مشاوره تلفنی نظام وظیفه | همه چیز درمورد خدمت سربازی

14
زمان تقریبی مطالعه: 13 دقیقه

خدمت سربازی برای همه آقایانی که به سن خدمت سربازی و یا همان سن مشمولیت میرسند واجب بوده و باید دوره آن را بگذرانند. افراد زیادی هستند که اطلاعات چندانی در رابطه با قوانین نظام وظیفه از جمله مدت زمان خدمت سربازی ، امریه خدمت سربازی ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … ندارند که باعث می‌شود گاهاٌ برای هر یک از موارد ذکر شده اقداماتی بی اثر انجام دهند که نه تنها نتیجه بخش نخواهد بود بلکه ممکن است از زمان معرفی خود به عنوان مشمول بگذرد و در نتیجه اضافه خدمت به آن ها تعلق بگیرد. از این رو ما در مقاله مشاوره تلفنی نظام وظیفه قصد داریم اطلاعاتی کامل در رابطه با:

 • راه‌های معافیت از خدمت سربازی
 • کمسیون کفالت
 • کمسیون پزشکی
 • از بین بردن غیبت
 • کم کردن طول خدمت
 • نقل و انتقالی

و همچنین بسیاری از موارد دیگر را در اختیار متقاضیان قرار دهیم تا گذراندن این دوران برای متقاضیان راحت تر باشد. مرکز مشاوره نظام وظیفه باخه با در اختیار داشتن متخصصین امور نظام وظیفه به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری این امکان را می دهد تا بتوانید در بهترین شرایط خدمت سربازی خود را سپری کنید. در ادامه به برخی از مسائل مهم در امر مشاوره خدمت سربازی می پردازیم.

مرکز مشاوره باخه
 

فهرست مطالب

مشاوران ما در مرکز مشاوره باخه تلاش نمودند با گردهم آوری تمام موضوعات پیرامون مشاوره تلفني نظام وظيفه مقاله ای جامع را در اختیارتان قرار دهند. در صورتی‌که نیاز به مطالعه کامل مقاله ندارید می‌توانید از فهرست زیر قسمت دلخواه را انتخاب نموده و با کلیک روی آن، مطلب مورد نیاز را مطالعه کنید.

مشاوره تلفنی نظام وظیفه در چه زمینه هایی می تواند مفید باشد؟

مشاوره تلفنی در حیطه خدمت سربازی تقریبا در تمامی مسائلی که شما نیازمند هستید، انجام می شود. مشاورین مرکز مشاوره باخه از قبل از اعزام به خدمت شما و حتی در طول خدمت شما نیز در کنار شما هستند و با راهنمایی شما مسائل و مشکلات پیش آمده برای شما را حل می کنند. در ادامه به عمده ترین و مهم ترین این خدمات اشاره می کنیم.

اصطلاحات خدمت سربازی

دوره آموزشی

به طور کلی دوره سربازی شامل دو مرحله کلی میشود دوره اول که طول آن بین 2 الی 3 ماه می‌باشد دوره آموزشی نام دارد. که در این دوره آموزش هایی همچون اسلحه شناسی ، مسیریابی در شب و روز ، تیراندازی و … به سربازان داده می‌شود.

دوره خدمت

دوره خدمت مرحله دوم سربازی می‌باشد که پس از گذراندن دوره آموزشی با توجه به میزان تحصیلات درجه نظامی دریافت می کنند و پس از تقسیم جهت گذراندن دوره سربازی به شهر‌های مختلف اعزام می‌شوند.

اضافه خدمت

اگر فردی به سن مشمولیت و یا همان سن قانونی جهت اعزام به خدمت رسیده باشد و از معرفی خود به سازمان نظام وظیفه اجتناب نماید و یا در طول دوران خدمت به هر دلیل تنبیه شود و مدت زمان بیشتری از زمان قانونی به خدمت سربازی ادامه دهد، به این اصطلاح اضافه خدمت گفته می‌شود.

معافیت سربازی

در ابتدای مقاله مشاوره تلفنی نظام وظیفه لازم است بگوییم دو نوع معافیت وجود دارد : 1 – معافیت موقت 2 – معافیت دائم. افرادی از خدمت معاف می شوند و در واقع بدون گذراندن خدمت سربازی کارت پایان خدمت اخذ می نمایند که بنابه برخی شرایط اجتماعی و یا برخی مصدومیت ها و نارسایی های بدنی قادر به انجام خدمت سربازی نباشند.

مشاوره تلفنی نظام وظیفهانواع معافیت از سربازی

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت کفالت
 • معافیت پزشکی
 • معافیت ایثارگری
 • امریه سربازی

معافیت تحصیلی

به دلیل آنکه امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد بنابراین دانش آموزان و دانشجویان پسر باید در زمان رسیدن به سن 18 سالگی تمام ، وضعیت سربازی خود را مشخص نمایند. دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر حداکثر تا یکسال پس از فارغ التحصیلی می توانند تاریخ اعزام به خدمت خود را به تعویق بیندازند اما پس از یکسال یا باید برای انجام خدمت سربازی اعزام شوند یا برای ادامه تحصیل اقدام نمایند. طبق قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا ، آن دسته از آقایانی که قصد ادامه تحصیل در هر مقطع دانشگاهی را دارند ، باید دارای مجوز ادامه تحصیل باشند و در صورت عدم دریافت معافیت تحصیلی و اقدام برای ادامه تحصیل ، برای آن ها غیبت منظور خواهد شد. همچنین نکته قابل توجه این می‌باشد که معافیت تحصیلی جزو معافیت های موقت می‌باشد. با توجه به طولانی شدن مقاله مشاوره تلفنی نظام وظیفه ، در مورد شرایط گرفتن این نوع معافیت در مقاله شرایط معافیت  تحصیلی سال 99 بحث خواهیم کرد.

معافیت کفالت

با توجه به این که دوره خدمت سربازی به عنوان دوره ای سخت در بین جوانان شناخته شده است و هم چنین به دلیل ضرورت انجام آن ، بسیاری از مشمولان به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند از انجام آن معاف شوند. معافیت از خدمت سربازی در واقع فرصتی است که تنها مشمولان واجد شرایط می توانند از آن استفاده کرده و نسبت به معافیت خود اقدام نمایند. البته این امر به راحتی صورت نمی گیرد و دارای محدودیت ها و شرایط و مقررات خاص خود می باشد. ممکن است برخی سربازان سرپرست خانواده باشند به همین دلیل به این افراد معافیتی تحت عنوان معافیت کفالت تعلق می گیرد.

انواع معافیت کفالت

 • معافیت کفالت پدر
 • معافیت کفالت مادر
 • معافیت کفالت خواهر
 • معافیت کفالت سه خواهری
 • معافیت کفالت برادر
 • معافیت کفالت جد
 • معافیت کفالت جده
 • معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی
 • معافیت کفالت کمیته امداد

معافیت کفالت پدر

رای گرفتن معافیت سربازی از طریق کفالت پدر باید از تمامی قوانین و شرایط معافیت کفالت پدر در سال 99 و اخبار مربوط به آن آگاه باشید و پس از پر کردن دفترچه اعزام به خدمت سربازی و ارسال آن به سازمان نظام وظیفه عمومی تمامی مدارک را آماده کرده و به تمامی مراحل که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود عمل نمایید. به گزارش کارشناس دپارتمان نظام وظیفه مرکز مشاوره باخه ، معافیت کفالت پدر در سال 98 جزو پر متقاضی‌ترین کفالت های سربازی بوده است.

پیشنهاد می‌شود جهت آگاهی از شرایط و قوانین مقاله شرایط معافیت کفالت پدر را مطالعه کنید.

معافیت کفالت مادر

بنابر قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی اگر سرپرست خانواده هستید می‌توانید به عنوان سرپرست خانواده برای گرفتن معافیت سربازی اقدام نمایید. یکی دیگر از انواع کفالت جهت معافیت از سربازی گرفتن کفالت مادر می‌باشد، که یکی از موثرترین روش‌ها برای گرفتن این نوع کفالت آگاهی از آخرین قوانین و شرایط معافیت کفالت مادر در سال ۹۹ می‌باشد.

برای گرفتن معافیت کفالت مادر، یکی از اصلی ترین شرایط این است که مادر شما مطلقه بوده و یا این که پدر شما در قید حیات نباشد و همچنین باید از دیگر شرایط معافیت کفالت مادر در سال ۹۹ برخوردار باشید که در ادامه این مقاله به صورت کامل به توضیح هر یک از این شرایط می پردازیم. با توجه به طولانی شدن مقاله مشاوره تلفنی نظام وظیفه ، در مورد شرایط اخذ این نوع معافیت کفالت مشاوران نظام وظیفه باخه در مقاله شرایط معافیت کفالت مادر در مورد آن توضیح داده‌اند.

معافیت کفالت خواهر

یکی دیگر از کفالت ها، گرفتن کفالت خواهر می‌باشد. معافیت کفالت خواهر به دو صورت دائم و موقت صادر می‌گردد. معافیت کفالت خواهر در دو صورت به شما تعلق می‌گیرد:

 1. شما کفالت خواهر صغیر یا مطلقه خود را برعهده بگیرید. (در صورتی که پدر شما در قید حیات نباشد و شما یگانه سرپرست خانواده باشید)
 2. معافیت کفالت سه خواهری

باید توجه داشته باشید که معافیت کفالت خواهر به صورت موقت صادر می‌شود. در صورت داشتن خواهر صغیر و یا خواهر مطلقه و فوت پدر و دارا بودن دیگر شرایط معافیت کفالت خواهر شما می‌توانید به صورت موقت کفالت خواهرتان را برعهده بگیرید که این کفالت تا زمانی که خواهر شما مجرد باشد و ازدواج نکرده باشد تمدید می‌شود و مزیت آن برای مشمولان این است که می‌توانند دیرتر به خدمت سربازی بروند، البته ناگفته نماند که اگر فرد مشمول چند سال پی در پی بتواند معافیت موقت خود را تمدید کند، معافیت موقت او تبدیل به معافیت دائم می‌گردد.

جهت اطلاع از شرایط مقاله شرایط معافیت کفالت مادر را مطالعه کنید.

معافیت کفالت سه خواهری

این نوع معافیت جزء دسته معافیت های کفالت می‌باشد که معافیت کفالت سه خواهری نامیده می‌شود و فقط مخصوص تک پسر‌هایی که دارای سه خواهر می‌باشند است. همچنین مشمولانی حق استفاده از این معافیت را دارند که شرایط معافیت کفالت سه خواهری که به شرح زیر می‌باشد را دارا باشند:

 1. فرد مشمول دارای سه خواهر باشد.
 2. فرد مشمول تک فرزند پسر خانواده باشد
 3. فرد مشمول و خانواده او باید تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باشد.
 4. فرد مشمول باید فاقد غیبت نظام وظیفه باشد

جهت آگاهی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ این نوع معافیت مقاله شرایط معافیت کفالت سه خواهری را مطالعه کنید.

معافیت کفالت برادر

مشمولان برای اخذ معفیت کفالت برادر باید شرایط عمومی و اختصاصی مطرح شده را دارا باشند که اصلی ترین این شرایط نداشتن غیبت و رسیدن به سن مشمولیت می‌باشد. همچنین مشمولان باید تنها فرزند زنده‌ای باشد که توانایی نگهداری از برادر را دارد، البته علاوه بر موارد ذکر شده یکی دیگر از شرایط معافیت کفالت برادر این است که برادر کمتر از 18 سال سن داشته باشد یا به سبب بیماری و یا معلولیت توانایی نگهداری از خود را نداشته باشد.

جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی نظام وظیفه از تلفن ثابت با شماره 70707012_021 تماس حاصل فرمایید.

افرادی که متقاضی اخذ معافیت کفالت برادر هستند باید مدارک مربوط به بیماری و یا سن برادر صغیر خود را به سازمان نظام وظیفه عمومی ارائه دهد و در صورت داشتن شرایط لازم به عنوان کفیل برادر صغیر یا معلول خود شناخته می‌شود. با توجه به طولانی شدن مقاله مشاوره تلفنی نظام وظیفه ، در مورد شرایط اخذ این نوع معافیت کفالت در مقاله شرایط معافیت کفالت برادر در مورد آن بحث کرده‌ایم.

معافیت کفالت جد

معافیت کفالت پدربزرگ نوعی دیگر از معافیت های نظام وظیفه سربازی می‌باشد که فرد مشمول باید شرایط خاصی را دارا باشند تا بتوانند از معافیت کفالت پدربزرگ یا معافیت جد پدری و مادری را دریافت کنند. از اصلی‌ترین شرایط معافیت کفالت پدربزرگ آن است که مشمول باید فاقد پدر، عمو و حتی عمه باشد.

درواقع تنها در شرایطی که پدر مشمول یا عمو ها و یا حتی عمه های مشمول همگی فوت كرده باشند و مشمول نیز تنها نوه ی پسر بالای 18 سال وی باشد، می تواند معافیت کفالت پدربزرگ پدری خود را دریافت نماید.

جهت آگاهی از دیگر شرایط معافیت کفالت جد مقاله شرایط معافیت کفالت پدربزرگ را مطالعه کنید.

معافیت کفالت جده

همانطور که در قبل گفتیم معافیت کفالت مادر بزرگ یکی از انواع معافیت سربازی می‌باشد که سازمان نظام وظیه با توجه به شرايط برخي از مشمولان در نظر گرفته است. قبل از هر چيز بايد بگوييم که منظور از کفالت از ديد سازمان نظام وظيفه يعني افراد مذکری که به سن قانونی می‌رسند و بايد دوره دو ساله سربازی را بگذرانند، اما گاهی شرایطی به وجود می‌آید که مشمولان برای رفتن به خدمت سربازی با مشکلاتی روبرو هستند که مسئولیت خانوادگی که بر روی دوش خانواده می‌باشد جزو همین موارد می‌باشد. لذا سازمان نظام وظیفه با توجه به شرایط و قوانین خاصی افرادی که مسئولیت سرپرستی و نگهداری یکی از درجه یک خانواده را بر عهده دارد از خدمت سربازی معاف می‌کنند. معافیت کفالت مادربزرگ نیز برای کسانی کاربرد دارد که باید از مادر بزرگ خود مراقبت کنند.

جهت آگاهی از نحوه اخذ این نوع معافیت کفالت مقاله شرایط معافیت کفالت مادر بزرگ را مطالعه کنید.

معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی

معافیت ماده 6 بهزیستی به منظور حمایت از خانواده‌هایی می‌باشد که یک الی دو نفر از اعضای آن تحت پوشش بهزیستی هستند. در این نوع معافیت در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما تحت پوشش سازمان بهزیستی باشند می‌توانید به واسطه آن کفالت او را قبول کرده و از خدمت سربازی معاف شوید.

جهت ارتباط با مشاوران و استفاده از مشاوره تلفنی نظام وظیفه با شماره 70707012_021 تماس حاصل فرمایید.

این نوع معافیت طی تفاهم‌هایی با سازمان نظام وظیفه عمومی در دهه هشتاد تنظیم گردید که شامل قوانین و شرایطی می‌باشد.جهت آگاهی از شرایط مقاله شرایط معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی را مطالعه کنید.

معافیت کفالت کمیته امداد

سازمان نظام وظیفه به مددجویان کمیته امداد با توجه به شرایط زندگیشان معافیت دائم از سربازی ، خدمت نزدیک محل سکونت و… را ارائه می‌دهد. معافیت مددجویان کمیته امداد از سال 87 شروع شد ، البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این نوع معافیت شامل حال تمامی مددجویان کمیته نمی‌شود و شامل مدد جویانی می‌شود که دارای شرایط خواصی هستند که توسط سازمان نظام وظیفه عمومی تأیین شده است، که به دلیل طولانی تر نشدن مقاله مشاوره تلفنی بورس در مقاله شرایط معافیت کفالت کمیته امداد توضیحات کامل را در مورد حوه اخذ این نوع معافیت داده‌ایم.

همچنین پیشنهاد می‌شود قبل از هرگونه اقدام جهت دریافت معافیت از طریق کفالت مقاله شرایط معافیت کفالت را مطالعه کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل از طیق مشاوره تلفنی نظام وظیفه با ما در ارتباط باشید تا در این مسیر موفق تر باشید.

معافیت پزشکی

افرادی که دارای شرایط خاص جسمی یا روانی هستند و قادر به انجام خدمت نیستند معافیت پزشکی به آن ها تعلق می گیرد.

مشمولان خدمت سربازی از لحاظ توان و سلامت جسمی و روانی به 4 دسته کلی طبقه بندی می شوند ، دسته اول مشمولانی هستند در سلامت جسمی و روانی کامل به سر می برند و قادر به انجام خدمت دوره خود می باشند ، دسته دوم افرادی می باشند که دچار بیماری و یا نقص عضو و اختلال روانی جزئی هستند و به دلیل عدم برخورداری از سلامت کامل ، بر اساس نوع بیماری و تحصیلاتشان معاف از رزم شناخته می شوند. دسته سوم مشمولانی می باشند که دارای بیماری های جسمی و روانی درمان پذیر می باشند و به دلیل آنکه باید تحت درمان و معالجات قرار بگیرند ، به عنوان مشمولان معاف موقت پزشکی شناخته می شوند و دسته آخر مشمولانی هستند که دچار نقص عضو یا اختلال روانی غیرقابل درمان هستند و توانایی انجام دوره خدمت ضرورت را ندارند ، این دسته از مشمولان معافیت دائم پزشکی دریافت می نمایند.

جهت آشنایی با بیماری های قابل قبول سازمان نظام وظیفه مقاله شرایط معافیت پزشکی سال 99 را مطالعه کنید.

معافیت ایثارگری

از جمله روش هایی که افراد می توانند با استفاده از آن از خدمت سربازی معاف شوند معافیت از طریق استفاده از معافیت های ایثارگری خدمت سربازی است . معافیت به این روش دارای شرایطی است . مشمولان اگر شرایط معافیت سربازی (ایثارگران) را دارا باشند .باید مدارکی در خصوص سابقه ایثارگری ، جانبازی ، آزادگی والدین خود ارائه دهند تا بتوانند از معافیت ایثارگران سربازی استفاده کنند و از خدمت سربازی معاف شوند . مرکز مشاوره باخه در خصوص معافیت ایثارگران در این مورد به شما کمک خواهد کرد.

مشاوره تلفنی نظام وظیفهامریه سربازی

کمتر کسی این روزا با داشتن مدرک دیپلم اقدام به پرکردن دفترچه اعزام به خدمت می کند بلکه اکثر افراد با استفاده از معافیت تحصیلی اقدام به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و آموزش عالی می کنند.

امریه سربازی امتیازی است که سازمان نظام وظیفه برای کسانی که دارای تحصیلات عالی هستند، قرار داده است تا در صورت داشتن شرایط پذیرش بتوانند خدمت سربازی خود را راحت تر بگذرانند. داوطلبان امریه سربازی تصور نکنند که هر کس دارای تحصیلات عالی باشد می تواند به عنوان سرباز امریه پذیرفته شود، بلکه پذیرش بسیار محدود است و شما با یک انتخاب اشتباه ممکن است فرصت اخذ امریه را از دست بدهید. مشاورین ما با بررسی شرایط دقیق شما از جمله رشته تحصیلی شما، دانشگاه محل تحصیل، معدل و سوابق کاری شما بهترین ارگان امریه کننده را به شما معرفی می کنند. اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟

طبق قوانین نظام وظیفه شما فقط می توانید برای یک سازمان امریه کننده درخواست ارسال کنید و اگر در انتخاب این سازمان اشتباه کنید شانس اخذ امریه را از دست خواهید داد و باید به خدمت سربازی اعزام شوید و از آن جایی که برای شناسایی سازمان مناسب و ارسال مدارک خود زمان محدودی (حدود ۲ الی ۳ ماه) وقت دارید، شناسایی تمامی سازمان های امریه کننده و انتخاب بهترین آن ها تقریبا غیر ممکن است. مشاورین نظام وظیفه با داشتن اطلاعات کامل از هر سازمان امریه کننده می توانند در کوتاه ترین زمان مناسب ترین آن ها را به شما معرفی کنند.

کسری خدمت

کسری خدمت سربازی نیز همانند معافیت دارای شرایط خاص خود است و قوانین و تبصره های متعددی دارد. معمولا شرایط استفاده از کسری خدمت سربازی در مدت کوتاهی قابل استفاده است به عنوان مثال در حال حاضر کسری خدمت ایثارگری فقط برای تعداد محدودی از افراد ارائه می شود و افرادی که زودتر اقدام کنند در اولویت قرار می گیرند.

کسری خدمت بسیج

آسان ترین راه گرفتن کسری خدمت است زیرا شما می توانید با عضویت فعال در بسیج حداکثر به مدت ۶ ماه کسری خدمت بگیرید.

کسری خدمت ایثارگری

افرادی که فرزند رزمندگان داوطلب هشت سال دفاع مقدس هستند با توجه به طول مدت حضور پدر خود در جبهه می توانند از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند.

کسری خدمت منطقه محروم

افرادی که قرار است در مناطق محروم خدمت کنند به طور خودکار از ۳ ماه کسری خدمت سربازی بهره مند می شوند

کسری خدمت نخبگان

افرادی که توسط ستاد ملی نخبگان به عنوان نخبه شناسایی می شوند نیز می توانند با انجام پروژه های مرتبط با سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند.

دقت داشته باشید تمامی مواردی که در مورد معافیت و کسری گفته شد گاها دارای مراحل بسیار طولانی هستند. مشاوران نظام وظیفه در مرکز مشاوره باخه با آگاهی از تمامی این مراحل می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت به مقصود خود برسید.

مشاوره تلفنی نظام وظیفهخرید خدمت سربازی

دولت برای اولین بار در برنامه بودجه کشور در سال 1394 ، بندی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند قرار داد که طبق این بند ، این افراد می توانند با پرداخت جریمه نقدی غیبت خود ، از خدمت سربازی معاف شوند. اما در لایحه بودجه سال 98 ، جریمه غیبت سربازی لحاظ نشده است و کسانی که خواستار استفاده از این امتیاز هستند فقط تا پایان سال 97 می توانند اقدام نمایند. فرادی که بیش از 8 سال غیبت دارند باید تا پایان سال 97 در طرح جریمه سربازی ثبت نام کرده و یک قسط از اقساط 13 ماهه را تا پایان سال پرداخت و مابقی آن را در سال 98 تسویه نمایند.

جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی نظام وظیفه از تلفن ثابت با شماره 70707012_021 تماس حاصل فرمایید.

قیمت خرید خدمت سربازی برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم ، دیپلم ، و لیسانس دو برابر و برای افراد دارای مدارک فوق لیسانس و دکترای تخصص رشته های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شد. در اجرای مقررات مشمولین وظیفه غایب که با جعل و دسیسه مدارکی را تهیه و ارائه نمایند و یا کتمان حقیقت کنند از طریق سازمان وظیفه عمومی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی خواهند شد تا به جرم آن ها رسیدگی شود.

جهت آگاهی از از قیمت خرید سربازی مقاله خرید خدمت سربازی را مطالعه کنید.

انتقالی سربازی

گرفتن انتقالی سربازی یکی از مهم ترین دغدغه های هر یک از افراد به شمار می رود. در واقع، گرفتن انتقالی از این روست که هر فرد در همان شهر محل سکونت و یا نزدیک ترین شهر به محل اقامت خود مشغول به خدمت شود. نحوه ارائه درخواست برای انتقالی سربازی به دو شیوه انجام می گیرد:

 1. فرد باید اقدام به جا به جایی خود با سرباز دیگر کند.
 2. در صورتی که محل خدمت شما فاصله زیادی با شهر محل اقامتتان داشته باشد بر طبق قوانین می توانید برای دادن درخواست انتقالی سربازی اقدامات لازم را انجام دهید و درخواست خود را در این رابطه بدهید.

سازمان نیروهای مسلح همواره ملاک و معیار خود در زمان تقسیم بندی سربازان را خدمت آن ها در همان شهر محل سکونتشان قرار داده است. به این معنا که بنا به دلایلی همچون سختی رفت و آمد و دوری از خانواده هیچ فردی در طول دوران خدمت خارج از شهر محل سکونت خود نباشد. به دلیل طولانی تر نشدن مقاله مشاوره تلفنی بورس در مقاله ای جداگانه در مورد شرایط و نحوه انتقالی سربازان بحث خواهیم کرد.

