي تكوين/2*** زيست شناسي تكويني (جلد اول) ويرايش نهم اسكات گيلبرت/ عباس پيريايي و ياسر تهمتني/خانه زيست شناسي
جنين شناسي مقايسه اي جانوران/2**** جزوه جنين شناسي مقايسه اي جانوران اكبر كريمي/دانشگاه پيام نور

 

* فصول 4 و 8 و 11 و 12 حذف مي باشد.

**از بخش 2: فصول 4 و 6 تا پايان 9 و از بخش 3 فصول 10 و 11 و 15 تا پايان 17 و 19 مطالعه شود.

***فصول 1 و 3 تا پايان 6 مطالعه شود.

****———-

چارت درسی زیست شناسی جانوری گرایش سلولی و تکوینی

چارت ارشد زيست شناسي جانوري گرايش سلولي و تكويني (pdf)

منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری – گرایش فیزیولوژی فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر
بيوسيستماتيك جانوري/2* METHODS AND PRINCIPLS OF جزوه
SYSTEMATIC ZOOLOGY
ERNEST MAYER/Mc Graw Hill
فيزيولوژي دستگاه عصبي مركزي/2** Ganong’s-review of medical physiology Kim Ebarrett،susan M.Bar/mcgraw hill
مكانيسم هاي سلولي و مولكولي تكوين/2*** زيست شناسي تكويني (جلد اول) ويرايش نهم اسكات گيلبرت/ عباس پيريايي و ياسر تهمتني/خانه زيست شناسي
آندوكرينولوژي پيشرفته/2**** آندوكرينولوژي پيشرفته پيله وريان- نصري- ناظم/ دانشگاه پيام نور

 

* فصول 4 و 8 و 11 و 12 حذف مي باشد.

**از بخش 2: فصول 4 و 6 تا پايان 9 و از بخش 3 فصول 10 و 11 و 15 تا پايان 17 و 19 مطالعه شود.

***فصول 1 و 3 تا پايان 6 مطالعه شود.

****———

چارت درسی زیست شناسی جانوری گرایش فیزیولوژی

چارت ارشد زيست شناسي جانوري گرايش فيزيولوژي (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) از روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۰۵ و تا روز چهارشنبه ۹۹/۰۹/۱۲ میباشد.

منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری فراگیر پیام نور

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی‌ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) در روز جمعه مورخ ۹۹/۱۱/۱۷ برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.  همچنین داوطلبان باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون فراگیر پیام نور از طریق سامانه سنجش اقدام نمایند.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر زیست شناسی جانوری را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور
  2. دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پایگاه اینترنتی سازمان مذکور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام میگیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهـای بـانکی عضـو شبکه شتاب هر یک از بانکهای جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور که پرداخت الکترونیکی آنها فعال میباشد با مراجعـه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ  950،000ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

پیشنهاد می‌شود که داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران، مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر زیست شناسی جانوری کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر زیست شناسی جانوری مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر زیست شناسی جانوری حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.