زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

0
زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

مدارس تیزهوشان با هدف پذیرش دانش‌آموزان مستعد در مقطع هفتم اقدام به برگزاری آزمون ورودی ششم به هفتم می‌نماید.  مدارس تیزهوشان با توجه به سابقه درخشان و فارغ التحصیلان این مدارس ، جزو پر متقاضی‌ترین مدارس کشور می‌باشند، بسیاری از دانش‌آموزان پس از شش سال تحصیل علاقه‌مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، دانش‌آموزان پایه ششم می‌بایست برای ثبت نام آزمون در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نسبت به ثبت نام خود از طریق سایت hoosh.medu.ir اقدام نمایند.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم
 

زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

با هدف شناسایی و جذب دانش‌آموزان مستعد جهت ادامه‌ی تحصیل در مدارس استعداد درخشان آزمون ورودی ششم به هفتم با توجه به شرایط و ضوابط مدارس تیزهوشان برگزار می‌گردد. زمان ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان سمپاد از ۲۶ بهمن ماه لغایت ۳ اسفند ۹۸ بوده و داوطلبان از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان می‌بایستی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ضمناً زمان برگزاری آزمون صبح پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۹۹ می‌باشد.

این آزمون برای داوطلبان خارج و داخل کشور به صورت همزمان در داخل کشور برگزار می‌شود.

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی، در زمان ثبت نام آزمون ورودی استعدادهای درخشان ششم به هفتم از طریق سامانه ثبت نام به نشانی hoosh.medu.ir در اختیار کلیه داوطلبان قرار می‌گیرد. همچنین مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سراسر کشور  هنگام ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود.

نحوه و شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

تمامی داوطلبان مدارس تیزهوشان دقت نمایند که کلیه فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

داوطلبان مدارس تیزهوشان می‌بایستی از طریق سایت hoosh.medu.ir نسبت به ثبت نام خود از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اقدام نمایند. داوطلبان مدارس سمپاد می‌بایست تابعیت ایرانی داشته باشند، البته داوطلبان غیر ایرانی نیز می‌توانند با داشتن برخی شرایط و ضوابط در آزمون تیزهوشان شرکت نمایند، همچنین کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم برای تمامی داوطلبان آزمون ورودی ششم به هفتم الزامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت‌ نام مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

تمدید زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

همانطور که گفته شد زمان ثبت نام در بازه زمانی ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند ۹۸ بوده که داوطلبین به صورت اینترنتی می‌بایست نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. معمولاً پس از پایان بازه‌ی زمانی اصلی، زمان ثبت نام در بازه‌ی زمانی ۲ یا ۳ روزه از طریق انتشار اطلاعیه‌ای از طرف مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تمدید خواهد شد که در این بازه‌ی چند روزه داوطلبین مدارس تیزهوشان مهلت دارند تا از طریق سایت hoosh.medu.ir اقدام نمایند. داوطلبین مدارس تیزهوشان در پایه نهم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمدید زمان ثبت نام مقاله مربوط به آن را مطالعه نمایند.

سهمیه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

آزمون مدارس تیزهوشان هم مانند کنکور سراسری دارای سهمیه می‌باشد، اما این سهمیه با سهمیه‌های کنکور متفاوت می‌باشد تنها سهمیه موجود در آزمون تیزهوشان، سهمیه چندقلوها بوده که با داشتن برخی شرایط و ضوابط داوطلبین واجد شرایط می‌توانند از آن استفاده نمایند، به جز سهمیه چندقلوها، سهمیه دیگری برای مدارس تیزهوشان وجود ندارد و بقیه سهمیه‌ها مانند خانواده فرهنگی و ایثارگران برای مدارس نمونه دولتی می‌باشد.

برای دریافت اطلاعات درباره شرایط سهمیه چندقلوها می‌توانند مقاله سهمیه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم  را مطالعه کنید.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل