شرایط معافیت کفالت عمه | شرایط معافیت کفالت خاله

0
زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

به دلیل سوالات متعدد مشمولان جهت معافیت از خدمت سربازی کارشناسان مجرب نظام وظیفه باخه درباره انواع معافیت از سربازی و رایج تریت آن انواع معافیت کفالت مثل: معافیت کفالت پدربزرگ در سال ۹۹ ، معافیت کفالت مادر بزرگ در سال ۹۹ و… توضیح داده اند. همچنین در این مقاله قصد داریم که شرایط و معافیت کفالت عمه و شرایط معافیت کفالت خاله شرح داده و این موضوع را برسی کنیم که امکان معافیت از سربازی از طریق کفالت عمه و یا گرفتن کفالت خاله وجود دارد یا خیر .

مرکز مشاوره باخه
جهت آگاهی از شرایط معافیت کفالت عمه و خاله
 

شرایط معافیت کفالت خاله

کفالت به معنی این است که در صورت فوت پدر، طلاق و یا بیماری پدر بزرگ ترین پسر خانواده مسئولیت سرپرستی و نگهداری یکی از اعضای درجه یک خانواده را بر دوش داشته باشد. کفیل باید مکلف و عاقل باشد و او را در قبول کردن کفالت مجبور نکرده باشند و بتواند کسی را که کفیل او شده است حاضر نماید.

اولین شرطی که یک جوان سرباز باید داشته باشد تا بتوانند کفالت خاله خود را قبول کند این است که باید به سن قانونی و ۱۸ سال رسیده باشد و ۱۸ سال را تمام کرده باشد. شرط دیگر نیز این می‌باشد که که فرد نباید غیبت داشته باشد و در صورت داشتن غیبت نمیتواند معافیت کفالت خاله خود را قبول کند. برای آگاهی و برسی از دیگر شرایط معافیت کفالت خاله فرد مشمول که متقاضی به دریافت کفالت خوله خود می‌باشد باید در جلسه کمیسیونی که توسط سازمان نظام وظیفه عمومی تشکیل می‌شود شرکت کنند تا کارشناسان نظام وظیفه با تحقیق و برسی شرایط مشمول این موضع را برسی کنند که آیا معافیت از سربازی به فرد داوطلب تعلق می‌گیرد یا خیر.

شرایط معافیت کفالت عمه

شرایط اخذ معافیت کفالت عمه تقریبا مثل گرفتن معافیت کفالت خاله می‌باشد و داوطلبانی که قصد معافیت از سربازی را از طریق گرفتن کفالت عمه دارند باید از شرایط و ظوایط خاصی پیروی کنند. در این اینجا نیز یکی از اصلی‌ترین شرایط این است که فرد به سن ۱۸ سال تمام رسیده باشد و تنها پسر بالای ۱۸ سال خانواده باشد. از دیگر شرایط معافیت کفالت عمه این است که فرد متقاضی غیبت نداشته باشد و اگر سن قانونی اش به ۱۸ سال برسد و اگر در حال تحصیل باشد که مشکلی نخواهد بود زیرا از معافیت تحصیلی استفاده می کند ولی اگر در حال تحصیل نبود باید خودش را به نظام وظیفه معرفی کند و سپس برای گرفتن کفالت سربازی اقدام نماید. رکن اصلی این است که بدانید کفالت سربازی چه انواعی دارد و شامل چه افرادی می باشد. همچنین مثل دریافت کفالت خاله، به دلیل خاص بودن این نوع معافیت از سربازی متقاضی برای برسی دیگر شرایط باید در جلسه کمیسیونی که توسط سازمان نظام وظیفه عمومی برگزار می‌شود شرکت کرده تا کارشناسان شرایط مشمول را برسی کرده.

شرایط معافیت کفالت خاله

مراحل دریافت معافیت کفالت عمه و خاله

متقاضیانی که قصد دریافت معافیت کفالت عمه و یا معافیت کفالت خاله خود را دارند برای معافیت از سربازی باید به طریق زیر عمل نمایند.

  • مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰
  • تهیه دفترچه معافیت کفالت
  • آماده کردن مدارک مورد نیاز
  • ارسال مدارک به سازمان نظام وظیفه عمومی
  • شرکت در جلسه کمیسون و برسی شرایط لازم دریافت معافیت کفالت توسط کارشناسان نظام وظیفه

توجه داشته باشید متقاضیانی می‌توانند مراحل بالا را انجام دهند که به سن مشمولیت رسیده باشند و فاقد غیبت باشند.

مرکز مشاوره باخه
جهت آگاهی از شرایط معافیت کفالت عمه و خاله
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل