دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

0
زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

طبق روال هر سال دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم چند روز قبل از شروع ثبت نام بر روی سامانه ثبت نامی مدارس استعداد درخشان قرار می‌گیرد و تمامی دانش‌آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس تیزهوشان متوسطه اول را دارند ابتدا باید به مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بپردازند تا تا در جریان تمام شرایط ثبت نام، منابع ، تعداد سوالات آزمون، زمان ثبت نام، زمان دریافت کارت ورود به جلسه، زمان برگزاری آزمون قرار بگیرید. آشنا شوند. از آنجا که ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط خود داوطلب انجام می‌شود، داوطلب می‌بایست دقت کافی را در انجام ثبت نام داشته با‌شند تا مشکلی به وجود نیاد.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم
 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

در دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم توضیحاتی در خصوص این آزمون ارائه داده شده است و داوطلبان می توانند برای اطلاع از شرایط و مدارک ثبت نام تیزهوشان، دفترچه را مطالعه کنند. داوطلبان می توانند چند روز قبل از شروع ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم با مراجعه به سایت ( hoosh.medu.ir ) دفترچه را دریافت نمایند.

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم  نیز از طریق سامانه (hoosh.medu.ir ) انجام می‌شود.

دفترچه سال ۹۸

داوطلبان می‌توانند برای آگاهی از دروس امتحانی و شرایط پذیرش مدارس تیزهوشان در سال قبل دفترچه سال ۹۸ را مطالعه کنند.

دفرچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۹۸

دفترچه سال ۹۹

داوطلبان برای آگاهی از تغیرات شرایط ثبت نام، ضرایب دروس و نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه هفتم می‌توانند دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم سال ۹۹ را مطالعه کرده تا از نحوه  و زمان برگزاری آزمون آگاه شوند.

دفترچه آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ۹۹ ( pdf )

داوطلبانی که قصدر شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند برای آگاهی از زمان دریافت کارت میتوانند مقاله دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را مطالعه کنند.

نکات مهم دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

معمولا قبل از آغاز ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سوالاتی در رابطه با زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان، سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان، نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان، زمان برگزاری آزمون تیزهوشان و سهمیه‌های آزمون تیزهوشان برای داوطلبان بوجود می آید. به همین دلیل وزارت آموزش و پرورش هر ساله قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، اقدام به انتشار دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم می‌نماید و در آن به نکات مهم و مورد نیاز داوطلبان در رابطه با ثبت نام و برگزاری آزمون تیزهوشان می پردازد.

شرایط و ضوابط

  1. داشتن تابعیت ایرانی
  2. کسب مقیاس ( خیلی خوب ) در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و کسب مقیاس ( خیلی خوب ) در تمامی دروس نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی ۹۸-۹۷

توجه ۱ : چنانچه داوطلبی در مجموع دوسال تحصیلی پایه های پنجم وششم ابتدایی حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس ( خوب ) را کسب نموده باشد، ثبت نام وی بلامانع است.

توجه ۲ : شایستگی های عمومی دانش آمورز نیز همانند مواد درسی محسوب میشود.

توجه ۳ : باتوجه به اینکه مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام میشود، مسؤلیت صحت مندرجات در تقاضانامه ثبت نام به طور کامل بر عهده ی داوطلب است و در صورت مغایرت، قبولی داوطلب لغو و بی اثر خواهد شد.

سایر ضوابط

مدارس استعداد‌های درخشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی هستند. ضمناً،تحصیل دانش‌آموزان در مدارس تیزهوشان مستلزم به پرداخت شهریه به میزان ۵۰ درصد از شهریه مصوب مدارس مدارس غیر دولتی می‌باشد. دانش‌آموازن این مدارس حداکثر تا ۴۲ ساعت در هفته در مدرسه حضور دارند. هزینه فعالیت‌های  فوق برنامه این مدارس بر اساس آیین نامه نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه در مدارس دولتی محاسبه و دریافت خواهد شد.

همچنین هیچ گونه آزمون دیگری برای پذیرش دانش‌آموزان جهت تحصیل در دبیرستان‌های دوره اول متوسطه استعداد‌های درخشان برگزار نخواهد شد.

زمان بندی

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند باید در تاریخ ۲۶/ بهمن ماه/ ۹۸ الی ۰۳/ اسفند ماه/۹۸ با مراجعه به سایت ثبت نامی مدارس استعداد‌های درخشان اقدام به ثبت نام کنند و همچنین یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به سایت ( hoosh.medu.ir ) مراجعه کنند.

تغییرات دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

آزمون تیزهوشان پایه هفتم سال ۹۹ با توجه به سال قبل تغییراتی داشته است که یکی از این تغییرات زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ۹۹ می‌باشد که امسال در تاریخ ۲۶/ بهمن ماه/ ۹۸ الی ۰۳/ اسفند ماه/۹۸ می‌باشد، همچین زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم امسال در صبح روز پنج شبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۹ می‌باشد. تمام داوطلبان باید چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون با ورود به سایت اقدام به گرفتن کارت ورود به جلسه کنند. لازم به ذکر است که بدون دریافت کارت ورود به جلسه امکان شرکت در آزمون وجود ندارد.

مرکز مشاوره باخه
جهت اطلاع از دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل