Dipcode.medu.ir|سایت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

0
زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

سامانه Dipcode.medu.ir برای دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام در کنکور سراسری ۹۹ است. داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ که مشمول قانون اعمال سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در کنکور سراسری ۹۹ هستند. باید در زمان ثبت‌نام کنکور سراسری ۹۹ با در اختیار داشتن کد منطقه اخذ دیپلم خود و همچنین تاریخ تولد و کد ملی وارد سایت سوابق تحصیلی شده و کد ۱۶ رقمی را دریافت نمایید.

مرکز مشاوره باخه
جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی
 

بدون دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت‌نام امکان پذیر نمی‌باشد.

 

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت Dipcode.medu.ir

داوطلبان شرکت در آزمون سراسری ۹۹ باید در ابتدا کد منطقه اخذ دیپلم و پیش دانشگاهی خود را دریافت و وارد سایت جمع‌آوری اطلاعات داوطلبان آزمون سراسری شده و اطلاعات درخواستی مورد نیاز برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود را وارد نمایید. پس از وارد شدن به سایت اطلاعات مربوط به نمرات امتحانات نهایی (کتبی) دیپلم و پیش دانشگاهی آنان قابل مشاهده است. در صورتی که این نمرات با نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلب مغایرت داشته باشد باید در قسمت ویرایش اقدام به ویرایش اطلاعات نمایند. در قسمت پایین صفحه کد ۱۶ رقمی دانش‌آموز درج شده است. دانش‌آموزان باید این کد را در مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ وارد نمایند. تا تأثیر معدل آنان در کنکور سراسری ۹۹ اعمال گردد.

کد ۱۶ رقمی سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید کنکور سراسری ۹۹ در سایت dipcode.medu.ir

دریافت کد سوابق تحصیلی تمامی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید از طریق سامانه Dipcode.medu.ir انجام می‌شود. دانش‌آموزانی که در حال تحصیل سال دوازدهم نظام جدید هستند، نمرات درسی آنها پس از برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه در داخل سامانه بارگذاری خواهد شد. تأثیر این نمرات به صورت درس به درس است و معدل کتبی سال دوازدهم نظام جدید یا معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم در کنکور تأثیری ندارد. در واقع نمرات هر درس نهائی دانش‌آموز در کنکور او تأثیرگذار است. اما این موضوع به اصطلاح تأثیر معدل در کنکور شناخته می‌شود.

دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای و کار و دانش داوطلب کنکور سراسری ۹۹ مشمول قانون اعمال سوابق تحصیلی نمی‌شوند.

ویرایش اطلاعات در سایت dipcode.medu.ir

متأسفانه در بعضی موارد اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی دانش آموزان در سایت dipcode.medu.ir به اشتباه درج شده و نیاز به ویرایش دارد. تمام داوطلبان کنکور که مشمول قانون اعمال سوابق تحصیلی هستند در زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ وارد این سایت می‌شوند. این افراد باید حتمأ نمرات و معدل درج شده در سایت سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی را مشاهده کرده و با کارنامه خود مطابقت دهند. لذا در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در نمرات کتبی نهائی و اطلاعات فردی داوطلب کنکور ۹۹ باید از طریق این سامانه نسبت به ویرایش اطلاعات و تصحیح آن اقدام نمایند.

مرکز مشاوره باخه
جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.