سوالات متداول

1- آیا می‌توان در حین تحصیل از از معافیت کفالت یا پزشکی استفاده کرد ؟

 

در حین تحصیل برای معافیت کفالت میتوان استفاده کرد ولی برای معافیت پزشکی صرفا یکسری از بیماری ها میتوان اقدام کرد .

2- آیا می‌توان در حین خدمت ادامه تحصیل داد ؟

 

تا مقطع دیپلم بله .

3- در حال حاظر می‌توان از قانون خرید خدمت استفاده کرد ؟

 

برای داوطلبانی که پرونده باز دارند می‌توانند اقدام به خرید خدمت کنند .

 

مرکز مشاوره باخه
 
14 نظرات
 1. محمد سلیمانی می گوید

  با سلام
  بنده سال ۹۷ با مدرک کارشناسی برای خدمت در نیرو زمینی ارتش اعزام شدم
  اواسط آموزشی ارشد قبول شدم و ایست خدمتی زدم
  الان که درسم تموم شده و میخوام مجدد اعزام بشم به چه صورت هست ؟
  همون ارتش میفتم ؟ یا امکان تغییر کردن ارگان هست ؟
  و اینکه ۳۳ روز سابقه خدمتی دارم آیا مجدد باید آموزشی برم ؟ یا مستقیم میرم یگان ؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   چون اواسط اموزشی بودید که ایست خدمت زدید، همه چیز از اول شروع میشود و امکان هر تغییری وجود دارد، 33 روز هم در نظر گرفته نمیشود

 2. پرهام می گوید

  سلام سرباز هستم و غیبت کردم آیا میشه برگ اعزام بيمارستان از یگان بگیرم آیا میشه یا خیر؟؟؟

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   متوجه سوال نشدیم لطفا واضح تر مطرح کنید

 3. ناشناس می گوید

  سلام
  من پدر و مادرم جدا شدن و یه داداش دارم 2 سال از خودم کوچیک تره
  میتونم معافیت کفالت مادرم رو بگیرم؟

  1. baakhe group می گوید

   باسلام
   بله اگه دو شرط اصلی معافیت کفالت مادر:
   1. یگانه فرزند ذکور خانواده
   2. نداشتن غیبت
   را دارا باشید میتوانید از معافیت استفاده کنید

 4. سعید می گوید

  سلام . بنده کارشناس پرستاری و درحال خدمت سربازی هستم . میخوام برای دکترا پزشکی در کشور روسیه اقدام کنم ک شامل یک دوره یکساله پادفک و شش یا هفت سال کورس اصلی است ایا میتونم ایست خدمتی بگیریم یا خیر

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   بستگی به تایید دانشگاه در لیست وزارت بهداشت دارد

 5. سبحان می گوید

  سلام میخواهم به خدمت سربازی بروم.چشمام ضعیفه نمره هرکدام 5است مدرکم لیسانس .نمیخواهم معافیت از رزم یا پزشکی بگیرم.میتوانم تعهد سلامت بدهم???تشکر

  1. مرکز مشاوره باخه می گوید

   با سلام
   بسته به شرایط فراوان دارد لطفا با کارشناسان تماس بگیرید

 6. Amir می گوید

  سلام من سال گذشته دانشگاه روزانه قبول شدم و بدلایلی ثبت نام غیرحضوری نکردم آیا دانشجوی انصرافی حساب میشم؟ بعدش دانشگاه آزاد ثبت نام کردم اگه الان انصراف بدم میتونم دوباره کنکور شرکت کنم

  1. ADMIN می گوید

   شما اگر ثبت نام کنین معافیت تحصیلی جدید صادر شود و بعد انصراف دهید و معافیت باطل گردد یکبار مهلت انصراف شما میسوزد

 7. ناشناس می گوید

  باسلام خسته نباشید من 37سال سن دارم 3تا پسر دارم دوتا پسر دوقلو دارم2ساله هستن ویکی 6ساله الان ابلاغ اومده واسه من شما مشمول قایبت سربازی هستید بخاطر مشکلات خانواده مادرشون رفته الان من موندم با این 3تا پسریعنی میشه معافیت کفالت بگیرم

  1. ADMIN می گوید

   سلام خیر از معافیت های دیگر میبایست استفاده کنین درصورت وجود شرایط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.