منابع ارشد فراگیر پیام نور زبان شناسی 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی بعنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر زبان شناسی را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.  در این مقاله منابع ارشد فراگیر زبان شناسی که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی کارشناسی ارشد زبان شناسی فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی رشته ی ارشد زبان شناسی بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید.

رشته‌ی زبان‌شناسی به بررسی گویش‌ها و زبان‌های متفاوت دنیا و همچنین چرایی این تفاوت‌ها می‌پردازد.دانشجویان رشته زبان‌شناسی به بررسی زبان از لحاظ ساختارهای اجتماعی، فرهنگی، روانشناختی و … می‌پردازند همچنین زبان را از لحاظ دستوری نیز مورد بررسی قرار می‌دهند.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع ارشد فراگیر زبان شناسی

گرایش ها کارشناسی ارشد زبان شناسی فراگیر پیام نور

  • آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
  • زبان شناسی همگانی

منابع ارشد فراگیر زبان شناسی گرایش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي (فارسي يا انگليسي) نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
مباني زبان شناسي/ 2 درآمدي بر زبانشناسي معاصر ويليام اگريدي مايكل دابروولسكي مارك آرنف /علي درزي/ سمت فصول 1 تا پايان 5 مطالعه شود.
روش تحقيق در آموزش زبان فارسي/ 2 روش تحقيق در زبان و زبان شناسي فردوس آقا گل زاده/ روش شناسان -جامعه شناسان ____
نظريه هاي آموزش و يادگيري/ 2 مهارت هاي آموزشي (روش ها و فنون تدريس) حسن شعباني/ سمت فصول 1 تا پايان 7 مطالعه شود.
اصول و مباني دستور زبان/ 2 اصول دستور زبان ارسلان گلفام/ سمت ____

چارت درسی زبان شناسی گرایش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

چارت دروس ارشد آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان.pdf

منابع ارشد فراگیر زبان شناسی گرایش زبان شناسی همگانی فراگیر پیام نور

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي (فارسي يا انگليسي) نام مولف/ مترجم/ ناشر  ملاحظات
ساخت زبان فارسي/ 2 دستور زبان فارسي(واژگان و پيوندهاي ساختي) (ويراست ۲) مشكوه الديني/ سمت فصول 4 تا پايان 9 حذف مي باشد
مكاتب زبان شناسي كاربردي/ 2 Schools Of Linguistics جفري سمسون/Stanford University Press فصول 6 و 10 حذف مي باشد.
زبان شناسي كاربردي/ 2 An Introduction to Applied Linguistics(ويراست 2) Norbert Schmitt/ Hodder Education از ابتدا تا پايان صفحه 161مطالعه شود.

چارت درسی زبان شناسی گرایش زبان شناسی همگانی

چارت دروس ارشد زبان شناسی همگانی

ثبت نام کارشناسی ارشد زبان شناسی فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر زبان شناسی

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد زبان شناسی فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر زبان شناسی را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر زبان شناسی کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر زبان شناسی مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد زبان شناسی برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر زبان شناسی حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.