سهمیه های آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

0
زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل داشتن شرایط متفاوت در مدارس تیزهوشان، علاقمند به تحصیل در اینگونه مدارس هستند، به دلیل بالا بودن تقاضا برای ثبت‌نام در مدارس تیزهوشان، اینگونه مدارس در پایه ششم به هفتم از طریق آزمون ورودی و شرایط و ضوابط خاص خود اقدام به جذب داوطلبان می‌نمایند. سهمیه های آزمون تیزهوشان یکی از مهم ترین مسائل است.

برخی دانش‌آموزان پایه ششم گمان می‌کنند که آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز مانند دیگر آزمون‌ها دارای سهمیه‌های ایثارگری، رزمندگی و … است، در این مقاله تلاش شده است تا تمامی اطلاعات لازم درباره سهمیه مدارس تیزهوشان و همچنین شرایط و ضوابط لازم برای استفاده از سهمیه‌ های آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به اطلاع داوطلبین رسانده شود.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از سهمیه‌های آزمون تیزهوشان ششم
 

برای دریافت اطلاعاتی کامل درباره ثبت نام آزمون تیزهوشان می‌توانید مقاله ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را مطالعه کنید.

سهمیه های چندقلوها در آزمون تیزهوشان

سهمیه چندقلوها تنها سهمیه موجود برای واجدین شرایط آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است. و سهمیه دیگری برای داوطلبان مدارس تیزهوشان درنظر گرفته نشده است. بر این اساس در صورتی که دانش‌آموزان چندقلو هم‌‌زاد (دوقلو یا بیشتر، هم‌جنس یا غیر‌هم‌جنس) در آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم به طور همزمان شرکت نمایند و در صورت پذیرش یکی از آنان، دیگری فقط به شرط کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز آزمون آخرین فرد پذیرفته شده، در مدرسه مورد تقاضا می‌تواند براساس اولویت‌های انتخابی خود، مازاد بر ظرفیت پیش‌بینی شده، ثبت نام نماید.

داوطلبان آزمون تیزهوشان برای اعمال سهمیه خود می‌بایستی از طریق رمز همگام و کد ملی وارد سایت شده و درخواست اعمال سهمیه خود را وارد نمایند.

ضمناً داوطلبان باید توجه داشته باشند که شرایط برگزاری آزمون و سهمیه‌های آزمون تیزهوشان با مدارس نمونه دولتی

متفاوت است و تنها نحوه ثبت‌نام این دو مدارس به هم شباهت دارد.

شرایط و ضوابط مربوط به سهمیه چندقلوها

  1. اولویت‌ها و نوع مدرسه انتخابی دانش‌آموزان همجنس، می‌بایست مشابه یکدیگر باشند.
  2. اگر یکی از همزادان در ردیف پذیرفته شدگان آزمون قرار گیرد، امکان قبولی سایر همزادان در اولویت‌های انتخابی خود و یا بهبود اولویت‌های انتخابی وی به شرطی فراهم می‌شود که امتیاز کف مدرسه قبولی جدید همزاد دیگر، بالاتر از امتیاز کف مدرسۀ محل قبولی همزاد اول نباشد.
  3. به منظور بررسی و اعمال تسهیلات پذیرش دانش‌آموزان هم‌زاد (درصورت خوداظهاری)، پیش از اعلام نتیجه آزمون، امتیاز هم‌زاد بررسی شده و در صورت دارابودن حداقل امتیاز لازم، نام ایشان نیز مازاد بر ظرفیت پیش‌بینی شده، در فهرست پذیرفته‌شدگان اعلام می‌شود.

سهمیه‌‌های خانواده فرهنگیان و سهمیه ایثارگران ارتباطی به سهمیه‌ های آزمون تیزهوشان نداشته و تأثیری در پذیرش متقاضیان

از طریق آزمون ورودی تیزهوشان نخواهد داشت.

سهمیه خانواده فرهنگیان مربوط به پذیرش مدارس البرز بوده و سهمیه ایثارگران مربوط به آزمون مدارس نمونه دولتی است.

برای استفاده از سهمیه باید ذر زمان ثبت نام با ورود به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سهمیه خود را انتخاب کنید.

سهمیه های دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان

دانش‌آموزانی که در مقطع متوسطه اول در مدارس تیزهوشان تحصیل نموده‌اند، براساس شرایط و ضوابط مدارس تیزهوشان از شرکت در آزمون ورودی پایه دهم معاف هستند و نیازی به شرکت در آزمون‌ تیزهوشان نهم به دهم ندارد.

پذیرش نهایی این دسته از دانش‌آموزان در پایه دهم، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ داشته و در صورت داشتن شرایط لازم ممانعتی برای پذیرش داوطلبان در مدارس تیزهوشان در پایه دهم وجود ندارد.

سهمیه دانش‌ آموزان مدارس تیزهوشان برای کنکور

اغلب افراد متقاضی مدارس تیزهوشان گمان می‌کنند که اگر در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند به آنها در کنکور امتیاز و یا سهمیه تعلق خواهد گرفت، که این تصور غلطی است. چند سالی است که به دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان سهمیه‌ای اختصاص داده نشده است و تنها تفاوت آنها با دیگر دانش‌آموزان بعضاً از حیث میزان اطلاعات علمی و تفاوت در شرایط آموزشی آنان است.

داوطلبان مدارس تیزهوشان باید توجه کنند آنچه با عنوان سهمیه المپیادهای علمی نام برده می‌شود، متفاوت است، هر یک از داوطلبان می‌توانند در المپیادهای علمی شرکت نموده و در صورت کسب رتبه، سهمیه المپیادهای علمی با توجه به شرایط و ضوابط مخصوص به المپیادهای علمی به آنها تعلق خواهد گرفت.

برای اطلاع از زمان ثبت نام آزمون می‌توانید مقاله مربوط به زمان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را مطالعه کنید.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از سهمیه‌های آزمون تیزهوشان ششم
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل