زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400

0
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

مدارس تیزهوشان با هدف پذیرش دانش‌آموزان مستعد در مقطع هفتم اقدام به برگزاری و ثبت نام آزمون ورودی ششم به هفتم می‌نماید.  مدارس تیزهوشان با توجه به سابقه درخشان و فارغ التحصیلان این مدارس ، جزو پر متقاضی‌ترین مدارس کشور می‌باشند، بسیاری از دانش‌آموزان پس از شش سال تحصیل علاقه‌مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، دانش‌آموزان پایه ششم می‌بایست برای ثبت نام آزمون در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نسبت به ثبت نام خود از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم یعنی hoosh.medu.ir اقدام نمایند.

زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

با هدف شناسایی و جذب دانش‌آموزان مستعد جهت ادامه‌ی تحصيل در مدارس استعداد درخشان آزمون ورودی ششم به هفتم با توجه به شرایط و ضوابط مدارس تیزهوشان برگزار می‌گردد. زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 از 11 فروردین 1400 لغایت 25 فروردین 1400 و به مدت 15 روز تعیین شده است و قابل تمدید نمی‌باشد. پیشنهاد می‌شود کلیه داوطلبان این آزمون حتماً در روزهای ابتدایی ثبت نام نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند تا در روزهای پایانی با مشکلاتی اعم از شلوغی سامانه مواجه نشوند.

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، در زمان ثبت نام آزمون ورودی استعدادهای درخشان ششم به هفتم از طریق سامانه ثبت نام به نشانی hoosh.medu.ir در اختیار کلیه داوطلبان قرار می‌گیرد. داوطلبان برای پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز بایستی از طریق سایت ذکر شده اقدام نمایند.

مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سراسر کشور  قابل مشاهده خواهد بود.

نحوه و شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

تمامی داوطلبان مدارس تیزهوشان دقت نمایند که کلیه فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

داوطلبان مدارس تیزهوشان می‌بایستی از طریق سایت hoosh.medu.ir نسبت به ثبت نام خود از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اقدام نمایند. داوطلبان مدارس سمپاد می‌بایست تابعیت ایرانی داشته باشند، البته داوطلبان غیر ایرانی نیز می‌توانند با داشتن برخی شرایط و ضوابط در آزمون تیزهوشان شرکت نمایند، همچنین کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم برای تمامی داوطلبان آزمون ورودی ششم به هفتم الزامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

تمدید زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

همانطور که گفته شد زمان ثبت نام در بازه زمانی 26 بهمن تا 3 اسفند 98 بوده که داوطلبین به صورت اینترنتی می‌بایست نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. معمولاً هر ساله پس از پایان بازه‌ی زمانی اصلی، زمان ثبت نام در بازه‌ی زمانی 2 یا 3 روزه از طریق انتشار اطلاعیه‌ای از طرف مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تمدید خواهد شد که در این بازه‌ی چند روزه داوطلبین مدارس تیزهوشان مهلت دارند تا از طریق سایت hoosh.medu.ir اقدام نمایند.

برای آگاهی از نحوه و دریافت کارت آزمون تیزهوشان می‌توانید مقاله مربوط به کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را مطالعه نمایید.

سهمیه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

آزمون مدارس تیزهوشان هم مانند کنکور سراسری دارای سهمیه می‌باشد، اما این سهمیه با سهمیه‌های کنکور متفاوت می‌باشد تنها سهمیه موجود در آزمون تیزهوشان، سهمیه چندقلوها بوده که با داشتن برخی شرایط و ضوابط داوطلبین واجد شرایط می‌توانند از آن استفاده نمایند، به جز سهمیه چندقلوها، سهمیه دیگری برای مدارس تیزهوشان وجود ندارد و بقیه سهمیه‌ها مانند خانواده فرهنگی و ایثارگران برای مدارس نمونه دولتی می‌باشد.

برای دریافت اطلاعات درباره شرایط سهمیه چندقلوها می‌توانند مقاله سهمیه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم  را مطالعه کنید.

سوالات متداول

1- زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در چه تاریخی است ؟

 

این آزمون اغلب در اردیبهشت ماه هر سال برگزار می‌شود .

2- سایت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم چیست ؟

 

. hoosh.medu.ir

3- آیا برای ورود به سایت تیزهوشان نیاز به رمز همگام است ؟

 

بله .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.