زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد

0
زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

پس از اینکه داوطلبان نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد را در سامانه کنکور ارشد مشاهده نمایند، می‌توانند برحسب نمره قبولی کسب کرده، از طریق فرم‌های انتخاب رشته، کد رشته‌ محل‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند، پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد که داوطلبان حق انتخاب ۱۰۰ اولویت را دارند. نتایج نهایی در بازه اوایل تا اواسط مهر ماه از طریق سایت انتخاب رشته ارشد که به آدرس sanjesh.org است، قابل مشاهده می‌باشد. در این مقاله به اعلام نتایج کارشناسی ارشد پرداخته شده است.

مرکز مشاوره باخه
برای آگاهی از زمان اعلام نتایج نهایی ارشد
 

برای اطلاع از زمان تمدید انتخاب رشته ارشد می‌توانید مقاله مربوط به تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد را مطالعه کنید.

اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

کلیه داوطلبان گروه‌های آموزشی انسانی،علوم پایه، فنی و مهندسی و دیگر گروه‌ها می‌توانند در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد در سایت سازمان سنجش که در شهریور ماه هر سال منتشر می‌شود نسبت به دریافت کارنامه نهایی ارشد اقدام نمایند و در صورتی که در هر یک از کد رشته‌های انتخابی خود در دوره‌های روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، غیرانتفاعی ، پیام‌نور و پردیس خودگردان و یا حتی دانشگاه آزاد قبول شده باشند، دیگر اقدامات لازم برای ثبت‌‍‌نام را انجام دهند. البته شایان ذکر است با توجه به شرایط کنکور ارشد که به عوامل مختلفی در کشور بستگی دارد،

ممکن است برخی سالها به سبب برگزاری دیرتر آزمون کارشناسی ارشد به تبع آن زمان اعلام نتیجه انتخاب رشته ارشد نیز دیرتر خواهد بود.

داوطلبانی که رشته‌های کارشناسی و رشته انتخابی در مقطع ارشد آنها غیرمتجانس باشد بایستی پس از قبولی برحسب رشته و دانشگاه قبولی

برای دریافت دفترچه کنکور ارشد می‌توانید مقاله مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد را مطالعه نمایید.

راهنمای تصویری مشاهده اعلام نتایج ارشد ۱۴۰۰

برای دریافت کارنامه کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان کلیه گروه‌ها بایستی به سامانه سنجش و آموزش کشور مراجعه کرده و با در دست داشتن اطلاعات خود مانند شماره پرونده و کد پیگیری نسبت به مشاهده نتایج آزمون ارشد اقدام نمایند. پس از مشاهده نتایج، داوطلبان بایستی به سایت دانشگاهی که در آن پذیرفته شده‌اند مراجعه کرده و در ابتدا ثبت‌نام اینترنتی و پس از آن با آماده‌سازی مدارک در زمان مقرری که دانشگاه مذکور مشخص می‌کند، به دانشگاه مراجعه حضوری یابند. در ادامه مرحله به مرحله نحوه مشاهده اعلام نتایج شرح داده شده است:

مرحله اول: به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید و پس از ورود از طریق منوی سمت راست روی قسمت مربوط به کارشناسی ارشد کلیک کنید.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد

مرحله دوم: پس از کلیک بر روی قسمت کارشناسی ارشد، صفحه‌ای مانند عکس زیر مشاهده خواهید کرد که بایستی بر روی لینک مربوط به سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته کلیک کنید. توجه داشته باشید تا این مرحله به  پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد و همچنین ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد شباهت دارد.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد

مرحله سوم: از طریق قسمت سمت راست صفحه گزینه ورود به سیستم را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم: پس از ورود به سیستم از طریق دو روشی که در زیر می‌بینید (شماره پرونده ، کد ملی و سال تولد/ شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام) و اطلاعات مورد نظر خواسته شده را تکمیل نمایید.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد

مرحله پنجم: در میان آیکون‌‎هایی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، روی آیکون مشاهده نتایج نهایی کلیک کرده و نتیجه آزمون ارشد خود را مشاهده نمایید.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

برای اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد افراد بایستی ابتدا عضویت خود را در سامانه ارسال درخواست سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نمایند و پس از آن از طریق آدرس الکترونیکی و رمز عبور مشخص کرده وارد سیستم شده و نسبت به نتایج اعتراض نمایند. داوطلبان به این موضوع بایستی توجه نمایند که پس از قبولی در هر رشته و دانشگاهی می‌توانند نسبت به نتایج اعتراض نمایند و در دانشگاهی که رتبه قبولی کسب کرده‌اند ثبت‌نام نمایند تا نتیجه بررسی دیگر اولویت‌های انتخاب رشته‌ی آنها توسط سازمان سنجش بررسی گردد، البته می‌توانند در دانشگاهی که قبولی کسب کرده‌اند، ثبت‌نام نکنند اما در صورتی که دانشگاه مورد نظر روزانه باشد و از طرف دیگر نیز نتیجه دیگر اولویت‌های انتخاب رشته داوطلب مثبت نباشد، داوطلب یکسال از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد محروم خواهد شد.

زمان اعتراض پس از اعلام نتایج نهایی و طی ده روز پس از انتشار نتایج خواهد بود و داوطلبان طی این ده روز فرصت دارند تا نسبت به نتایج در صورت تمایل اعتراض نمایند.

شایان ذکر است، اغلب این اعتراض‌ها حاصلی نخواهد داشت و تنها در صورتی که داوطلب خواستار بررسی اولویت‌های‌ بعدی انتخاب رشته خود و انتقال از دانشگاه کنونی به دیگر دانشگاه‌هایی تعیین‌کرده باشد، قابل حصول است.

برای دریافت اطلاعات در زمینه زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد می‌توانید مقاله مربوط آن را مطالعه نمایید.

مرکز مشاوره باخه
برای آگاهی از زمان اعلام نتایج نهایی ارشد
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.