سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم

0
زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

داوطلبان تیزهوشان بایستی پس از ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم برای موفقیت در آزمون علاوه بر مطالعه منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم  به عنوان منابع کمکی می‌توانند از سوالات تیزهوشان سالیان گذشته استفاده نمایند. این سوالات برای جهت دهی به نوع مطالعه توسط دانش آموزان و از طرفی دیگر برای آشنایی با نحوه سوالات طراحی شده برای آزمون نهم به دهم بسیار موثر است. به همین دلیل در این مقاله سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم قابل دانلود می‌باشد تا سال ۱۳۹۶ داوطلبان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بایستی در دو آزمون به صورت مجزا شرکت می‌کردند اما پس از آن این دو آزمون در یک آزمون ادغام شده و داوطلبان می‌بایستی تنها در یک آزمون شرکت نمایند. 

مرکز مشاوره باخه
جهت دریافت و آگاهی از سوالات تیزهوشان نهم
 

عناوین دروس امتحانی آزمون تیزهوشان نهم

محتوای آزمون شامل دو دسته سؤال ، استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. ۴۰٪ امتیاز آزمون مربوط به سؤاالت استعداد تحلیلی و ۶۰٪ آن مربوط به سؤالات استعداد تحصیلی میباشد.

امتیاز آزمون، از طریق وزندهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ۴۰ ٪و ۶۰ ٪ محاسبه و به صورت یک عدد بین ۳۳۳،۳۳ – و ۰۰۰،۱۱۱ اعمال میشود.

سوالات استعداد تحلیلی تعداد سوال مدت پاسخگویی
استعداد تحلیلی ۱۵ ۱۵ دقیقه
نمره استعداد تحلیلی ۴۵

 

سوالات استعداد تحصیلی تعداد سوال ضریب منابع طرح سوال/ زمان پاسخگویی
قرآن و پیام های آسمانی ۸ ۲ سوالات از محتوای کتب درسی پایه هشتم/ ۱۰۵ دقیقه
زبان و ادبیات فارسی ۱۵ ۲
مطالعات اجتماعی ۱۵ ۱
علوم تجربی ۱۷ ۲
ریاضیات ۲۰ ۳
جمع کل ۷۵

نمره کل استعداد تحلیلی : ۴۶۵

 

برای سؤالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، ۱ نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

دانش آموزان و اولیا باید بدانند به دلیل تغییرات گسترده هر ساله در نحوه طرح سوال و تفاوت ظرفیت مدارس سبب میشود که تخمین رتبه و نمونه کارنامه معیار قابل اتکایی نباشد . تیم مشاوره ای باخه به شما پیشنهاد میدهد که باتوجه به منابع آزمون تیزهوشان نهم خوب موجود در بازار کتاب و همچنین بهره گیری از یک برنامه ریزی کامل و مطمئن با پشتیبان درسی میتوانند به نتیجه ای مطلوب در آزمون های ورودی مدارس برسند

برای آگاهی از زمان آزمون تیزهوشان می‌توانید مقاله زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم را مطالعه نمایید.

نمونه سوالات به همراه پاسخنامه آزمون تیزهوشان نهم سال ۱۳۹۵

نمونه سوالات به همراه پاسخنامه آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۳۹۸

نمونه سوالات به همراه پاسخنامه آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۳۹۹

نمونه سوالات تألیفی آزمون تیزهوشان نهم به دهم

توجه داشته باشید علاوه بر نمونه سوالات سالیان گذشته تیزهوشان برخی سوالات تألیفی از برخی موسسات می‌تواند به آمادگی بیشتر شما کمک کند، با هدف بالاتر رفتن سطح علمی شما و آمادگی بیشتر برای آزمون تیزهوشان پیش رو پیشنهاد می‌شود سوالات تألیفی ذیل را به دقت پاسخ داده تا آمادگی صد درصدی در جلسه آزمون شرکت نمایید. هرچند با تغییر سیستم سازمان سمپاد احتمال تغییر در روند آزمون وجود دارد.

نکات مهم استفاده از نمونه سوالات

با توجه به تغییرات هر ساله محتوا کتب درسی  ، برای استفاده از نمونه سوالات تیزهوشان نهم سوالات سال‌های جدید در اولویت شما باشد. به هیچ عنوان از ابتدا از پاسخنامه استفاده نکنید. حتما با داشته‌های علمی خود سعی در حل سوالات جهت پی بردن به روش حل سوالات کنید. با توجه به اینکه تاثیر سوالات استعداد تحلیلی به ۴۰% افزایش پیدا کرده، حتما حتما جهت داشتن برگ برنده تمرین خود را در این بخش دو چندان کنید.

نکات مهم درباره آزمون تیزهوشان نهم به دهم

براساس شرایط و مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم برخی شرایط عمومی و اختصاصی آزمون را دارا باشند، برخی از داوطلبان آزمون تیزهوشان گمان می‌کنند که این آزمون نیز مانند کنکور دارای سهمیه ایثارگری و جانبازی و .. است که بایستی در این باره توجه لازم را داشته باشید تنها سهمیه مورد نظر برای این آزمون سهمیه چند قلوهاست که پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر با نحوه و شرایط این سهمیه مقاله سهمیه های آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم را مطالعه نمایید.

نکته دیگر قابل ذکر درباره داوطلبان این آزمون این است که، کلیه داوطلبان در صورتی که در مدارس تیزهوشان تحصیل نمایند در کنکور سراسری هیچگونه برتری و یا امتیازی به لحاظ سهمیه و جایگاه نخواهند داشت و تنها می‌توانند از امکانات آموزشی بهتر و با کیفیت بالاتر و اساتید مجرب در این مدارس بهره مند شوند.

پیشنهاد می‌شود جهت اطلاع و آگاهی از نحوه و زمان دریافت کارت آزمون مقاله کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم

مرکز مشاوره باخه
جهت دریافت و آگاهی از سوالات تیزهوشان نهم
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.