زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۵۴۲

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد | azmoon.org

0
زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

برای ثبت نام رشته‌های بدون کنکور (بدون آزمون) در دانشگاه آزاد تمام داوطلبان باید از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایند. برای این موضوع ابتدا داوطلبان باید شرایط ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشند و سپس در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

ما در این مقاله سایت ثبت نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد را به شما معرفی خواهیم کرد.

desktop

ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی برای انجام ثبت نام اولیه داوطلبان بدون آزمون دانشگاه آزاد هرسال از طریق دو سایت azmoon.org و azmoon.iau.ac.ir از تمام دانش آموزان و داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد را دارند اقدام به ثبت نام می نماید.

بسیاری از داوطلبان متأسفانه برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاعات کافی نداشته و به سایت های واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد در سراسر کشور مراجعه می‌کنند. یا بعضی افراد تصور می کنند که ثبت نام در داخل دانشگاه انجام می گردد و قصد مراجعه حضوری به محل دانشگاه مورد تقاضای خود می کنند.

برای ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون کنکور تنها از طریق سایت های اعلام شده و بصورت غیرحضوری (اینترنتی) اقدام گردد

سایت azmoon.org برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۹

سامانه azmoon.org سامانه ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که از چندین سال گذشته داوطلبان به آن مراجعه می نمودند. معمولاً پس از اعلام زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزادداوطلبان با مراجعه به سامانه ثبت نام اقدام به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام رشته‌های بدون آزمون سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد نموده و پس از اینکه دفترچه راهنما را مطالعه کرده و از شرایط ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد آگاه می شدند اقدام به انجام ثبت نام می کنند. 

سایت azmoon.iau.ac.ir برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۹

مدتی است که سایت جدیدی با نام azmoon.iau.ac.ir ایجاد شده که داوطلبان می توانند با ورود مستقیم به این سایت برای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام نمایند. نحوه ثبت نام در هر دو سایت از یک طریق است و تفاوتی ندارد.

ثبت نام در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای انجام ثبت نام باید داوطلبان با زمان و روند و نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد و همچنین شرایط ثبت نام و نحوه خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد آشنا شوند. به همین دلیل ما در این مقاله و همچنین سایر مقالات اقدام به توضیح موارد مورد اشاره کرده ایم.

بررسی شرایط لازم برای ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

در اولین مرحله هر داوطلب باید شرایط لازم برای ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد را بررسی نموده و با توجه به رشته و مقطع تحصیلی بررسی نماید که آیا شرایط لازم برای ورود به دوره مدنظر را دارد یا خیر. در دانشگاه آزاد چهار مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته وجود دارد که هرکدام از این مقاطع دارای شرایط لازم برای ثبت نام متفاوتی هستند.

مراجعه به سایت در زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون از اسفند ماه هر سال آغاز و در شهریور ماه پایان می پذیرد. در تمام طول بازه زمانی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد افراد می توانند با مراجعه به سایت های ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد روند ثبت نام خود را انجام دهند.

بسیاری از داوطلبان پس از انجام ثبت نام نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود پیدا می کنند. افراد با استفاده از کلمه عبور خود می توانند در زمان مربوطه وارد همین سایت شده و اطلاعات خود  را ویرایش نمایند.

خرید کارت اعتباری در سایت برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

تمام افراد باید قبل از هر کار کارت اعتباری مورد نظر خود را تهیه کنند. خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق اینترنتی بوده و با توجه به مقطع تحصیلی مورد تقاضای فرد انجام می شود. برای هرکدام از مقاطع کاردانی و کارشناسی یک کارت موجود است که داوطلبان از طریق سایت ثبت نام azmoon.org و azmoon.iau.ac.ir دانشگاه آزاد می توانند کارت اعتباری خریداری نموده و سریال ثبت نام دریافت نمایند.

باز نشدن سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

متأسفانه گاهاً بدلایلی افراد برای ورود به سایت دچار مشکل می شوند. بطور مثال در زمان ثبت نام گاهی اوقات بدلیل شلوغی سایت امکان ورود به سایت وجود نداشته و داوطلبان دچار سردرگمی می گردند. یا بطور مثال گزینه خرید کارت اعتباری غیر فعال گشته و افراد نمی توانند کارت اعتباری خریداری نمایند.

مشکلات باز نشدن سایت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

یکسری مشکلات اعم از شلوغی و ترافیک بالای سایت، فعال نبودن گزینه خرید کارت اعتباری، مشکل در پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری و … باعث ایجاد مشکل در روند ثبت نام می گردد. به همین منظور مشاورین ما در مرکز مشاوره باخه به شما توصیه می کنند که برای ثبت نام در روزهای آخر ثبت نام اقدام ننمائید و در صورتیکه در ثبت نام با مشکل مواجه گشتید با مشاورین مرکز مشاوره باخه ارتباط برقرار نموده تا در این خصوص شما را راهنمایی نمایند.

متأسفانه هرسال به همین دلایل بسیاری از متقاضیان امکان ورود به رشته های بدون آزمون را پیدا نمی کنند زیرا تنها راه ورود به رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام و انتخاب رشته از طریق دو سایت azmoon.org و azmoon.iau.ac.ir است. و امکان ثبت نام بصورت حضوری و یا از طریق سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد. پس بنابراین اگر قصد ورود به دانشگاه را دارید باید در بازه اسفند ماه تا شهریور ماه شرایط و مدارک خود را فراهم نموده و با اطمینان خاطر ثبت نام خود را انجام دهید.

انجام پیش ثبت نام در سایت اصلی دانشگاه

یک مسئله بسیار مهم برای افراد انجام پیش ثبت نام ۱۰ مرحله ای است. کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند پس از اعلام نتایج باید پیش ثبت نام ۱۰ مرحله ای را انجام داده و شماره دانشجویی خود را دریافت نمایند. بدون دریافت شماره دانشجویی امکان ثبت نام نهائی در دانشگاه امکان پذیر نمی باشد. برای دریافت شماره دانشجویی به روش اینترنتی اقدام به بارگزاری مدارک مورد نظر نموده تا پس از تکمیل فرم های مربوطه و بارگزاری کامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی شماره دانشجویی برای داوطلب ایجاد گردد.

زمان انجام پیش ثبت نام پس از اعلام نتایج نهائی توسط دانشگاه آزاد است

desktop

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.