منابع ارشد فراگیر پیام نور تاریخ 99

0
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

دانشگاه ‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، این امکان را فراهم کردند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع بالاتر و رشته‌ی مدنظر ادامه تحصیل دهند. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام کنند. این دانشگاه‌ها هرساله آزمونی به عنوان آزمون دانش پذیری برگزار می‌کنند که دانش پذیران پس از کسب نمره‌ی قبولی در آن می‌توانند بعنوان دانشجو، پذیرش شوند. این آزمون پس از اتمام ترم اول از دروس ارائه شده در همان ترم گرفته می شود و در طول این ترم دانش پذیران بدون حضور در کلاس باید دروس را خوانده و برای آزمون آماده‌ شوند. منابع ارشد فراگیر تاریخ را سازمان سنجش مشخص می‌کند.

هر ساله بسیاری از داوطلبان علاقه به تحصیل در دانشگاه فراگیر پیام نور دارند که دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن شهریه ارشد فراگیر پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد. موضوع قابل توجه برای داوطلبان این است که با مطالعه‌ی منابع مربوط به گرایش مورد علاقه‌ی خود، بتوانند در آزمون قبول شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. در این مقاله منابع ارشد فراگیر تاریخ که شما برای شرکت در آزمون دانش پذیری در این رشته‌ نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید در آزمون پیش رو موفق باشید.

داوطلبان برای آگاهی از رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاه فراگیر میتوانند مقاله لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

معرفی رشته‌ی تاریخ فراگیر پیام نور

در ادامه به معرفی ارشد تاریخ بدون کنکور پیام نور و گرایش های آن خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید منابع مطالعاتی را که در قالب pdf در قسمت چارت دروس قرار دارد، دانلود کنید. تاریخ تنها روایت سرگذشت حکومت ها نیست ،تاریخ تنها فراز و نشیب ملت‌های‌پیشین را روایت نمی‌کند بلکه به گفته استاد عبدالحسین زرین کوب تاریخ تجدید حیات گذشته به کمک ابزار باقی مانده از حوادث دیروز است. پس تاریخدان نیازمند تعلی هوشمندانه‌برای کشف روابط موجود در تاریخ و نمایان کردن چهره تحولات پیشینیان برای جوامع امروزاست. کشف علت های پیشرفت و یا افت یک ملت دز نظر تاریخدانان بسیار ضروری است زیرا کشف این عوامل سبب دست یابی به تجارت ملت های‌پیشین و استفاده از آنهاست.

افرادی که در راه تاریخ شروع به قدم نهادن می کنند نیازمند شناخت دقیقی از علومی همانند اقتصاد،جامعه شناسی ،زبان های خارجی ،علوم نظامی و …هستند تاقدرت شناخت و تحلیل یک واقعه و عواملی که سبب رخداد آن شده است را داشته باشد.تاریخ عنصر اصلی هویت بشری است پیشرفت علم تاریخ در طول زمان دیدی شفاف تر و تصویری واضح تر از زندگی گذشتگان به ما هدیه داد.اما اکنون نیر با وجود مطالعات و پژوهش های فراوان در تاریخ هنوز هم نقاط تیره بسیاری در گذر زمان دیده می شود که موجب ضرورت پژوهش وتحقیق در این مسیر شده است.

در صورتی که با کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، که بدون کنکور می‌باشد، آشنا نیستید. یا رشته‌های آن را نمیشناسید پیشنهاد می‌شود مقاله ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید.

منابع کارشناسی ارشد تاریخ فراگیر پیام نور

گرایش های کارشناسی ارشد تاریخ فراگیر پیام نور

  • تاریخ اسلام
  • تاریخ ایران اسلامی
  • تاریخ تشیع
  • مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز

منابع ارشد فراگیر تاریخ – گرایش تاریخ اسلام

نام درس/ تعداد واحد  نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
فلسفه تاريخ/ 2 فلسفه تاريخ سيد ابوالفضل رضوي/ دانشگاه پيام نور ـــــــ
زبان عربي (قرائت متون تاريخي به زبان عربی)/ 2 منتخب النصوص التاريخيه و الجغرافيه نوراله كسايي/ سمت فقط دو بخش آخر شامل النصوص التاريخيه مرحله الماجيستر و النصوص الجغرافيه التاريخيه مرحله الماجيستر مطالعه شود.
سيره نبوي/ 2 تاريخ سياسي اسلام سيره رسول خدا (ص) جلد 1 رسول جعفريان/ دليل ما از ابتداي كتاب تا پايان قسمت چهارم حذف می باشد.
زبان خارجي ( 1) با تكيه بر ترجمه متون تاریخی/ 2 جزوه زبان تخصصي ( 1) عليرضا جلالي/ گروه تاریخ (دانشگاه پیام نور) از ابتدا تا صفحه 43 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش تاریخ اسلام

چارت ارشد تاریخ گرایش تاریخ اسلام (pdf)

منابع ارشد فراگیر تاریخ – گرایش تاریخ ایران اسلامی

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
فلسفه تاريخ/ 2 فلسفه تاريخ سيد ابوالفضل رضوي/ دانشگاه پيام نور ـــــــ
زبان عربي (قرائت متون تاريخي به زبان عربی)/ 2 منتخب النصوص التاريخيه و الجغرافيه نوراله كسايي/ سمت فقط دو بخش آخر شامل النصوص التاريخيه مرحله الماجيستر و النصوص الجغرافيه التاريخيه مرحله الماجيستر مطالعه شود.
نقد و بررسي تاريخ ايران از سقوط ساسانيان تا آغاز حكومت عباسي/ 2 تاريخ ايران بعد از اسلام عبدالحسين زرين كوب / اميركبير بخش فرجام روزگار ساسانيان تا پايان بخش موالي و نهضت ها مطالعه شود.
زبان خارجي ( 1) با تكيه بر ترجمه متون تاریخی/ 2 جزوه زبان تخصصي ( 1) عليرضا جلالي/ گروه تاریخ (دانشگاه پیام نور) از ابتدا تا صفحه 43 مطالعه شود.

چارت درسی گرایش تاریخ ایران اسلامی

چارت ارشد تاریخ گرایش تاریخ ایران اسلامی (pdf)

منابع ارشد فراگیر تاریخ – گرایش تاریخ تشیع

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
مفهوم و تاریخ پیدایش تشیع/2 تشيع در مسير تاريخ سيد محمدحسين / دفتر نشر فرهنگ اسلامي فصل های 2 ،3 ،4 ،6، 7، 8، 9، 10 مطالعه شود.
تاريخ سياسي شيعه 1/ 2 دولت هاي شيعي در تاريخ محمد علي چلونگر، سيد مسعود شاهمرادی/ پژوهشكده تاريخ و
سيره اهل بيت (ع)
فصول 1 و 2 مطالعه شود.
فرق شيعه/ 2 خاستگاه تشيع و پيدايش فرقه هاي شيعه در عصر امامان علي آقانوري/ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ـــــــ
سيره ائمه 1/ 2 درس نامه تاريخ تشيع 1 شيعه در عصر حضور امامان تا پايان غيبت صغري سيدلطف الله جلالی/ پژوهشگاه المللي المصطفي (ص) از درس اول تا پايان درس هفدهم مطالعه شود.

چارت درسی گرایش تاریخ تشیع

چارت ارشد تاریخ گرایش تاریخ تشیع (pdf)

منابع ارشد فراگیر تاریخ – گرایش مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز

نام درس/ تعداد واحد نام منابع درسي نام مولف/ مترجم/ ناشر ملاحظات
فلسفه تاريخ/ 2 فلسفه تاريخ سيد ابوالفضل رضوي/ دانشگاه پيام نور ـــــــ
زبان عربي (قرائت متون تاريخي به زبان عربی)/ 2 منتخب النصوص التاريخيه و الجغرافيه نوراله كسايي/ سمت فقط دو بخش آخر شامل النصوص التاريخيه مرحله الماجيستر و النصوص الجغرافيه التاريخيه مرحله الماجيستر مطالعه شود.
نقد و بررسي متون تاريخي/ 2 متون تاريخي فارسي 2 محمدرضا نصيري/ دانشگاه پيام نور با توجه به نوع درس زيرنويس ها مطالعه شود.
تاريخ تمدن و فرهنگ اسلامي (با تكيه بر
تأثير متقابل ايران و اسلام)/ 2
تمدن اسلامي در عصر عباسيان محمدكاظم مكي/محمد سپهري/ سمت بخش دوم حذف مي باشد.

چارت درسی گرایش مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز

چارت ارشد تاریخ گرایش مطالعات اسیای مرکزی و قفقاز (pdf)

تذکر: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در هنگام شرکت در آزمون دانش پذیری باید گرایش خود را اتنخاب نموده و سپس در آزمون مربوطه شرکت کنند. برخلاف مقطع کارشناسی ارشد با کنکور مجاز به انتخاب یک گروه یا چند رشته نیستند. 

ثبت نام کارشناسی ارشد تاریخ فراگیر پیام نور

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، بازه ثبت نام كارشناسي ارشد فراگير پیام نور سال 1399 (نوبت بيست و يکم) از روز چهارشنبه 99/09/05 و تا روز چهارشنبه 99/09/12 میباشد.

منابع ارشد فراگیر تاریخ

زمان آزمون دانش پذیری کارشناسی ارشد تاریخ فراگیر پیام نور

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون كارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بيست و يکم) در روز جمعه مورخ 99/11/17 برگزار خواهد شد. همچنین می‌توانید از طریق صفحات مجازی مرکز مشاوره باخه از زمان دقیق آزمون آگاه شوید.

نحوه‌ی ثبت نام آزمون دانش پذیری

پس از اینکه منابع ارشد فراگیر تاریخ را مطالعه نمودید به منظور ثبت نام در این آزمون باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. مراجعه به پايگاه اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی sanjesh.org
  2. دريافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور از پايگاه اينترنتی سازمان مذكور
  3. مطالعه شرایط و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور درج شده در دفترچه ثت نامی
  4. با توجه به اينكه پرداخت  هزینه ثبت نام  منحصراً بصورت اينترنتی انجام ميگيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌های بـانكی عضو شبكه شتاب هر يك از بانك‌های جمهوری اسلامی ايران در داخل يا خارج از كشور كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال ميباشد با مراجعـه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 950،000 ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. برای اطلاعات دقیق‌‌تر از شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

پیشنهاد می‌شود داوطلبانی که می‌توانند از سهمیه استفاده کنند مقاله سهمیه ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنند.

کارت ورود به جلسه

متقاضیان برای دریافت کارت ورود به جلسه فراگیر پیام نور می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 99/11/16 وارد سایت سازمان سنجش شده و پس وارد کردن شماره‌ی پرونده و کد رهگیری اقدام به دریافت کارت نمایید. باید توجه داشت که اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه با اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب همخوانی داشته باشد. در صورت مغایرت می بایست داوطلب به باجه های رفع نقص که قبل از آزمون توسط سازمان سنجش معین می‌گردد، مراجعه کند. همچنین در نظر داشته باشید که عکس داوطلب در پرینت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

اشخاصی که اطلاعاتی همچون سهمیه، معدل مقطع کارشناسی و یا اینگونه اطلاعات را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده‌اند میتوانند با مطالعه مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کرده تا با نحوه ویرایش آشنا شوند.

اعلام نتایج آزمون

کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد فراگیر پیام نور 99 در جلسه آزمون حضور داشته و با یک دیگر به رقابت پرداختند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . پیرو اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور محل قبولی داوطلبان مشخص شده و پذیرفته شدگان می توانند از نیمسال دوم یعنی بهمن ماه در کلاس های درس حاضر شوند.

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز مشاوره باخه در ارتباط باشید و از مزایای مشاوره تلفنی باخه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1- آیا منابع ذکر شده در مقاله، برای شرکت در آزمون فراگیر تاریخ کافی است ؟

 

بله، این منابع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون فراگیر تاریخ مشخص شده است .

2- آیا مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد تاریخ برای قبولی کفایت نمی‌کند ؟

 

خیر، منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دانش پذیری فراگیر کاملا متفاوت است .

3- به جز منابع اصلی اعلام شده سالهای گذشته چه پیشنهادی دارید ؟

 

بهترین مکمل برای منابع اصلی فراگیر تاریخ حل آزمون‌های سال‌های گذشته می‌باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.