منابع ارشد فراگیر پیام نور زبان فارسی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر زبان فارسی را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر زبان فارسی که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی رشته‌ی زبان فارسی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد زبان فارسی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. در گفتار های روزمره به خوبی میتوان به ضعفی که زبان مادریمان در طول تاریخ دچار شده پی ببریم. استفاده از واژه های غیر فارسی و غیر مصطلح، استفاده به شکلی نادرست از واژگان و از بین رفتن ساختار جملات فارسی شبیه به یک عادت تکراری شده است. هر زمان که لب به سخن گفتن می گشاییم یا گوش به شنیدن حرف ها دیگران باز می کنیم اتفاق می افتد. چه بسا افرادی در تلاش اند تا این میراث گرانبهای گذشتگان را برای فرزندان خود حفظ کنند. تلاش دراین راستا نیازمند شناخت دقیق ساختار واژگان و جملات زبان فارسی است. به همین منظور، ارتقاء دانش زبانی نسل امروز نیاز به دانش آموختگانی فرهیخته دارد، که امروزه به لطف رشته زبان فارسی پرورش چنین افرادی ممکن شده است.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر زبان فارسی

گرایش های کارشناسی ارشد زبان فارسی فراگیر پیام نور

  • زبان و ادبیات فارسی
  • آموزش زبان فارسی
  • ویرایش و نگارش

کارشناسی ارشد زبان فارسی گرایش زبان و ادبیات فارسی فراگیر پیام نور

این رشته در گروه رشته‌های علوم انسانی قرار دارد. در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی به پیشینه‌ی متون نظم و نثر ادبی پرداخته می‌شود. همچنین آموزش های مناسب جهت بررسی و بوجود آوردن مهارت های لازم صورت می‌گیرد.

منابع ارشد فراگیر زبان فارسی گرایش زبان و ادبیات فارسی فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
نظم فارسي 2
(ناصرخسرو و سنایی)/ 2
تازيانه هاي سلوك:نقد و تحليل چند قصيده از حکیم سنایی محمدرضا شفيعي كدكني/آگه از قصيده 1 تا پايان قصيده 15 مطالعه شود. (مقدمه كتاب حذف است)
شرح سي قصيده ازحكيم ناصرخسرو قبادياني (ویراست سوم) مهدي محقق/ توس قصيده 17 تا پايان قصيده 30 مطالعه شود.
نثر فارسي  (4) كشف المحجوب و رساله قشریه/ 2 نثر فارسي  (4) كشف المحجوب و رساله قشریه انتخاب و توضيح محمود عابدي/ سخن حذفيات كتاب گزيده كشف المحجوب: از صفحه 88  تا 132
صفحه 139 تا ابتداي صفحه 159
صفحه 182 تا ابتداي
صفحه 213 صفحه 223  تا 242 و
فهرست پاياني كتاب از صفحه 467 تا 515
برگزيده ترجمه رساله قشيريه علي محمد پشتدار/ دانشگاه پيام نور ـــــــ
     نثر فارسي ( 1) تاريخ بيهقي/ 2 تاريخ بيهقي (نثر فارسي 1) اكبر شاملو/ دانشگاه پيام نور ـــــــ
زبان تخصصي خارجي/ 2 زبان خارجي تخصصي ( 1) علي پدرام ميرزايي/ دانشگاه پيام نور از chapter 1 (قسمت های 1 تا 5) و از chapter 2 (قسمت های 1 تا 5)

چارت درسی گرایش زبان و ادبیات فارسی

چارت ارشد زبان و ادبیات فارسی (pdf)

کارشناسی ارشد زبان فارسی گرایش آموزش زبان فارسی فراگیر پیام نور

در این رشته به بررسی علمی زبان فارسی و ساختار آن به غیر فارسی زبانان از جنبه‌های ساختاری، اجتماعی، آموزشی و … پرداخته می‌شود.

منابع ارشد فراگیر زبان فارسی گرایش آموزش زبان فارسی فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
تطور متون شعر فارسي/ 2 سيري در شعر فارسي عبدالحسين زرين كوب/ سخن از صفحه 1 تا ابتداي صفحه 213 مطالعه شود.
تطور متون نثر فارسي/ 2 انواع نثر فارسي (ويراست 2: با اضافات) رستگار فسايي/ سمت فصول 5 و 6 مطالعه شود.
آواشناسي و واج شناسي زبان فارسي/ 2 آواشناسي (فونتيك) علي محمد حق شناس/ آگه فصول 1 تا پايان 4 مطالعه شود.
آواشناسي زبان فارسي يدالله ثمره/ مركز نشر دانشگاهي از ابتداي كتاب تا پايان صفحه 113 مطالعه شود.
ساخت دستوري زبان فارسي/ 2 ساخت دستوري زبان فارسي علي كريمي فيروزجائي، مهدي سبزواري/ دانشگاه پيام نور ـــــــ

چارت درسی گرایش آموزش زبان فارسی

چارت ارشد زبان و ادبیات فارسی گرایش آموزش زبان فارسی (pdf)

منابع ارشد فراگیر زبان فارسی گرایش ویرایش و نگارش فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
ساخت دستوري زبان فارسي/ 2 ساخت دستوري زبان فارسي علي كريمي، فيروزجائي،
مهدي سبزواري/ دانشگاه پیام نور
_____
تطور متون شعر فارسي/ 2 سيري در شعر فارسي عبدالحسین زرین کوب/ سخن از صفحه 1 تا صفحه 213
مطالعه شود.
تطور متون نثر فارسي/ 2 آواشناسي (فونتيك)
تاريخ تطور نثر فارسي
سیروس شمیسا يدالله ثمره/ سمت فصل 1، 2، 4، 5، 8، 13، 15 و 17 مطالعه شود.
اصول و مباني نگارش و
ويرايش/ 2
آشنايي با زبان شناسي در مطالعات
ادب فارسي
كوروش صفوي علمي/ علمی از صفحه 21 (پيش زمينه) تا ابتداي صفحه 85 (آواشناسي زبان فارسي)، صفحه 115 (واژگان زبان فارسي) تا ابتد اي صفحه 143 ، صفحه 237 (معني شناسي زبان فارسي) تا ابتداي صفحه 337 (نشانه شناسي) مطالعه شود.

چارت درسی گرایش ویرایش و نگارش

زبان و ادبیات فارسی گرایش ویرایش و نگارش (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد زبان فارسی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر زبان فارسی

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد زبان فارسی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر زبان فارسی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر زبان فارسی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر زبان فارسی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد زبان فارسی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر زبان فارسی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.