زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

تماس از خطوط همراه اول: ۹۹۲۲۳۳۳۳

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

0
زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

دفترچه ثبت نام رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه آزاد از دفترچه انتخاب رشته‌های با آزمون مجزا بوده و در هر سال برای داوطلبان دوره‌های مختلف تحصیلی دانشگاه آزاد مانند کاردانی و کارشناسی منتشر می‌گردد. تمام افرادی که قصد شرکت در پذیرش رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد سال ۹۹ را دارند موظف هستند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دفترچه را دانلود نموده و آن را مطالعه نمایند.

در این مقاله زمان و نحوه دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و همچنین انواع دوره‌ها را ارائه کرده‌ایم.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

تمام افرادی که می‌خواهند در رشته‌های بدون آزمون آزاد ثبت نام کنند باید دفترچه را دانلود کرده و از شرایط و قوانین موجود در دفترچه و همچنین رشته محل‌های موجود در دفترچه ثبت نام اطلاع پیدا کنند.

زمان انتشار

دفترچه ثبت نام هر سال با شروع زمان ثبت نام بر روی سامانه دانشگاه آزاد قرار می‌گیرد. افراد متقاضی می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد اقدام به دانلود دفترچه مهر ۹۹ نمایند. در حال حاضر دفترچه‌های ثبت نام و انتخاب رشته‌های مهر ۹۸ برای دانلود در اختیار شما قرار دارد.

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته‌های کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر ۹۹

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته‌های کاردانی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر ۹۹

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته‌های کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر ۹۹

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته‌های کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر ۹۹

دوستان ما در مرکز مشاوره باخه بلافاصله پس از انتشار دفترچه سال ۹۹ را برای دانلود در اختیار شما خواهند گذاشت.

سایت azmoon.org برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

سایت azmoon.org یکی از سایت‌های ثبت نام و انتخاب رشته‌ بدون آزمون دانشگاه آزاد است. داوطلبان برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد می‌توانند با مراجعه به این سایت دفترچه مورد نظر خود را دانلود نمایند و با نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد آشنا شوند.

سایت azmoon.iau.ac.ir برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

azmoon.iau.ac.ir  یکی دیگر از سایت‌های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد است. برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد به این سایت نیز می‌توانید مراجعه نمائید.

انواع دفترچه‌های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه‌ها به چهار دوره کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته تقسیم می‌شود. هرکدام از این دوره‌ها دارای شرایط و ضوابطی است که افراد برای ثبت نام و انتخاب رشته باید حائز این شرایط باشند. در ادامه شرایط ورود به دوره‌های کاردانی و کارشناسی را براساس ضوابط مندرج در دفترچه به شما ارائه می‌کنیم.

کاردانی (فوق دیپلم)

کاردانی همان دوره‌ای است که از آن با عنوان فوق دیپلم هم یاد می‌شود. به دو دسته کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته تقسیم شده و هرکدام شرایط مجزائی دارد.

کاردانی پیوسته

مقطع یا دوره کاردانی پیوسته برای ورود دانش آموزان فارغ التحصیل رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش است. رشته‌هایی که در این دوره ارائه می‌گردد مطابق با رشته‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش سراسر کشور است. طول این مقطع ۲ سال است.

کاردانی ناپیوسته

کاردانی ناپیوسته دوره‌ای است که افراد دارای مدارک دیپلم رشته‌های نظری می‌توانند در آن شرکت نموده و وارد شوند. معمولاً رشته‌های موجود در این دوره مطابق با رشته‌های نظری دبیرستان هستند. طول این مقطع ۲ سال است.

کارشناسی (لیسانس)

کارشناسی یا لیسانس به دو شاخه کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته تقسیم شده و شرایط ورود به هرکدام مجزا می‌باشد.

کارشناسی پیوسته

کارشناسی پیوسته دوره ۴ ساله‌ای است که افراد زیر  می‌توانند در آن شرکت کنند :

  • که دارای دیپلم‌های نظام جدید رشته‌های نظری و فنی هستند
  • افرادی که داری دیپلم‌های نظام قدیم هستند
  • افرادی که دارای دیپلم سالی واحدی – ترمی واحدی به همراه مدرک پیش دانشگاهی هستند.
  • افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند.

کارشناسی ناپیوسته

کارشناسی ناپیوسته دوره تحصیلی ۲ ساله است که افراد دارای مدرک کاردانی برای گرفتن مدرک کارشناسی می توانند به آن وارد شوند. به این دوره عنوان کاردانی به کارشناسی نیز اطلاق می‌گردد. از شرایط مهم این دوره داشتن مدرک کاردانی یا فوق دیپلم است.

نکات مهم در خصوص مطالعه دفترچه

داوطلبان موظف هستند به موارد مهمی که در ادامه به آن بررسی میپردازیم توجه داشته باشند.

کد رشته محل‌های موجود در دفترچه

در داخل دفترچه کد رشته و کد محل‌های دانشگاه‌های مختلف قرار داده شده شما باید در هنگام ثبت نام این کد رشته و کد محل‌ها را وارد لیست خود نموده و انتخاب نمائید. پس بنابراین برای وارد کردن لیست رشته‌ها شما حتماً نیاز به دفترچه دارید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاددوره‌های پاره وقت و تمام وقت

در دانشگاه آزاد دو دوره تمام وقت و پاره وقت وجود دارد که داوطلبان براساس شرایط خود اقدام به شرکت در این دوره‌ها می‌کنند. تفاوت دوره پاره وقت و تمام وقت در دانشگاه آزاد مربوط به تعداد واحدهای یک ترم و طول سنوات تحصیلی می‌باشد. توصیه می‌کنیم برای اطلاع از شرایط مقاله تفاوت دوره‌های تمام وقت و پاره وقت در دانشگاه آزاد را مطالعه نمائید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزادتغییرات دفترچه

با توجه به این که بازه زمان ثبت نام از اسفند ماه آغاز شده و تا نهایتاً شهریور ماه ادامه می‌یابد. دفترچه‌ها چندین بار تغییر کرده و رشته‌های جدیدی اضافه می‌شوند. در سال‌های گذشته بارها و بارها تجربه این موضوع را داشته‌ایم که رشته‌های جدیدی اضافه شده و داوطلبان از اضافه شدن آن بی اطلاع هستند. ما در مرکز مشاوره باخه به شما توصیه می‌کنیم که حتماً چه قبل از ثبت نام و چه بعد از ثبت نام تغییرات رشته محل‌های موجود را بررسی نموده تا از آخرین تغییرات دفترچه مطلع شوند.

 

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.